Pecine

Asia » India » Maharashtra » Ajanta Caves
February 27th 2008
Published: February 28th 2008

Kao sto smo vec navikli, iako sav normalan svet ide vozovima, ulazimo u autobus do Ajanta pecina. To su pecine gde su napravilil budisti, i tu tako ustekovani zivotarili u jednom predivnom pejzazu a to ce te videti na slici. Najstarije su jos iz drugog veka p.n.e. i unutra su oslkane slicno nasim freskama.
Na putu do tamo doziveli smo i ono cega se uvek plasimo dok smo u autobusu, samo u najslabijem obliku. Kamion iz suprotng pravca razbio svoj retrovizor o przor pored Dusanove glave. Srecom je uvukao ruku unutr posto mu je onako, kamiondzijski izgorela ( samo jedna), inace bi se privikavao da pise sa levom.
Vreo dan , normaln ceka nas gomila cimaca koji ovoputa prodaju neke kvarcne kristale i to skrivene u unutrasnjost kamenja (neverujem da vam je jasno, ali nastavicu). Normalno oni nisu znali odmah da smo mi Srbi a jos i Jevtici, i da normalno nece izvuci ni rupee od nas, inace bi odmah digli ruke. Inace pecine su jako zanimljive pogotovu prva, druga pa i treca, a posle izvalis da su skoro sve iste, pa onda vise ispunjavas formu da ih vidis sve, strecom ima ih 26 a ne 100 inace bi i dalje bili tamo. Ali nasuprot pecinama se nalazi jedan vidikovac do koga se treba popeti, ali ko uspe isplati mu se u vidu sjajnog pogleda, sa jedne strane pecine, sa druge klanac i ispod jezero, u koje kada ima dovoljno vode ulece vodopad.
Hvatamo bas za Jagaon i odatle posto nismo rezervisali voz opet nocni bas za Ahmedabad, gde smo ovog momenta. Iako sveko putovanje autobusom mi skrati zivot za 5 godina zbog ludnice od saobaracaja, ovog puta je bilo ok obzirom da sam zabo zadnaja 4 sedista i spavao kao beba. Zbog pustinjske oluje i otvorenih prozora probudio sam se ko beba koja se valja u pesku.

28th February 2008

Fenomenalno
Vidim dobro se drzite jer je put u nekim trenucima jako naporan i svaki dan vam je ispunjen razlicitim utiscima (prilicno lepo izmeshani loshi i dobri :D) Drago mi je da se dobro zabavljate i proshto je ovo moj prvi komentar moram da vas pohvalim da ste odabrali najbolji nachin da prikazete svoje putovanje i posahto se jalvjate skoro svakodnevno utisci su jako svezi i zanimljivi. Uzivajte :D
29th February 2008

o, jebote vise...
E, ae ti Dusane gajbi. Ne ide tebi ova Indija.

Tot: 0.116s; Tpl: 0.037s; cc: 12; qc: 47; dbt: 0.0525s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb