South West Circuit

September 16th 2007
Published: September 16th 2007

Salar de UyuniSalar de UyuniSalar de Uyuni

..a nasa archaicka Toyota Land Cruiser
Nasa cesta na juhozapad do puste mala tri dni. Presli sme cez solnu pust hned za Uyuni a pokracovali dalej na juh popri Chilskych hraniciach od jednej laguny k druhej a kluckovali pri tom pomedzi sopky.
Zazitky za tie tri dni nema cenu spisovat, lebo ich bolo neurekom. Od nadhernych scenerii az po ubytovanie v hoteli zo soli (dokonca aj bar bol z bloku soli). Vyprava nakoniec skoncila na najjuznejsom cipe Bolivie, kde Ceska cast pokracovala do Chile a my sme sa vydali na strastiplnu osem hodinovu cestu naspat do Uyuni.
Ak ale nieco urcite treba spomenut, tak zlozenie nasej vypravy. Nas sofer Braulio bol vecne vysmiaty pohodovy chlapik, ktory jazdil jak drak a este k tomu nenormalne dobre varil. Po jeho polievkach sme sa oblizovali este na druhy den rano. :-)
No a s nasimi Ceskymi suputnikmi sme si tiez uzili kopec srandy a teraz je nam za nimi prudko smutno. Teda nie ze by to vo dvojici bola nuda.. ..No len trochu, ale to rozchodime.. A mozno sa s nimi este stretneme, pretoze maju tiez namierene do La Paz, len s dnovym opozdenim.
Este by sa oplatilo spomenut posledny den vyletu. Mali sme sice budicek v pat rano, co
Ked je niekto Kosto..Ked je niekto Kosto..Ked je niekto Kosto..

..moze byt aj lastovicka!
bol pomerne traumaticky zazitok (hlavne ked sme sa museli balit po tme), ale nakoniec to stalo za to, lebo sme si mohli vychutnat stupajuce slniecko kupajuc sa v teplych pramenoch. Len vyliezt potom von do tej zimy bolo o hubu. No ale dost kecov, za vsetko hovoria fotky..
Momentalne sme naspat v Uyuni a cakame na bus do La Paz, ktory vyraza o osmej vecer.

Igino a kaktusy..Igino a kaktusy..
Igino a kaktusy..

..a kde je sakra ten Winnetou?!
Solny hotel..Solny hotel..
Solny hotel..

..a solny bar
South West CircuitSouth West Circuit
South West Circuit

Takto nejak tam vyzera bezna cesta
LamaLama
Lama

Tak uz vieme ako chuti! :-)
Igino..Igino..
Igino..

..a Laguna Colorada. To cervene je fakt voda!
Kosto..Kosto..
Kosto..

a gejziry
Kupanie sa..Kupanie sa..
Kupanie sa..

..v 4500 m.n.m :-) Kosto fotil, ale treba zodpovedne priznat, ze aj on tam vliezol!
Nasa vyprava..Nasa vyprava..
Nasa vyprava..

z lava Sasa, Pavel, Roman, nas rider Braulio, Kosto, Igino a dole Magda
Chilska hranica..Chilska hranica..
Chilska hranica..

..ze by doprava do San Pedro De Atacama?
A zase lamy..A zase lamy..
A zase lamy..

..je to tu nimi zamorene jak Australia kralikmi!

17th September 2007

Nadherne fotky
Momentalne nemam na nic cas lebo menim ubytko aj pracu, ale neodpustim si pochvalu za velmi pekne fotky, len tak dalej chalani :o) Inga

Tot: 0.106s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 64; dbt: 0.0725s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb