Góry

Total Distance: 0 miles / 0 kmMouse: 0,0

Góry

DSC00207DSC00207DSC00207

Red Rock Canyon
W sobotę z rana wyruszyłem na północ przez góry, tak jak to widać na mapce. Za górami rozpościera się dolina, za doliną góry i tak dalej.

Najpierw zahaczyłem o Red Rock Canyon, czyli formację piaskowców, mułowców lub czegoś takiego. Naprzemiennie leżące twardsze czerwone warstwy i miększe beżowe są nierówno wymywane przez wodę, co skutkuje powstaniem takich właśnie ciekawych struktur. Był to zresztą jedyny czas kiedy na pustyni padał deszcz. W rzeczywistości kilka kropli, ale mile widzianych, biorąc pod uwagę, że temperatura przekraczała 30 stopni.

Po odbyciu krótkiej, dwukilometrowej pętelki i zrobieniu kilku zdjęć ruszyłem dalej na północ. Po drodze zahaczyłem o Inyokern, mieścinę na środku pustyni, która swoim wyglądem przypominała westernowe miasteczka. Jedna ulica, sklep, stacja benzynowa, bar wciąż nazywany saloonem, burgerownia, w której zjadłem całkiem dobrego burgera i - co ciekawe - sklep muzyczny. Oprócz tego, że drewno zastąpił plastik, można powiedzieć nic się tam nie zmieniło przez ostatnie sto lat.

Dalej wyruszyłem na zachód w góry. Plan był taki, ażeby przejechać naokoło drogą i w międzyczasie przejść jakąś niezbyt długą trasę. Jednakże w wykonaniu planu przeszkodziły dwa fakty. Po pierwsze okazało się, że informacje turystyczne w Lake Isabella oraz Kernville są zamknięte w łikendy, co nadzwyczaj
DSC00208DSC00208DSC00208

Red Rock Canyon
mnie zadziwiło, bo moje doświadczenie podpowiadało mi, że USA to nie Belgia i wszystko jest otwarte niemal 24/7. Po drugie jakoś nie zwróciłem uwagi, że ta wycieczka, zaznaczona na drugiej mapce, ma długość niemal trzystu kilometrów wzdłuż wąskiej i krętej górskiej drogi wspinającej się na wysokość 2800 mnpm. Ale dla 300km gór było warto.

W połowie drogi, po wjechaniu na przełęcz Shermana, odbyłem krótki dwugodzinny spacer na okoliczny szczyt Shermana (3020 mnpm). A potem jechałem dwie godziny do Ridgecrest, gdzie miałem zarezerwowany hotel.

DSC00212DSC00212

DSC00228

Lake Isabella
DSC00245DSC00245
DSC00245

Widok na góry z drogi w góry.
DSC00253DSC00253
DSC00253

Widok z Sherman Peak.

Tot: 0.136s; Tpl: 0.011s; cc: 6; qc: 44; dbt: 0.0482s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.4mb