Den 7. - Pláže poloostrova Coromandel

Published: January 24th 2020

Není vůbec špatné si pro jeden den si z poznávacího zájezdu udělat relaxační. Samozřejmě jsme poznali dvě nová místa, ale zároveň jsme si mohli oddychnout.

Jedno z ikonických míst jménem Cathedral Cove najdete téměř na všech pohlednicích týkajících se Nového Zélandu. Klenutou jeskyni na pobřeží navštěvuje velké množství turistů, a tak můžete zapomenout na idylku na pláži. Přesto bych toto místo nepřirovnala k přeplněným chorvatským plážím. Bude to zřejmě tím, že než se sem dostanete, budete muset absolvovat zvlněný terén, navíc parkovat není možné v blízkosti, ale na začátek stezky jezdí kyvadlová doprava. Občerstvení jedině z vlastních zdrojů, nic se tu neprodává. Jeden ze zálivů na Novém Zélandu se stejně úžasnou tyrkysovou vodou byl turisty tak zničen (opalovacím olejem a močí), že sem turistům vstup úplně zakázali. Je tedy třeba tuto panenskou přírodu chránit, aby nám i nadále mohla vystavovat své krásy.

Nedaleko na stejném poloostrově se nachází tzv. Hot Water Beach. Zajímavé na této pláži je, že když si poblíž vstupu do moře vyhloubíte díru, zaplní se horkou vodou (až 64℃), která sem prosakuje z podzemních jezírek. Voda v bazénku je tak horká, že v ní neudržím nohy, a tak se jdu raději osvěžit do Pacifiku.

Nový Zéland má tolik rozmanitých tváří a tahle je naprosto úžasná. Miluju Tě Nový Zélande!

Tot: 0.056s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 28; dbt: 0.0276s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb