Rajastan report 2

Asia » India » Uttar Pradesh » Agra
December 20th 2003
Published: March 18th 2007

Pa sva zakljucila z Rajahstanom in prispela v Agro. Tukaj si ogledava Taj Mahal, potem pa v Varanasi in Goo. V glavnem za Rajahstan nimam besed. NORO!!!!!!!!! Puscavski svet, trznice, ogromne trdnjave. Gradovi, ki jih vidis pri nas, so povsem miniaturni v primerjavi s tistim, kar vidis tukaj. Maharadze so se zares potrudili v tej smeri. Sicer pa maharadze se vedno obvladajo sceno v Indiji in so lastniki gradov hotelov itd.. Ne bi bilo slabo ozenit kaksno mahardzico😊 Bila sva tudi na safariju s kamelami in kaj naj recem drugega kot zakon. Hvala bogu ni bilo predolgo, ker boli rit, ampak vodici so nama naredili vecerjo in spali smo pod milim nebom. Hrane pa koliko hoces. Zdaj pa se beseda ali dve o najinem vodicu Rameshu. Tip je totalni car! Poleg tega, da pozna vse, rihta poceni hotele, naju vozi naokoli, je tudi diler in zvodnik. No za zadnje nisva ravno navdusena, ampak nama je rekel da lahko zrihta kadarkoli. Z aidsom vred. Zadnjic smo se ustavili v svetem mestu Puskar imenovano, kjer hodijo naokoli sami sveti mozje in podobni. Ker si nov turist moras iti k jezeru in potem ti duhovnik/sveti moz nekaj moli in moras dati na koncu denar. Midva pa sva rekla, naj naju ne vlecejo k jezeru, ker ne bova placevala (sploh pa so nas opozoril, da je to nategovanje). No pa sva na koncu le koncala ob jezeru, sveti moz je nekaj molil, bilo je zanimivo ampak na koncu je hotel denar. Pa mi rece da vsak turist da 300 rupij (1200 sit) za vsakega clana druzine, za katerega je molil. jaz pa sem rekel da dam 100 rupij za mene in mojega brata skupaj in to je vse. Potem sva se malo kregala, ampak je ostal pri 100. Na drugi strani pa je Luka hotel dati samo 50, menihu je rekel da steje dobri namen in ne koliko denarja das, pa je bil tip tok razfukan, da je zagnal zapestnico, ki jo dobis na koncu v vodo in zapustil prizorisce. Tako sva razjezila vsak svojega svetega moza. Drugace pa za Puskar velja isto kot za sestdeseta. Ce se ga spomnes, nisi bil tam 😊 Beseda ali dve o svinjariji. To je tako usran folk, da se ne da opisat z besedami. Na ulici je drek pri dreku. V pet milijonskem mestu hodijo krave in prasci naokoli in rijejo po svinjariji. Pa se en ptic se mi je na ramo posral. Ampak baje je to za sreco. Kar se pa folka tice so vsiljivi kot po vsej Aziji, bulijo v tebe, kot da si ne vem kaksno cudo in ves cas sprasujejo od kod si in kako ti je ime. Trenutno sva Jusuf in Khalid iz Moldavije. No, to je za enkrat vse. Se pisemo po novem letu.

Tot: 0.2s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 50; dbt: 0.1486s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb