Kathmandu

Nepal's flag
Asia » Nepal » Kathmandu » Thamel
November 5th 2006
Published: November 5th 2006

Finalne sa nam podarilo zmenit krajinu z Indie na Nepal. Predvcerom sme vyrazili z Jaisalmeru smerom na Bikaner, kde sme si ako zvycajne kukli miestnu pevnost a desne sa nacpali v hotelovej restike s krasnym vyhladom na cele mesto. Kosto uz zacina byt pomaly zavisly na Tandooori Chicken.. 😊 Chceli sme este ist kuknut aj Krysi Chram asi 30 km od Bikaneru, ale bohuzial nam uz nevysiel cas. Ale aspon si nemusime z vreciek okrem piesku vytahovat aj vsakovake hlodavce. Ved mozno tam zabludime nabuduce aj s nejakymi slecnami, tie by tam urcite krasne jacali.. 😊
Na druhy den sme skoro rano vystartovali do New Delhi. Bola to zase raz sialena jazda po "dialnici" spocivajuca z divokeho vyhybania kamionom a obcasnej jazdy v protismere. Tentokrat nam to uz nedalo a spravili sme aj nejake video. To ciste sialenstvo proste bolo treba zdokumentovat.. 😊
Po prijazde do Delhi nas cakalo pozvanie od naseho sofera k nemu domov, takze tentoraz sa hotel nekonal. Tu treba asi este uviest nejake detaily. Poslednych 10 dni sme totiz stravili v spolocnosti pana menom Satish Kaushik. Dostali sme sa k nemu cez cestovku v Hoteli Namaskar a k tomu zase cez Lonely Planet. Ako inak... 😊 Nastastie
Vrabce udelat sestava..Vrabce udelat sestava..Vrabce udelat sestava..

..ci to tu uz bolo. Proste wild life.. :)
nas tato zazracna knizka ani tentoraz nesklamala a narazili sme na naozaj skveleho chlapika, ktory nam vela krat na ceste pomohol a poradil. Okrem naozaj svojskeho zmyslu pre humor (byt slecna, asi ho nakopnem..) mu nemame naozaj co vytknut..
Jeho domcek skoro v strede Delhi bol pre nas milym prekvapenim. Z ulice az neprijemne podobnej Main Bazaaru sme vosli do neuveritelne utulneho bytiku plneho farieb a vysmiatych deti. Stravili sme tam naozaj prijemny vecer a zase sa raz desne precpali (mam neblahy pocit, ze zaciname priberat..). Rano sme este nafasovali pravy vojensky rum od jeho tatina (normalne to ma aj razitko, ze len for Indian army use..) a vyrazili na letisko. Po klasickom sialenom oneskoreni sme sa nakoniec odlepili, opustili Indiu a po vcelku pokojnom lete pristali v Kathmandu. Vzhladom na to, ze uz bol vecer a stmievalo sa, zobrali sme prvy pouzitelny hotel po ruke (Tibet Guest House) a zakotvili. Je to tazky luxus a za sialenu cenu 20$ mame izbu jak maharadza. Az taky nezvyk. Dokonca to ma aj vanu, co som nevidel od odjazdu zo Slovenska. 😊
Kathmandu je inak na prvy pohlad uplny protiklad Delhi. Po Thameli by sa dalo tulat a nakupovat hodiny. Nie je
Bikaner..Bikaner..Bikaner..

..verejne zachodky. To sa nedalo nezvecnit!
to take rusne ako v Indii a neporovnatelne cistejsie. Uvidime ake budu dojmy zajtra po podrobnejsej prehliadke..

Krajinka tesne za Bikanerom..Krajinka tesne za Bikanerom..
Krajinka tesne za Bikanerom..

..este ani pani hmla neusla, tak skoro sme vstavali!
Spokojny Kostik..Spokojny Kostik..
Spokojny Kostik..

..zbastil kuriatko a vrha sa na Rum!
Yak Yak Yak Yak Yak..Yak Yak Yak Yak Yak..
Yak Yak Yak Yak Yak..

..a ruzova slecna. :)
Kosto..Kosto..
Kosto..

..so zlatym medailistom v naruci.
A letiiime..A letiiime..
A letiiime..

..tam kde sa piesok lial a voda sypala.

5th November 2006

No ty brdo... pekne fotky.. vyzerate celkom zivo.. co je dobre. Vyzera to tam perfektne.. nazbierajte riadne kontakty.. keby ste sa chceli vratit :) Inac, ako tam funguje komunikacia s okolim? Dufam,ze uz speakujete.. :) Chybate mi! a ziadny harem!!!! ;)

Tot: 0.046s; Tpl: 0.011s; cc: 7; qc: 24; dbt: 0.0269s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb