Den 8. - Rotorua, ráj gejzírů a barevných jezírek

New Zealand's flag
Oceania » New Zealand » North Island » Rotorua
January 25th 2020
Published: January 26th 2020

Příjezd do města Rotorua jsme poznali již s předstihem, jelikož jeho typická "vůně" se nedá zaměnit. Měli jsme tu čest čichat zkažená vajíčka celou předchozí noc, jelikož jsme byli ubytováni nedaleko epicentra odkud to vycházelo. Místo zvané Te Puia nás navíc vítalo nejen odérem síry, ale také drobným kouřem, který stoupal ze spousty míst. Co se taky divíme, když jsme v aktivní sopečné oblasti. Vidět jsme mohli krátery, ve kterých se doslova vařila voda, bublající bahno a jeden z aktivních gejzírů. Co byl však největší zážitek byste neuhodli - viděla jsem ptáčka kiwiho. Živého, sice v zajetí a ve velké tmě, ale je to další z mých splněných přání.

I samotné město Rotorua stojí za prohlídku. Vyniká polynézskými lázněmi a nádherně upravenými parky. V jednom zrovna probíhaly trhy a tak jsem měla možnost koupit malou chuťovku na špejli - jehněčí kebab.

Nedaleko odtud se nachází další ze zajímavých míst - Waiotapu. V docela slušném hicu se procházíme mezi horkými, bublajícími a zapáchajícími jezírky. Jeden z kráterů, kde voda silně prskala byla slyšet velká ozvěna. Nakonec jsme se dočetli, že její zvuky byly použity ve filmu Pán Prstenů jakožto ozvěny Mordoru.

Dnes máme nabitý program a stíháme se ještě na skok podívat na vodopády Huka, které se nachází na nejvodnatější řece Zélandu Waikato River. Voda měla neskutečně čistou modrou barvu, až oči přecházely.

Tot: 0.134s; Tpl: 0.012s; cc: 7; qc: 45; dbt: 0.0807s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb