Good old Malaysia

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Kelantan » Kota Bharu
October 13th 2009
Published: October 13th 2009

Tranquility in personTranquility in personTranquility in person

Soggy morning on Perhentian
Podobna scena kot prejsnji dan: roti chanai in teh tarik za zajtrk, potem pa pakiranje. Bil je dober dan za odhod, ker je kapljalo ze zjutraj. Sedeli smo na kofetu z Lauro, Dimitrijem in Filipom (how do I do it???), potem pa sva se midve poslovili in jo mahnili na celino.
Tam sva cakali na bus, ki naj bi prisel ob dveh, ura je bila pa sele ena. Kaj storiti? Valda, jesti ... Cez cesto je bila prikladno locirana rotidzinica in sla sem iskat dva roti chanaia za naju z Lauro. Tam sta bil dva modela, en bolj pijazen kot drug, in ocarala sem ju s svojo nikakvo bahaso (njah, ali pa z barvo koze), in za 2r sem dobila ne le dva rotija, pac pa se cudovit pogovor in tisoc nasmeskov. Malezijci rulz.
Minilo je 15 minut in sla sem se po en roti in en teh tarik in en kokosov drink. In spet na pogovor.
Potem je le prisel bus (taksisti so spet opleli), spet 1,5h do Kota Bharu za 6r, spet nas ultra sladki gazda v guesthouseu (in spet ponujanje hrane - tokrat chicken in pandan sponge cake) in night market. Najprej sem pozrla 3 springrollse za 1r,
Waiting ...Waiting ...Waiting ...

At the Kuala Besut bus station
potem sem sla nazaj se po eno porcijo (podajalka je bila fenomenalna, "Welcome to Malaysia," mi je z nasmehom izrocila skupaj s hrano), za pit sem vzela spet en air kelapa ais (kokosovo vodo) in sojino mleko, oboje po 1r, vmes sem lupila prej kupljene sapodile in snakefruite, in ko sva tako sedeli z Lauro na vecerji, sem razmisljala (ne, ni me bolela glava). Malezja je res super. Niti enkrat nisem podvomila o oporecnosti vode, nikoli nisem zavrnila ledu v pijaci, morska hrana se mi nikoli ni zdela sumljiva, nikoli nimam obcutka, da me zelijo nategniti, za cene sadja ne barantam, avtobus stane enako za vse - potovanje je totalno brezskrbno. Malezija je enostavno zakon.
Potem sem sla se na ene springrollse in mladenka mi je senkala se enega. Prepricujem se, da ni v 10 springrollsih za vecerjo prav nic velikopoteznega.
Zvecer sva sla z Zainudinom se na zadnji drink - ni nama uspelo iti do izdelovalcev zmajev (ki jim tu recejo wau) niti k samanu - potem pa via spanje. Jutri via Penang (!!!!!!), na bus postajo naju bo z Lauro peljal gazda. Nominiram ga za carja leta.

Root beer float!Root beer float!
Root beer float!

Laura ceases the 15-year absence of root beer with ice cream

13th October 2009

ej skos drinki peezd. fajn ti je!

Hahahaha, rotiđinica!!!! Ćestitka!!
13th October 2009

Pa pandan! Pa snakefruit! In sapodile spet! Da ne bi o malezijski prijaznosti (je padel kak chest-touch pozdrav?) =) Ah. Ludilo

Tot: 0.357s; Tpl: 0.01s; cc: 17; qc: 82; dbt: 0.1569s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb