Kvázitáborozás

Published: July 26th 2006

Az elmúlt öt napban végigjártuk a Northern Territry főbb természeti nevezetességeit, három nemzeit parkot érintve. A nevezetességeket megoszlása kicsit egyenetlen volt: 90% vízesés, 5% Aboriginal (benszülött) sziklarajz, 5% mozgás. A vízeséseskhez mindig tartozott
kristálytiszta, áttetsző vizű patak/tó, ami természetes, gyönyörű úszómedenceként szolgált. Ennek eredményeképpen kellöen megcsömörlöttem az idilli zöld természetes környezteben lévő tökéletes pancsolóhelyektől, mer az öt nap meglehetősen fürdőtúra jelleget öltött: kocsitól 20-200 m séta a vízesésig, 10-15 perc nézelődés, fényképezés, majd csobbanás és pancsolás 1-2 órán keresztül. Majd vissza a kocsihoz, némi evés, és irány a következő gyönyörű hely. Kengurut nem, de krokodilokat, wallabiet és python-t láttunk. Utóbbit teljesen meglepetésként, kétszer is az országúton kúszott egy 1.5 illetve 2 m feletti példány mikor arra autóztunk.

Ez azt is jelenti, hogy mégsem volt túl mozgásdús a túra. Ennek nem örültem, de ezúttal nem éreztem vészesnek, mert így legalább tényleg majd mindent láttam és nem kellett foglalkoznom a tényleg nagy távolságok leküzdésével. A társaság kellemes volt, kilenc résztvevő + a túravezető.

Vízeséseken kívül volt még szelíditett kígyó nyakba akasztása, krokodiletetés, csónakázás egy gyönyörű szurdokban, sziklarajz nézegetés, meg némi kirándulás.

Következő programpontként visszamegyek a Nitmiluk Nemzeti Parkba, egy 4-5 napos sétára. Indulás holnap délelőtt, érkezés 31-én, délután. Majd egyből indulás Sydneybe, egy éjszakai járattal. Mivel Sydneyre összesen két napom lesz, ezért további élménybeszámoló-írásra aligha marad időm, amíg vissza nem érek Németországba.

Jut eszembe, érdemes megnézni az előző bejegyzést is mert most felmásoltam a laptopon irt hosszab verziot.

Tot: 0.09s; Tpl: 0.013s; cc: 10; qc: 49; dbt: 0.0504s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb