Otago

Oceania » New Zealand » South Island » Central Otago » Wanaka
February 12th 2006
Published: February 12th 2006

Caute!
Uz je tu februar, asi aj u vas😊 Tu sa detom skoncili letne prazdniny a nastupuju do skoly tak vsade citame hesla Back to school a pod. 😊 My sme sa presunuli z Queenstownu do Glenorchy, kde je zaciatok vela znamych chodnikov, vela z nich vedie udolim a to nas nebavia tak sme si vybrali tie co vedu po kopcoch alebo aspon na nejaky kopec. Tak sme navstivili Mt. Alfred, z ktoreho je paradny vyhlad na okolite kopce a udolia siroke jak novozalandska krava 😊 Tych je tu plno a uz nam lezu na nervy lebo sa nechcu uhnut z cesty a vsetko o..ru. dokonca na nas uz jedno tela chcelo zautocit, ale sme sa nedali 😊 A tam sme spravili aj jednodnovy vylet na Roterburn track tentokrat z druhej strany a oplatilo sa. Potom sme sa presunuli opat cez Queenstown a Cromwel do Wanaky a tu je vlastne zaciatok Mt. Aspiring parku tvoreneho samymi ladovcami a vecne zasnezenymi horami, proste parada, byt tak viac fit a mat poriadnu vystroj, tak by sme zdolali aj nejaku zasnezenu trojtisicovku. To musi byt parada. No, nabuduce 😊 No a tu vo wanake sme sa vydali na turu do Cascade sedla a to
Pohlad z Mt.AlfredaPohlad z Mt.AlfredaPohlad z Mt.Alfreda

na udolie Rees. Oblast okolo Glenorchy
bola asi zatial najkrajsia tura co sme tu spravili, dlha dost 😊 a vyskusali sme si brodenie horskeho potoka, co je super zazitok a nie zrovna termalna kupel, ale parada 😊 spali sme tam aj na chate a to sme si dopriali, lebo to bola po vyse mesiaci opat noc stravena v dome (celkovo nasa stvrta na NZ), inak vsetko spime v aute.
Mentalitu ludi zatial moc nepozname, ale celkovo su mili, ked nieco poterbujeme, tak povedia, poradia a tak. A maju tu vlastny Bandanana Day a to uz o niecom svedci, nie? 😊
Tak sa majte

P.S. Diky za komenty, sorry, ze nikomu neodpisujeme na mail, nejako nestihame 😊, snazime sa prispievat aspon sem

Routeburn trackRouteburn track
Routeburn track

na udolie Rees. Oblast okolo Glenorchy
Mahna Mahna pre Rasta :)Mahna Mahna pre Rasta :)
Mahna Mahna pre Rasta :)

tu na NZ maju oficialny den Bandanana :)
Jazero WanakaJazero Wanaka

Rob Roy ladovec

a dole 2 papagaje Kea. Zial za zleho pocasia, tak je to skoro cele v oblakoch

13th February 2006

no teda :)
Tak caute, vy sa tam mate naako moc dobre ;) uz sa pomaly ani neda rozlisit ci sa este stale chvalite alebo uz chvastate :)) ale nie.. Tie fotky su naozaj paradne, auto mate tiez dobre (japonec pravda ;) takze snad vas tie kravy nezrazia, a tak.. tak caute.
15th February 2006

pridávam sa k názoru že blednem závistou :)
Ahojte! Tak ako prve je to proste úúúúúúžasnááá krajina náááádhernááá a preto mi nezostáva nič iné len závidiet :) a tešit sa na dalšie fotečky a všetky záznamy z NZ! Som velmi rada že ste sa tak dobre a rýchlo adaptovali na opačnú pologulu :) a že ste zohnali tak šmrncovne autinko. Ja som si dva týždne poležala bola som chora tak tu bola aj mama ale už je dobre. Barborke sa prerezali horné zúbky tak konečne je z nej štvorzubec :) Inak si tu žijeme klasicky česky zimne a tak :))) Tak si to tam úžívajte čo to ide a zatial pa pa L+B
17th February 2006

nazdar
Cafte , akurat dnes om dostal pohladnicu od Vás. Ďakujem potešila, a dufam že poteší aj Tomča. Sledujem Vašu cestu.A držím palce. Je to sila a ako tak pozerám nádherná krajina ani sa mi veriť nechce ...tam by sa fotilo.Dufam že donesiete celú hrbu skvelých fotiek. Mirka príde na Slovensko 10.3. na týžden, tak sa už nemôžeme dočkať.Za nou potom pojdeme v apríli aj sTomčom. Tak sa zatial opatrujte. Teším sa na další diel cestopisu. MKT
20th February 2006

Februar
Vy mozno mate Februar (ci skorej by to mal byt Raurbef, kedze ste dolu hlavou), ale ja tu mam vsade dookola Unor:)
22nd February 2006

Hokej
dufam ze nezanedbavate nesich reprezentantov ktori sa znazia aj pre vas;)
27th February 2006

Zlata prievozska
Ahojte...Tak aby ste vedeli, ja vam vobec nezavidim. Komu by sa chcelo chodit kade tade pohorach...zlata bratisla, vonku clapkanica, v tieni mrzne, takze sa da aj nohu zlomit keby dakdo chcel. A sediet v klimatizovanej kancelarii hned nad prievozskou, dychat vyfukove plyny a v prijemnom omameni pocitat prechadzajuce trolejbusy....o tom vy mozete len snivat...xexexe. Ale inac, aj u vas je pekne...ved nemoze byt furt nedela no nie?...nebojte, uz sa len parkrat vyspite a ste doma;) Zuzka vas pozdravuje:)
10th May 2006

Krasa
Po dlhsej dobe sa dostavam opat k Vasej ceste/stranke. Musim povedat, ze je to nadhera....ten vyhlad...musi stat v skutku zato...Ako tak pozeram, stale mate slniecko aj ste opaleni uz? O com je den Bandanana? co vlastne slavia? tie kravicky? ;o))) Roman.

Tot: 0.041s; Tpl: 0.011s; cc: 9; qc: 23; dbt: 0.0218s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb