Sydney a jeho blízké okolí (Modré hory na severu a nejen buddhistický chrám na jihu)

Australia's flag
Oceania » Australia » New South Wales » Sydney
December 19th 2014
Published: December 31st 2014

Moji nejmilejši

Omlouvám se za stručnost, ale čas mě tlačí a...později něco dopisu, ale teď už bych si rada doplnila resty roku 2014 (tady už je sice 2015, ale u vás je zatím času dost, konkrétně 4 hodiny odpoledne, 31. prosince 2014)

Využila jsem možnosti a nahrála velkou kupu fotek, takže místa jen zmíním:

Sydney - opereta je celkem nudná a má připomínat, tedy připomíná, plachetnici. Nazývám ji opereta, ač se jmenuje Opera, jelikož jsem ji chtěla nějak zajímavé ozvláštnit. Co ale Australané umí pěkně je vydávat své 100-200 létě budovy za několika set (3+) létě architektonické skvosty. A jsou, popravdě, dost přesvědčiví. Katedrála St Mary nebo hlavní budova kampusu Sydney University vypadají věru, přesvědčivě.

V Sydney jsme zašly do akvária a zoo (taková varianta pro turisty, co nemají moc času) a viděly jsme to, co jsme neviděly na korálovém útesu, žraloky, kdeco, krokodýla a mamka konečně viděla koalu.

Modré hory na sever od Sydney - jsou nečekaně modré a mají v sobě tři sestry. Hudba tu ale nevyhrává, naopak, je tu hrobové ticho. Tři sestry se proměnily ve skály.

Buddhistický chrám jižně od Sydney, kde umí připravit sóju tak chutné, že skoro nepoznáte, že to není maso. A kde si můžete koupit kašlík na vás popel. Stylově. (Nebo nemůžete, ale zkusíme to vyjednat)

Jižně od Sydney jsou roztomilé městečko Berry, nicméně nic mimo obchodu (a 'historických' budov) v něm nic moc není

Top tree walk - po vrcholcích stromů jsme chodili. Lídě s fobií z výšek jsou pěkně šikovní, že to zvládli i s výstupem na věž (Jsem dobrá😊)

Kiama blowhole - přírodní 'gejzír' - voda tu stříká do výšky, ale je to příliš složité na vysvetlovani, jak to funguje, takže jsem to vyfotila 😊 Ale historka, která na fotce není: Před několika lety to bylo bez zábradlí a někteří turisté chodili dost blízko udělat pěknou fotku. Ono to nevystříkne pokaždé, takže se to dost dlouho může zdát klidne. Ale potom přišla voda a spláchla s sebou 2 členy indické rodiny. Další 2 jim chtěli pomoct a ve skalnaté díře skončili všichni 4, což je s prudkým proudem tam vládnoucím konec! Takže to ohradili, turisti nemají tak pěkně fotky, ale zato jsou v bezpečí. A pokud chtějí, mohou se proletět nad Sydney pláži.

Tot: 0.076s; Tpl: 0.013s; cc: 11; qc: 25; dbt: 0.0528s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb