Fort - Jaisalmer

Asia » India » Rajasthan » Jaisalmer
November 14th 2006
Published: November 14th 2006

Vcera o 4 poobede sme sa s Matthiasom rozlucili on isiel na juh do a ja na sever do Bikaneru.
Pocas cestovania autobusom som planovala citat knihu, lebo za poslednych par dni nebolo vela casu, ale nebolo to mozne. Cesta bola tak rozbita ze to bolo akoby som sedela na starej pracke Tatramatke - mala som sleeper - co znamena ze nad hlavami sediacich su vytvorene lehatka - kde je dostatok miesta aj na sedenie, takze sa da pozorovat krajina a clovek ma pohodlie. Stasne to hadzalo a par krat ma vyslovene vyhodilo do vzduchu - kedze sofer isiel dost rychlo. Prave sme sa na tom smiali s 2 Danmi co tu travia 6 mesiacov do roka. 23 rocna dcera ma okolo 50 kg a lezala vzadu tak ju to hadzalo medzi lehatkom a stropom autobusu. Inac som uplne stratila hlas z klimatizacie vo vlaku spred par dni, takze uz tak nebudem cestovat. Ludia co maju viac penazi ako casu na cestovanie po Indii zvycajne cestuju s klimou, ale nie je tak horuco ako cez leto, nie je to potrebne, akurat som z toho ochorela - plus je to 3x drahsie ako bez klimy. V Bikaneri zostanem 2 dni - dala som si vyprat veci, poslem domov napalene CDs, obidem si miestny Fort a spice market - trh s koreninami koli ktoremu je Bikaner pomerne znamy. Netusila ze toto mesto ma az milion ludi - cakala som male mesto v pusti. Mohlas by som ist na dalsie camel safari, ale podla fotiek co som videla v to nevyzera lepsie ako to co som uz absolvovala. Nie je tu vela turistov - aj podla slov tych Danov co som tu nahodou stretla. Varovali ma pred cestou miestnym autobusom do Chramu svatych potkanov - vraj byva RIADNE preplneny, ludia sedia na streche - co som tu zatial nevidela a tiez je to menej spolahlive ako ist riksou, alebo taxikom, ale mne sa chce ist prave tym autobusom - pojdem zajtra rano zavcasu - otvaraju to o 6:00 rano a potkany su vraj najviac aktivne rano - je ich tam asi 2000 - vraj ich byvalo ovela viac ale vdaka nejakej chorobe je ich uz po 2 roky ovela menej. Ludia ich krmia malymi kuskami bananov priamo z ruky. Nezvycajne bude vidiet ludi co potkanov uctievaju - vraj sa plazia po kolenach a piju mlieko z obrovskych misiek co su urcene pre podkanov. Je tam 1 biely potkan a vraj to prinasa stastie ked sa vam ho podari uvidiet. Zajtra vecer vyrazim smerom na Jaipur - je mozne ze zoberiem autobus do mesta Pushkar, ktore som chcela povodne vynechat, ale kazdy turista s ktorym som prehodila slovo tvrdi ze na neho zaposobilo najviac, je to posvatne mesto a nie su tam povolene rikse - takze to bude kludnejsie - aj ked z autobusovej zastavky mimo mesta sa budem musiet dostat peso do centra - jediny autobus co tam ide tam prichadza noci, takze nieco budem musiet vymysliet. Tu je este par fotiek zo vcerajska z Fortu v Jaisalmere.

15th November 2006

ahoj baby!!!
Tak si citam tvoj dennik a je to ako dobrodruzny film!!!!super fotky.Tie potkany velmi nemusim,mame ich aj v NY v metre.......ale inak super!!!!nijaki Slovaci tam zatial neboli na potulkach?...

Tot: 0.043s; Tpl: 0.01s; cc: 7; qc: 25; dbt: 0.0233s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb