Jodhpur

Asia » India » Rajasthan » Jodhpur
October 31st 2006
Published: October 31st 2006

Cesta Radzastanom pokracuje. Dnes bude report len v skratke. Klavesnica na ktorej fungujem bola asi povodne navrhnuta pre Mr.Olympia, pretoze na stlacenie kazdej klavesy potrebujem vynalozit desivu silu. Inak povedane polozim prst na klavesu a potom nan dupnem..
Taakze momentalne sme v Jodhpure. Ale vlastne co predbieham, pekne po poriadku. Vcera sme zobrali utokom Udaipur. Je to mestecko na juhu Radzastanu a oproti zbytku krajiny posobi ako oaza. Je krasne zelene a obklopene jazerami. Uz cesta do neho vedie cez prekrasnu hornatu krajinu ako stvorenu na fotenie. Bohuzial sme nemali prilis vela casu, tak sme si len prezreli miestny palac a trochu prebludili okolite ulicky. Vlastne trochu viac, lebo sa nam v nom malicko podarilo stratit (zase vdaka mne, ze ano..). Vecer sme este skocili na predstavenie tradicnych ludovych tancov (pastva pre oci, obzvlast niektore slecny..) a cele to zakoncili vecerou v stresnej restike pri vode. Clovek sa tam citil skor ako v Benatkach a nie v Indii..
Dnes sme sa presunuli do Jodhpuru. Az na jednu prestavku sme sa sem trmacali v podstate cely den. Po ceste sme kukli len jeden chram (Ranakpur) a frcali dalej. Dorazili sme asi o piatej. Jedine na co sme sa zmohli bolo trosku charity
Udaipur..Udaipur..Udaipur..

..Lake Palace
(ale pssst, Kostik sa za to hanbi.. 😊 ) a skocili na veceru do naozaj skvelej a vcelku lacnej restiky (On The Rocks). Este sme to prelozili ananasovym milkshakom so zmrzkou a teraz sme tu. No co dodat..?
Aha..! Asi len to, ze odpalovat zarobku chtivych ludi nam uz naozaj ide, ale minule nas jeden cloviecik dostal. Este v Pushkare sa na nas nalepil cca 10 rocny chlapec. V rukach mal cosi ako miestnu obdobu husliciek, chodil za nami a cely cas z nich vyludzoval navskutku kakofonicke zvuky. Po asi 15ich minutach sme dosli k zaveru, ze bud ho zabijeme, alebo mu zaplatime. Nakoniec sme (vela svedkov) urobili to druhe.. Proste skvely, aj ked nebezpecny sposob obzivy.. 😊
Zajtra nas caka prieskum Jodhpuru a nasledne presun do Jaisalmeru, kde mame v plane camel safari a noc pod hviezdickami v pusti. Taakze zatiiim..

Ranakpur..Ranakpur..
Ranakpur..

..resp. prilahly chram.. :)

31st October 2006

joj ked som si to tu dnes konecne kukla a vidim tie fotecky....sa mate....aj jaaaa chcem..ten ranakpur je spicovy,aj taj mahal a ten zvysok ani nehovorim...:)parada
1st November 2006

cawte chlapci....som velmi rada ze nas takto informujete o tom z ezijete a tak...ale myslim si ze pokial tu nebudete mat dan enejake foto VAS DVOCH vo vasom sucasnom stave nebudem mat pokoja a mojou myslou sa budu vynarat skarede predstavy o vasom hlave a moznom postradani niektorej z koncatin..:P takze sa tam drzte uzivajte si dalej a odfotte sa..:) eewka (sister)
2nd November 2006

Hallo
Dnes nam tu krasne snezi, aj ked sa to hned topi... Inak podla vasich opisov to vyzera celkom v pohode... si to riadne uzivajte a vychutnavajte

Tot: 0.123s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 61; dbt: 0.0933s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb