177.den - Istanbul,lodny vylet,nakupy

Turkey's flag
Middle East » Turkey » Marmara » Istanbul
March 2nd 2013
Published: June 20th 2013

Neskory budicek,ranajky a smer vyletna lod po Bospore.

Zobrali sme 1,5 hod jazdu za 10l. Plavba bola super. Najskor sme sa plavili pri europskej strane a nazad sme sli pri azijskej strane istanbulu. Nazad sa uz dsot ochladilo tak sme zaliezli do podpalubia.

Po opusteny lodi sme odolali prvym nadhanacom na jedlo ale pri dalsich sme uz neodolali a dali si ryby burger. Seeli sme na starych drevennych sudoch. Fajn posedenie s fajn jedlom.

Z jedla smer spice market,tu nenormalna tlacenica. Nechali sme sa len unasat davom, clovek nemusel urobit ani krok,proste ludia ho tlacili. Hned som si spomenul na ranne pekingske metro. V uulickach bola kopa syra, korenia , morskych ryb a roznych cukrovin. Spravili sme par kostoviek syru ,nakukli do obchodikov a ocitli sa nakoniec opat pri grand bazare.

Cestou sme isli roznymi tematickymi ulickami,jedna specializovana na mobily ,dalsia obuvna atd.

Dnes sme splnili aj hlavnu ulohu,ktoru bol povereny dusan,mal doniest tete zlatu retiazku. Jasne,ze ked uz sme boli u zlatnika,neodolala ani mamina. U zlatnika, opat tvrde zjednavanie a nekonecne cakanie kym si nieco nakupci vyberu. Este , ze nam tam dali caj. Boli sme tam dobru hodinu.

Po tom ako bolo zlato vybavene,zameranie padlo na kozene bundy,zas milion otravnych obchodnikov a nic z toho. tato misia nebola splnena.

V znamej nasej bocnej ulicke pri grand bazari sme sa opat nadopovali stavou z granatoveho jablka,pre istotou kazdy dva pohariky. Tu sme stretli aj znameho predajcu ponoziek zo vcera,ktory si nas pamatal a hned sa rozplival nad tym ako sme ho vcera osmekli. Inak fajn chalan,dorozumel sa 5 jazykmi,samozrejme,ze nie plynule ale zakladne predavcske slovicka.

Kupil som si teplakovu supravu,opat dalsie nakupy oblecenia a smer domov.

Po prichode na izbu mensi sok,vsetko upratane ako keby sme byvali v hoteli.

Na veceru sme behli do blizkeho bistra,clovek si mohol vybrat asi z 10 jedal,samozrejme to bolo chutnejsie a lacnejsie nez v nobl restike ako naposledy.

Konecne som mal aj po dlhej dobe klasicky cheesburger s mcdonaldu.

V jednom obchodiku som videl cd tarkana,som myslel,ze tento spevak uz ani neexistuje.

Zajtra pride konecne zlaty kliniec vyletu v istanbule,idem na futbal 😊

naklady nezname,raz som platil ja,raz rodina,raz mix

Tot: 0.071s; Tpl: 0.008s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.048s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb