Ahmedabad

Asia » India » Gujarat » Ahmedabad
February 28th 2008
Published: February 28th 2008

Najzad uspevamo da se dokopamo do voza koji ce nas veceras voziti za Udajpur, ura!!! Docekuju nas opet kao filmske zvezde, vec malo smoreni od treceg ...dabada zaredom, ocekujemo slican provod, ali danas smo proveli sasvim drugciji dan. Dolazimo do Swaminarayan templa. U centru grada, muk. Gomila celavih (al sa repicima) svestenika obucenih u narandzste krpe, se izlezava na tremu koji okruzuje hram. Par minuta kasnije prilazi nam jedan ekstremno ljubazan dekica koji je zaduzen za turiste. Prvo nas je upoznao sa idolima i sa time sta koji predstavlja. u pauzama izmedju klanjanja sa ostalim vernicima nam sluze voce a posto klekli ispred starijeg svestenika sa terminator naocarama dobili smo i njegov bless. Posle nas je odveo na caj i cigaricu, male neke sto svi puse (donecemo kuci) i svo to vreme nam propovedao i davao nam savete za dalji zivot. Kroz salu nas je pitao da ostanemo tu kao nvajlije, ali bio je zadovoljan sa parom iz Jugoslavije sa 7 cifara, i time sto smo mu se upisali u knjigu gostiju.
Ostatak dana smo proveli lutajuci gradom, zavlacili se u neke najjadnije delove.

Tot: 0.083s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 50; dbt: 0.0495s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb