welcome to the jungle

Colombia's flag
South America » Colombia » Leticia
December 7th 2010
Published: December 7th 2010

Leticia to kolumbijskie miasto polozone nad Amazonka, sasiadujace bezposrednio z brazylijska Tabatinga i peruwianska Santa Rosa po drugiej stronie rzeki. Klimatem przypomina poludniowa Azje. Mieszkancy odrozniaja sie uroda od reszty kraju, maja duzo cech Indianskich. Jest cieplo i bardzo wilgotno. Jestesmy 5 stopni na poludnie od rownika wiec ciezko wytrzymac dluzej niz chwile w bezposrednim sloncu. Dotarlem tutaj tydzien temu, i od razu ruszylem do dzunglii. Pierwsza noc spedzilem na platformie na czubku drzewa, okolo 40 metrow - wrazenia niezapomniane. Potem ruszylismy 5 osobowa ekipa do dziewiczej selvy. 4 gringos i Indianski przewodnik. Spedzilismy 3 noce w lesie. Caly czas w mokrych ubraniach. Miliony komarow i mrowek, upal i wilgotnosc. Tereny podmokle, czesto trzeba bylo przekraczac rzeki. Zlapalismy kajmana i tarantule, zjedlismy ogromna zabe. Mam mase fajnych zdjec, wrzuce pozniej bo ciezko to teraz ogarnac. Siedze teraz w Leticii i juz lajtowo raczej spedzam czas. Za dwa dni samolot do Bogoty, a w niedziele jestem w PL.

Tot: 0.07s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 48; dbt: 0.0433s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb