Oceán! Školní výlet - jsem vědkyně - objekt mého zkoumání: ústřice a plži

Published: August 17th 2014

Navštěvují tu dva biologické předměty, protože nabízí možnost výletu (samozřejmě s vědeckým účelem). Díky tomu jsem se dostala na víkend na North Stradbroke Island na Moreton Bay research station University of Queensland. Předpověď počasí slíbila na víkend déšť v takovém množství, které se vyskytuje za celý měsíc. Hned na úvod nás vyučující varovali obrázkem toho, co nás může zabít, znehybnit, nebo způsobit nesnesitelnou bolest. Pátek a sobotu jsme mrzli: byli jsme rozdělení do skupinek a museli dělat nějaký projekt v terénu. Naše čistě dívčí skupina se slečnami z USA a Anglie (takže jsem častokrát jen s úsměvem přikyvovala) se rozhodla počítat plže rodu neptejteseměprosím! a ústřice a tím se snažit zjistit, zda spolu korelují 😉 Vstávačka v 5:30, abychom stihly počítat než přijde příliv po 7:37, těžký život biologa. Ponoření ve vodě, případně pochodování kolem s nacucanými botkami, mnamka. S láskou jsem vzpomínala na psychologické projekty, které se dají dělat i na kanapi, žeano. Zpátky k plžům, ano, korelují 😉

V neděli se udělalo krásné a juch, zrovna bylo volné odpoledne vyhrazené na pozorování oceánu, vyhlížení velryb, které v této době migrují (viděli jsme z autobusu, ale hrozně daleko), foto léčícího se tuleně (roztomilouš!) a pak hodinka na pláži. Během této hodinky připlavala modrá medúza, která podle vyučujících byla neškodná, tak se našel odvážlivec a vzal ji do ruky a posléze (=po mnoha fotkách s ní) ji odnesl zpět do oceánu.

Celou dobu nás výtečně krmili, takže jsem schválně přibrala tak 2 kila, abych si udělala zásoby. Těžko uvěřit, že zítra musím do školy....

Další příspěvek bude v pátek, kdy jedu do Lamington National Parku s dalším biologickým předmětem 😊

Videa oceánu, nemohla jsem se vynadívat.

Tot: 0.078s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 30; dbt: 0.0344s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb