170.den - kutaisi (kanon, jaskyna)

Georgia's flag
Asia » Georgia
July 30th 2019
Published: July 31st 2019

Rano sa budim uz o 6.30. v noci prisli dalsi 3noclaznici ani som ich nezaregistroval.

Stretko s egyptom a nem je naplanovane az na 9.00

Oddych a tlacenie do seba jedla v parku.

Prichadza taxi, hned mi sam od seba dava ponuku 150l za stary mercedes.

Nemka prichadza nacas, egypt meska 10min.

Nemka nam prinasa ranajky.

Egyp je nakonec dobra pica, uz vcera sa mi nepozdavala.

Dava mi adresu poliakov. Mame sa stretnut u nich na ubytku.

Objedavam premierovo bolta.

Vodic uplny motak, cca 20m pred nami odbaca do druhej ulicky a zbytocne obieha dva bloky.

Po nasadnuti, zrazu egypt zacina menit nas ciel. Vraj vcera sme sa dohodli, ze pojdeme od bus stanice, pritom poliaci jej poslali ine instrukcie s ktorymi suhlasila.

Vodic ang nevi a je uplne strateny a to ma navigaciu pod nosom. Tak ho navigujem nakonec ja.

Prichadzame do hotela. Egypt zas stresuje, ze co uz necakaju poliaci. Furt im vyvolava, nakonec posiela recepcneho pre nich.

Nakonec bereme auto z ubytka za 120l, davali najskor za 150l

Pri nastupovani zas jebnuta egyptanka.

Poliak je dost vysoky, tak si sada logicky na miesto spolujazdca, to sa jej nelubi, tam chcela sediet ona. No ale nakonec nesedi.

Vodic ang nevie.

Smer prva zastavka okatse kanon.

Cesta cez dediny, kde na cestach klasicky kravy a ako novinka pre mna kone a prasata, vela prasiat.

Egypt vsetko foti jak zmyslov zbavena, nechybaju ,videa s komentarmi.

Prichadzame k info budove okatse kanonu.

K samotnemu kanonu to je cca 3km.

Hned nas oslovuje vodic 4x4, cena 60l za spiatocku (cele auto).

Rozmyslame, kupujeme vstupenky. Cudzinci platia skoro dvojnasobok.

Pada logicke rozhodnutie, ziadne auto, 3km nic neni predsa.

No egypt nesuhlasi, ta chce ist autom. Tak ju tam nechavame. 4vs1 je jednoznacne.

Cesticka uplne pohodova po vydlazdenom chodniku. Neskor vsak prichadza strme klesanie. Slnko dobre pecie.

Pri vstupe do kanonu je turniket.

Kazdy domaci sa musi preukazat id kartou, takto je zabranene podvodu ak by si cudzinec kupil lacnejsi domaci listok.

Lavka upevnena pri skale, klesanie po schodoch, rovna plocha, stupanie po schodoch, vyhliadka na kanon, toto vsetko pod drobnohladom kamier.

Tento kanon totalny tourist trap. Clovek zaplati za prechadzku po lavke (je vysoko, upevnena o skalu) a vyhlad, ktorych vo svete existuje miliony.

Stretavame tu egypt. Tej furt jebe s fotakom aj mobilom

Nuz ale toto je terajsi trend, narobit miliardi fotiek. Cim viac tym lepsie.

Nazad sa nejde rovnakou cestou ale skratkou. Po nej prisla aj egypt, takze ta defacto zaplatila len za priblbu vyhliadku.

Hore v obchodiku davame zmrzlinu.

Vodic nam ponuka spiatocnu cestu za 20l (auto). Rozmyslame, pocitame. Pesi nazad je to hodina ,bo stupanie.

Bereme to. Egypt ide pesi 10min k vstupu do kanonu, tu ju ma cakat auto.

Na moje velke potesenie sa povezieme v lade niva.

Sadam do zadu a ide sa.

Cesta (polnacka) totalne robena pre dzipy. Pre ladu ziadny problem, kamene, blato, stupanie, nadhadzovanie. Uplne super zazitok za 5l

Prichadzame k nasmu soferovi, ten uz startuje, no furt nam chyba jeden clen posadky.

Poliak sa snazi egyptu dovolat, nezdviha. Prichadza az po pol hodine, bo jej sofer odisiel, pritom na spiatocnej ceste sa nastupuje do hociakeho auta.

Dalsi ciel martvili kanon.

Tu nenormalne vela ludi.

Da sa zakupit este zvlast listok na lodku, no polka vravi, ze to trva len 10min. Tak to ignorujeme.

No jasne, ze egypt si kupuje aj lodku.

Zacina prehliadka dalsieho kanonu.

Fakt kvanta ludi. Opat instagramistky, velmi dobre stavane.

Kanon fajn lenze cela prehliadka trvala 15min a to sme mali kopu zastavok.

Tak dalsi tourist trap. Opat ani toto neodporucam, zbytocne vyhodene peniaze, podobne kanony su vo svete gratis a bez kvant ludi.

Nastastie na egypt necakame, bo sa vybavila rovnako rychlo.

Ta je cela nadsena z lodneho vyletu. No podla fotiek nic moc za tie peniaze.

Grilovana kukurica, predrazene pivo a ide sa k poslednenu dnesnemu bodu. Prometeus jaskyna.

Cesta ide cez mestecko tskaltubo, to mam v plane navstivit zajtra. Kupelne mestecko s opustenou budovou sanatoria iveria.

Pri jaskyni tiez kopa aut.

Uz platim kartou, bo dochadza hotovost. Vstup o 16.45.

Opat jebla egyptanka, 1640 a ona si ide fotit okolie.

Pri vstupe neprisposobivy spratek z usa s gruzinskymi korenmi.

Uplne neovladatelne dieta, mama si s nim nevedela rady.

Jeho brat sa ma pyta odkial som. Potom zas ja jeho, brooklyn, tak reku co tam potrebuje aj zbran. Chalani asi tak do 6rokov.

V hale zacina vyklad, rusko anglicky. No ludia su jak jebli a furt sa medzi sebou bavia.

Nasa skupinka odhadujem tak asi 50ludi. Co je obrovske kvantum.

V jaskyni klasicky chodnicek ako u nas.

Jaskyna obrovska s velkymi halami s mnozstvom stalagmitov,....

Niektore casti pekne nasvietene dokonca aj farebnym svetlom.

No vyklad od sprievodkyne ziadny.

Proste sme ju len nasledovali a kochali sa krasou.

Tu sa dal opat zakupit navyse lodny vylet. Jasne, ze egypt na nho sla. Ale uz sme vsetci rezignovali na tu picu, bo casu sme mali uz habadej.

Vonku nas cakali busy, tie nas odviezli k vchodu.

Bus totalne napraskany, ja som sedel na schodoch.

Tu kupujeme piva a relax na trave odkial nas vyhnala pasuca sa krava.

Prichadza egypt, tak este asi 10min relaxu. Uz sa zberame ked ta pica povie,ze este ide na zachod.

Jaskyna topka, isto to doporucujem. Fotky z lodky vyzerali tez fajn ale tazko to posudit ci to za to stoji (skor asi nie)

Cestou sa dohadujeme este na spolocnom veceri.

Nechavame sa vyhodit v centre pri fajn restike palaty.

Ceny dost velke na gruziu ale prijemne prostredie a super casnici.

Vsetci sme si dali spagety, treba si dat pauzu od gruzinskeho jedla (vsade maju to iste).

Smiesna situacia, gruzinske jedla nosilo zo zadu restiky avsak nase spagati priniesli z predu restiky. Zeby objednali grab food 😊

Od obsluhy fasujeme po pohariku chacha. Egypt nechcel, ani casnici.

Na stenu lepim nalepku a ide sa do sparu.

Pivka pijeme na schodoch pri rieke pod restikou cafe argo.

Menime kontakty, na moje prekvapenie poliaci nemaju whatsapp a ja zas nemam fb.

Poliaci aj nemka fajn ludia ale egyptanka samoluba pica.

Povodne mali ist poliaci aj egypt do batumi spolu ale polsky par to zrusil, sa ani necudujem.

Nemka ide tez zajtra do batumi, no neskor, bo chce navstivit este blizky np sataplia. Vraj si tam dinosaurie stopy. No podla mna dalsia spoplatnena picovyna. Proste vacsina najlepsich veci je zadarmo.

Z vyletu odporucam len jaskynu, ostatne predrazene nic.

Na ubytku prebiehala diskusia medzi ukrajinkou (?), Cinanom a ang hovoriacim chalanom. Nezapajal som sa, bo zas som opity a ko z celeho dna.

Potesil booking ked mi poslal dalsie prachy za referal.

Nepotesilo mesto tbilisi, ktore si az po 2tyzdnoch strhlo cestovne co som platil bezkontaktne.

Vyber 70l = 22€

2xpecivo plnene syrom : 2l
Taxi bolt 3km : 2.1l
Zmrzlina : 1l
Vstup okatse kanon : 17.25l
Odvoz z okatske kanon do tur.centra : 5l (cele auto 20l)
Vstup martvili kanon : 17.25l
Pivo plech : 5l
Kukurica : 2.5l
Share auto 3objekty : 25l (cele auto 120l)
Jedlo, pivo (palaty rest) : 25l
Nakup : 2.5l
Nakup : 1€ (karta 3.2l)
Vstup prometeus jaskyna : 7.12€ (karta 23l)
Nakup : 1.55€ (karta 5l)
Mhd tbilisi : 0.31€ (karta 1l)
Metro tbilisi : 0.31€ (karta 1l)
2xpoplatok za vyber v zahranici : 2€

Tot: 0.944s; Tpl: 0.01s; cc: 7; qc: 49; dbt: 0.685s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb