141.den - stepanakert

Armenia's flag
Asia » Armenia » South » Artashat
July 1st 2019
Published: July 2nd 2019

Ako predpokladala predpoved rano zatiahnute ale nastastie nie dazd.

Odovzdavam kluc, vyplacam a pomaly presun na nove ubytko.

V stanku kupene ranajky, dva sladke rozky plnene orechovou naplnou.

S tym ale problem kde to zjest, ziadne lavicky. Nakonec sa postastilo.

Prechod cez cestu konecne civilizovany ked auta zastavuju a clovek sa nemusi obavat o svoju bezpecnost.

V banke menim mensi obnos. Kurz lepsi nez v zmenarni, sice len o 1d ale lepsi.

Prichadzam na ubytko, dom pootvarany ale nikde nikto, nuz nechavam batoh na poschodi s listockom, ze sa vratim.

Idem si odbyt povinnost a pesibusom navstivit pamatnik na zaciatku mesta, v pohode v pesej dostupnosti.

Mesto oproti vcerajsku uz plne ludi.

Na ulici aj par pekarnicok, tak uz viem kde dam zajtra ranajky.

K pamatniku tatik patik sa ide dol kopcom tak pohodicka.

Pri poslednej pumpe na parkovisku par aut na predaj, tu by si nemec z meghri isto vybral tu svoju 100e ladu.

Prichadzam k pamatniku ale akoze nic moc, som cakal nieco uplne vau. Len dve hlavy a to je vse. Tak sklamanie, ani vyhlad z vrchu nebol bohvieco.

Cesta hore bola vsak mierne dobrodruzna, bo bolo pustene polievanie travy, ktore sa samozrejme tocilo okolo schodiska. Som si pripadal jak v pc hre, cakaj, cakaj a rychlo prebehni.

Robim fotografa matke s dcerou /armenky su dost pekne/

Dole kupujem dost drahe magnetky, cena rovnaka ako v shushi, zjednavat nechceli.

S magentkami v ruksaku nazad na ubytko.

Zastavka na miestnej mini poste, kde len dve prepazky. Tetula mi dala na vyber z pohladnic, tak som nieco vybral, kupil sebe znamku a siel uz ozaj na ubytko.

Tu uz konecne niekto bol ale ang a ani rusky tetula nehovorila. Bola to len upratovacka.

Ukazala mi 4dorm za 3000d. V dorme samozrejme sam.

Hned zalahinam a budim sa az okolo 14/00

Na obed behnute do tashir pizza. Tu som si poskladal menu z hribovej polievky, vyprazaneho syru a hranoliek, pivo nesmelo chybat.

Restika plna ludi, vsetci zrali pizzu.

V uliciach stale jazdia dve policajne auta a sleduju dodrziavanie dopravnych predpisov. Obcas niekoho zastavia. Ale ako fakt jazdia od rana do vecera. Co musi byt dost nudne kedze hlavne mesto je dost male, hlavne ked jazdia len po hlavnom tahu.

Nazad na ubyko a len lezanie.

Ono vonku furt pod mrakom.

Neskor behnutie na poschodie kde je aj pc, tak dopisanie zapiskov.

Do izby prichadza chalan, spusta na mna rusky. Chcel heslo na wifi.

Hned sa ho pytam ci ma rad vodku. Jasne.

Tak prinasam domovinu a party moze zacat.

Chalan /35/ cestuje s priatelkou /34/, ich plan je rok na ceste. Centralna azia a jv azia. Zatial maju za sebou dva mesiace. Su i na cs. V irane budu byvat len cez neho.

Obaja su z vychodneho nemecka. Chalan sa prekvapivo naucil i rusky.

Hned ako otvorim flasu, z druhej izby vyjdu dalsi dvaja chalani. Slovaci. Tak dnes to bude veru rusne.

Pri vysloveni mesta Sered. Hned narazka na velmi prosperujuci drogovy podnik v mojom meste. Uz som jak iranci, ti su dobry vlastenci. Vzdy rozpravali ako moja krajina a nie ako vacsina nasa krajina. Ha ked chces nasrat irancana povedz mu, ze jeho krajina stoji za hovno.

Moja mala flasa pada velmi rychlo. Slovaci / pn a za/ prinasaju konak.

Uz vsetci v nalade ideme do mesta na veceru.

Tak reku pome skusit tonicovu florence garden. Prichadzame na poschodie, ja si odskakujem na zachod, po prichode mi osadenstvo vravi, ze to tu je drahe. Neviem, menu som nevidel.

Tak hor sa do osvedcenej tashir pizza.

Tu problem s objednavkou,bo okolo 2200 uz toho moc v ponuke nemali. Nakonec vsetci koncime pri pri pizze, mimo nemky ta si dala este salat a za chalan si dal cierny hamburger.

Po jedle, na ulici zistujeme kde kupime piva.

Jeden ujko co predava zmrzlinu /o 2300 ale bol uz dobre nalozeny/ s nami ide asi 50m do obchodiku.

Nemci platia piva, slovaci zas konak.

Na ubytku zacina party.

Pusta sa hudba, pivo sa pije a konak tez.

Neskor prichadza z vedlajsej izby i francuz.

Debata o vselicom od cestovania cez zivot az k politike.

Francuz je velky socialista. Je uplne napichany zo sovietskeho zvazu.

Nemec ma strojcek, tak sup ho do kupelky a uz ma striha.

Neskor nemec s fra fajcia vonku zatial co slovac a velmi fesna nemka tancuje.

Za chalan sa nezda, taky tichy chlapik ale tanecnik skvely.

Nemka keby tu nemala frajera isto by volaco popustila.

Nieco okolo 2/00 ked dosol chlast sa poberame spat.

Slovaci stavaju o 7/00, bo idu juznou trasou do jerevanu, co je riadna streka.

Nemci chcu ist turistikovat.

Ja sa rozhodujem tu ostat este jednu noc. Zajtra resp dnes nic nerobenie, no mozno behnem kuknut pevnost tigranakert.

Dnesny den uplne genialny, super relax s perfektnym zakoncenim.

Vymena 50€ = 26800d

2xubytko, 3postele, private kupelka : 12000d
2xplnene rozky : 200d
3xmagnetjy : 3000d
3xpohladnice, znamky : 1590d (250ks + 240ks)
Hribova polievka, vyprazany syr, hranolky, pivo (tashir pizza) : 2300d
4.dorm, share kupelka : 3000d
Jedlo : 3500d

Tot: 0.071s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 30; dbt: 0.0371s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb