153.den - tbilisi

Georgia's flag
Asia » Georgia
July 13th 2019
Published: July 16th 2019

Dnesny plan korytnacie jazero a cez kopec nazad na ubytko.

Za metrom rustaveli v pekarnicke kupena syrova poziven a hop ho na bus c.88 co mal ist k parku vake.

Ono podla google tam mali ist 3linky. Trasu som mal stiahnutu pre inu linku.

Prichadza moderny bus, listok sa kupuje dnu bud pipnutim mestskej karty abo bezdotykovou platobnou kartou abo v hotovosti.

V buse je automat, tam sa hodi peniaz a obsluha da cloveku listok. Obsluha uplne zbytocna ale co uz.

Vezem sa a vezem, kukam do mapy a ideme uplne inde.

Nuz vyskakujem a pesi si to valim do parku asi 1.5km

Park vake velky, dost ludi, velka fontana a opat dalsia matka gruzinska.

Vsetko by bolo fajn keby nezacalo poprchat, nastastie tu bol altanok.

Po ustati dazdu po schodoch k soche.

Par domacich tu behalo hore schodmi, rocky balboa trening. Skoda, ze v mobile nema tu slavnu pesnicku z filmu.

Za sochou uz polnacka co ma po par zakrutach vyhadzuje pri jazere.

Da sa sem ist i lanovkou.

Pocasie mi nepraje, stale slaby dazd a zamracene.

V okoli jazera restiky, na jazere slapadla.

Stupam hore nad jazero, konecne sa vyjasnilo.

Zrazu sa objavuje zlte znacenie co ma naviguje az k mtatsminda parku.

Znacenie na nasej urovni, dokonca aj smerovniky s dlzkou trasy, cesticka pekne upravena.

Tesne pred cielom opustam znacku a idem skratkou cez neaky ten areal.

Pred nim jazdili na stvorkolkach moslimaci. Moc im to vsak neslo.

Idem okolo fajn horskej drahy, obdalec velke ruske koleso.

V centre parku podium a okolo tlupa skolakov s vysackami. Daky zajazd zrejme. Mali tu uprostred dna disco.

Relax na lavicke, odlov kesky.

Presun k lanovke a k restike, kde je pekny vyhlad na mesto.

Opat sa vyhynam lanovke resp zubacke abo co to je a idem dole pesi po schodoch.

Zastavka pri kostoliku pantheon, kde sa prave konala svadba (uz bolo po). V okoli nahrobky neakych spisovatelov.

Klesam do mesta, padam na sawarmu a na ubytku len relax.

Dnes idem podla jedneho cestopisu otestovat crafted bar na pesej zone kde mala byt posta.

Cestou opat poprcha.

Z baru hned dobry pocit, sadam k vycapu.

Obsluha priatelska, osadenstvo tez, hudba jak by dal a pivko tez. Uz len dievocky chybaju.

Tie neskor aj prichadzaju ale nie samy.

Vsetko co som vypozoroval tak to bola domaca a cudzinec.

Pobavili dve kurvy na kerych sme sa zabavali aj s personalom.

Mali tu rande s dvoma cirnymi hubami. Kurvy tu uz nieco popili pred ich prichodom. Doslo na radu platenie a cirne huby to nechceli zaplatit tak dotahovacka.

Pobavili este tieto kurvy aj komunikaciou s obsluhou, ked rozpravali ang a pritom jednoznacne domace.

Neskor ked som opustil podnik tak vonku uz len jedna kurva (jedna to vzdala bo vedela, ze nic nebude) stale tahala opicakov k sebe ale ti ju poslali kade lahsi asi sa im nelubila cena.

No nazad do baru, tam uplne super, dokonca mi dali zdarma aj dva stamprtliky. Sak druzba narodov, staff chlastal tez.

Na ubytko okolo 2.00 a to dnes chcem stopovat do kazbegi.

Bus : 0.5l
2xsyrovy burek : 4l
Nakup : 0.77€ (karta 2.4l)
Sawarma, pepsi : 2.61€ (karta 8.2l)
Piva, jedlo (crafted bar) : 60l

Tot: 0.885s; Tpl: 0.011s; cc: 9; qc: 40; dbt: 0.6249s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb