Vzhůru do deštného pralesa za deště a video klokana wallabe

Australia's flag
Oceania » Australia » Queensland » Brisbane
August 22nd 2014
Published: August 22nd 2014

Na bocich "obliceje" ma termoreceptoryNa bocich "obliceje" ma termoreceptoryNa bocich "obliceje" ma termoreceptory

Tim vnimaji zviratka, vetsinou male hlodavce, sve obeti. Tahle hadice (hado-holka;)) svou obet kousne, coz zaboli, ale pak ji zabije pevnym stiskem, ktery znemozni obeti se nadechnout. Pro cloveka, az na bolestive kousnuti, neskodna.
To se tak člověk v půl 7 v pátek ráno probudí, venku leje. Zachumlá se "vždyť je pátek". Ale tady někdo pozapomněl, já jsem teď velká bioložka, tzv. bioholka.

Tak hezky s pláštěnkou na kole do školy a hurá do Brisbane National Parku, nedaleko Mount Nebo. Nejprve jsme se šli podívat na zvířátka (hadi, klokani a ptáci). Všichni byli nesmírně zklamání, že ptakopysk dnes nevyplaval, jelikož se mu mění "výběh" ("vyplav"). Co je na ptakopyscích tak zajímavého?? Navíc jsem se dozvěděla, že kousnutí samcem ptakopyska způsobí bolest na 7 měsíců, proti které se nelze nijak bránit, protože vakcína není k dispozici - nemá cenu ji vyrábět, pokousání se děje zřídka. Už tuplem nevím, proč ptakopysk přijde všem ostatním roztomilý 😉 Ukázali nám několik druhu hadů: škrtící, kteří nás nezabíjí, ale jejich kousnutí pekelné bolí a hada zabijačka. A prý jsou v Brisbane a člověk bez pomoci přežije tak hodinu, ideálně když vydrží v klidu. Jajx. Dobrá věc je, ale, že na většinu jedu mají protilátky. Ale na které ano a které ne? To netuším...

Odpoledne, za možná ještě silnějšího deště, jsme vyrazili do deštného pralesa a sklerofyloveho lesa (Sclerophyll), přičemž ve druhém jmenovaném rostou eukalypty a akácie,
Jedovatej hnusakJedovatej hnusakJedovatej hnusak

Ktery se nachazi v Brisbane. Po kousnuti mate pry tak hodinu na transport do nemocnice.
které snesou sušší a tvrdší půdu. V deštném pralese jsem se cítila jako v Cestě do pravěku, obzvlášť proto, že náš vyučující zkoumá výskyt dinosaurů v Austrálii, takže nám o nich nadšeně vyprávěl. Rozdělili jsme se do menších skupinek a prošli si 2hodinový okruh. Vedoucí naší skupiny věděl úplně všechno o všech rostlinách. S takovýmhle přístupem je biologie vážně zajímavá. Ukázal nám rostliny, které Aboridžinci/Aboriginci jedí. Mimochodem, Aboriginci jsou vskutku chytří a perfektně sepjati s přírodou. O tom se teď učím, takže pokud budete chtít, můžu o nich něco napsat 😊

Tady je klokan wallabe a více fotky.

Poslední mimochodem - je tomu tak 10 dní, co jsem schytala své první komáři pokousání, od té doby to schytávám denně. Vždycky mě začne někde na těle něco svědit....Ale komára jsem neviděla ještě ani jednoho, vůbec nic kolem mě nepoletuje a nepíská. Možná tu mají neviditelné komáry!! :O

Tiger quoll, "kunovec velky", je jich dost maloTiger quoll, "kunovec velky", je jich dost malo
Tiger quoll, "kunovec velky", je jich dost malo

Je to nejvetsi masozravy vacnatec, zije tak 3-5 let. Samci pry behem rozmnozovani, ze sameho vypeti sil, casto skonaji.
kdyz pobihal kolem, tak me napadlo....kdyz pobihal kolem, tak me napadlo....
kdyz pobihal kolem, tak me napadlo....

....jaky by asi byl kozich z nej? :D jaaaj

22nd August 2014

komari
Mozna to nejsou komaari, ale svaby, zlato ;-)
22nd August 2014

komari
Myslis neviditelni svabi? To uz se dostavame do uplne jine dimenze... :D

Tot: 0.113s; Tpl: 0.012s; cc: 10; qc: 46; dbt: 0.0545s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb