Jaisalmer

November 2nd 2006
Published: November 2nd 2006

Jodphur..Jodphur..Jodphur..

..Blue City
Posledne dva dni boli vcelku nabite udalostami. Vcera rano sme len absolvovali rychlikovu prehliadku stareho mesta v Jodhpure plus sme prebehli miestnu pevnost (je odtial naozaj nadherny pohlad na Blue City) a uz sme frcali smer Jaisalmer. Resp. do jednej malej dedinky menom Khuri asi 45km za Jaisalmerom smerom na Pakistan. Mali sme v plane skrotit (t.j. nespadnut z nej, nenechat sa podupat ani oplut..) nejake tavy a ukazat vsetkym, ze junaci zo Slovenska sa ani takej prisery nezlaknu. Dorazili sme tam asi o stvrtej, co uz bol celkom prijatelny cas na vylet do puste aj ked slniecko stale sialene prazilo. Samozrejme, ze nas tam uz cakali nase zvery. Mna taky mily starsi pan s depresivnym vyrazom a Kosta mlada divoka slecna. Jazda ktora nasledovala sa neda nazvat inak ako spanila. Rychlostou asi 2km/h sme sa posuvali po piesku a z hupania skoro chytali morsku nemoc. Nastastie sme uz boli zvyknuti z Indickych ciest. Urobili sme si len taky cca. trojhodinovy vylet a vratili sa do tabora. Aj tak sme ale nakoniec viac fotili ako jazdili. Pust je proste nadherna. Obzvlast pri zapade slniecka je to tazka romantika..
Vecer sa nas v tabore zliezlo asi zo desat turistov, kazdy z inej tramtarie, tak sa spachala mensia party. My sme sa tam primarne pokusali zostrelit jednu slecnu z Anglicka, ale aj ked sme na to obetovali celu flasu nasej drahocennej Slivovice a zbytok este drahocennejsej Drienkovice, ustala to. Minimalne sa nam ale nakoniec podarilo urobit v tabore celkom slusne povyrazenie. To sme ale uz zistili iba z rozpravania naseho sofera, pretoze sme ten chaos este v zarodkoch opustili a vybaveny dekami sme sa vybrali prenocovat do puste. Akonahle sme sa vydriapali na vozik, ktory za sebou unudene tahal dalsi hrbac, nasledovala noc ako vystrihnuta z rozpravky. Uz cesta do dun bola zazitok. Lezali sme na nadhadzujucom sa voziku, kukali na hviezdicky a vychutnavali si konecne trosku chladnejsi vzduch. Odtrmacali sme sa asi 3km za dedinku do dun a tam sa pokusili zalozit nas tabor. Bola celkom sranda skusat vybehnut na 10 metrovu dunu s kopou diek v naruci a neurobit kotrmelec spat. Nakoniec sme ale uspesne zalozili tabor a nas sprievodca sa rovno vitazoslavne zahrabal do diek a zalomil. My sme este dve hodinky len tak bludili dunami, kochali sa pohladom na nocnu pust nadherne osvetlenu mesiacikom a nakoniec len tak lezali na piesku. Po polnoci uz zacala dost zima, tak sme
Kosto..Kosto..Kosto..

..a jeho slecna :)
sa dobrodili spat do tabora a zahrabani v dekach zaspali. Nejako uprostred noci nas este trochu prebral chlad, ale aspon sme si mohli vychutnat pohlad na hviezdickami dokonale posiate nebo. Potvorka mesiacik uz totiz tiez asi zalomil. Rano sme travili leziac stale zachumlani v dekach a pozorujuc vychod slniecka. Nakoniec sme este poriesili par fotiek a vratili sa do dedinky. Navrat bol tiez celkom sranda. Lezali sme na voziku, nas sprievodca pocuval na Kostikovom iPode Pehu a okolo nas obcas prebehla tava, na chrbte deco iduce do skoly. No fakt.. 😊
Po ranajkach sme frcali priamo do Jaisalmeru. Hodili sprchu (piesok sme mali vsade, ja som ho vysypaval aj s penazenky..), mensi oddych a vybrali sa na prieskum mesta. Je velmi pekne a momentalne mame tazku dilemu, ci neprekonava aj Pushkar. Dokonca sme tu nasli aj dve fontany, co je v pustnom meste naozaj ciste zhyralstvo. Vecer sme este zobrali utokom miestnu obdobu lunaparku a vrhli sa na ruske kolo. Vozili sme sa tam uplne sami (!!!) dost sialenou rychlostou k vseobecnemu pobaveniu okoliteho spolocenstva. Niekedy mam pocit, ze sme pre miestnych rovnaka atrakcia ako India pre nas.. 😊

..a konecne pust!..a konecne pust!
..a konecne pust!

Sme to tam podupali jak stado slonov.. :)
..a finalne....a finalne..
..a finalne..

..zapad slniecka!
Jaisalmer..Jaisalmer..
Jaisalmer..

..jazero Sagar. Kopa vody uprostred puste. :)
Jaisalmer..Jaisalmer..
Jaisalmer..

..prudko umelecky zaber na koniec!

hehe
caute lidicki vy sa tam mate ale fest husto ako citam :)))) uz mas nejake zaklady pre harem(igor)? akoze ma to zaujima, ze ci si taky lamac srdc aj v dalekej indii :))) inak sa tam majte krasnucko a nezabudnite mi toho otroka;) paco

Caute junaci slovensky!:)
Ahojte!:))))) No konecne som sa ku vam dostala :) Potvorkovia! Vy ste videli - a dokonca v nom aj boli - Taj mahal bezo mna!!! No to si budete musiet teda dlho zehlit !:)) Nabuduce sa vam nejak nasackujeme do tych kufrov ci uz budete suhlasit alebo nie!:) NO a k tomu vasmu pocasiu..teplucko vam tam nebodaj je? - tam u nas vcera napadlo snehu ako na Vianoce..chodime v ciapkach, saloch a rukaviciach..vazne !:))) Mate sa na co tesit o dva tyzdne :) No.. a samozrejme na nas:))ak sa tam nerozhodnete zostat s nejakou Anglicankou :)A ked uz ste tam, skuste zohnat nejaku tavu, nech mame aj my na com chodit do skoly :))) Tak si tam este uzite zvysok volnych chvil, lebo tu vas na pokoji nenechame a budete nam musiet vsetky zazitky zopakovat este raz!!:)) Aj ked si ton naozaj neviem logicky vysvetlit:)predsa nam tu trochu chybate!:))No strasne!:)))Tak sa nam ukazte na fotkach aj vy, nech vieme, ze ste zivy a neuniesol vas nejaky terorista :))

schyzo
ked kliknem tunaka na ikonku Contact Kosto, tak mi to vyhodi okienko s napisom "Send a Private Message to Igi". takze by ste mali urobit naozaj spolocne foto, lebo aj ja zacinam pochybovat, ze ste obaja stale nazive... :D

navrh
na konci by ste mohli vypracovat studiu na temu Vplyv pustneho piesku a velkych teplotnych zmien na kvalitu prehravania mp3 a zivotnosti Ipodu :D

APC
iPod skripejak saleny a sypusa z neho tony piesku, ale funguje! A inak ja Kosto sme jedna a ta ista osoba, to si uz mohol postrehnut! :)

APC
Harem sa zaklada.. Ale psst! :) Anglicanke sme darovali slobodu, ale dnes tu beha jedna sumna daaanka.. Len ma stale tatka nablizku, do kelu!

comment a comments
len tak zkratka :) i) IPod to preziva lebsie ako fotak :) (mierne poskripava pri zoome, ale to chce len stetec na precistenie, nic viac :) ) ii) Spolocnu foto zariadim len neviem ci bude aj zverejnena. iii) Ha tava mozno bude :) . Podla infa od nasho vodica stoji tak 10-15 tisic SKK takze to sa da len neviem ako to v panelaku uskladnim a ako to tam sakra dostanem. Letusku asi nepresvedcim, ze to prdiace a pluvajuce "nieco" je moja prirucna batozina. :( Inac ostat tu asi neostaneme ale vratit sa tu chceme obaja, len este nevieme kedy.

wuhuu
No nazdarte suhajkovia. Takze sa vam zapacilo v Indii.. :) Znie to fakt,ze zaujimavo a nabuduce idem s vami.. ci chcete a ci nie. :) Tavy zneju zaujimavo.. ja tu mam skunky :) sa to prechadza po zahradke.. mozno jedneho prinesiem.. By ste sa asi nezapreli.. opijat tam anglicanky.. S tym harem celkom fajn idea.. Daj vediet ako pokracuje.. Igi, mi tu vazne chybas... Coskoro som naspat.. za chvilu som v polovici mojho pobytu. Wuhuu.. Kingston volaa. Inac, Igi, chcekni email. Kedy sa vraciate na SLovensko? Drzte sa junaci
4th November 2006

boooze ak tam je tak pekne ako na fotkach ktore ste spravili asi budem chciet urobit neviem co aby som sa tam raz dostala aj ja... niektore tie fotky vyzeraju skor ako z rozpravky ako zo skutocnosti - teda asi az na ten supermarket :P to nemusim :o)
4th November 2006

ahooojte Igi a Kosto!!!az teraz sa mi podarilo pripojit sa a uz sa mi to asi nebude dat ale Evica statocne vase prihody prerozprava...akoby to fakticky zazila...:) no drzkajte sa tam daleko na vychod od nasej malej krajinky... vsetci sa uz na vas tesime,aj ked ste cely od piesku.. Kosto ak si ma pametas..hm..donesies mi kamienok zo zeme a Igi ty jeden list z indickeho stromu??(ale ak su tam len marisky neriskuj to=) ked pridete cakame na vas s otvorenou narucou a uz sme aj s Evicou si rezervovali pre vas oznamka!! tesime sa na vas papapapapa.Terka
5th November 2006

Tava je jasne prirucne zavazadlo. Len neviem ako ju narves do tej mini skrinky na batozinu. Jedine ju nechat stat v ulicke a vrazit jej tam aspon hlavu..
5th November 2006

Vraciamesa18eho Novembra. Maily checkujem, ale nestiham pista ani veticku, uz mazasezenu precznetu.. :( A Skunky su super, dones! :)

Tot: 0.085s; Tpl: 0.015s; cc: 10; qc: 61; dbt: 0.0529s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb