Rugby - pravidla, fotografie a videa

Australia's flag
Oceania » Australia » Queensland
August 24th 2014
Published: August 24th 2014

Zbožňuju neplánované akce, především v době, kdy bych se měla učit, takže jsem v sobotu radostně kývla na nabídku lístků na rugby se spolubydlícími a kamarády Any, mojí kamarádky z MexikoUSA. Lístky za $20, poměrně blízko hřišti a i blízko mého domova, navíc chráněni před deštěm, no nekup to.

Snažila jsem se pochytit pravidla rugby, tady jsou: hraje se na dva poločasy, každý po 40minutách. Skóruje se položením míče za předposlední čáru na hřišti, to je za 4 body. Když potom trefí i kopem branku (ty 2 tyčky, které na fotkách často figurují), získají další 2 body.Všichni jsou spíš vypasení, než aby byli atletičtí, protože hra probíhá tak, že si mezi sebou přihrají míč, ale přihrávky hozením mohou být jen do strany, ne dopředu. Takže se musí snažit urvat se a utéct a nenechat se srazit k zemi protihráči, což se podaří výjimečně. Většinou se tak desetkrát svalí, než se dostanou na konec hřiště. A i pak ne vždycky skórují, když to třeba z přihrávky chytnou protihráči. "Naši" vyhráli 48-6, po každém "gólu" domácích vypustili petardu, roztleskávačky zatancovaly a kolem se projel slavnostní koník. Točila jsem videa, tak přeju pěkné pokoukání.

Mějte se krásně doma.

Roztleskávačky

Začátek zápasu

Když policie slaví 150 let, tak se na stadionech předvádějí nejen nabušení mužíci, ale i koníci

"Naši" skórovali

John&JosephJohn&Joseph
John&Joseph

Nápověda pro ty s delším vedením (: jména majitelů kartiček
stadiónstadión
stadión

foto by Ana

Tot: 0.159s; Tpl: 0.014s; cc: 6; qc: 45; dbt: 0.0642s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb