Finom suti es ket film

United Kingdom's flag
Europe » United Kingdom » England » Greater London » Canary Wharf
February 9th 2009
Published: February 9th 2009

Mult hetfon vegre allomanyba kerultem az HSBC-nel 😊 Azt hiszem, irtam/mondtam, hogy volt jo par adatlap meg kerdoiv, tobbek kozott olyan kerdessel, hogy milyen targyakbol es milyen eredmennyel erettsegiztem, de ugy tunik, az osszes adat megfelelt.

Ezt megunneplendo az egyik ceges ebed melle egy nagyon jol kinezo es mennyei izu sutemenyt valasztottam: Gateaux opera. Kakaos piskota-retegek valtakoznak narancskremmel, es a tetejen vastag etcsoki-bevonat, disziteskent egy kis krem es egy malna. Nem tudom, mennyire lehet nehez elkesziteni, de az elfogyasztasa egy elmeny! Az utana kovetkezo napon is volt meg, nem birtam ellenallni 😊

A hetvegen ket filmet is sikerult megneznem, ezekrol kovetkezik most egy kis ajanlo/ismerteto.

Az egyik egy tavaly keszult Woody Allen-film: Vicky Cristina Barcelona. Roviden arrol szol, hogy Vicky (Rebecca Hall) es Cristina (Scarlett Johansson), ket jobarat New York-bol meghivast kapnak Barcelonaba Vicky rokonaihoz, hogy toltsek ott a nyarat. Vicky a volegenyevel el New York-ban, keszulnek az eskuvore, orul, hogy minden pont ugy alakul, ahogy eltervezte. Vele szemben Cristina most szakitott, es ugy altalaban azt tudja, hogy mit nem akar.

Egy tarlatmegnyiton talalkoznak Juan Antonioval (Javier Bardem), aki egy tehetseges modern festo, es arrol is hires, hogy a felesegevel, Maria Lena-val (Penelope Cruz) eloszor nagy szerelem volt, aztan a no majdnem megolte, mikor szetmentek. Meghivja a ket lanyt egy hetvegere, azzal a nem titkolt szandekkal, hogy elcsabitja oket. Cristina nem is ellenkezik, Vicky annal inkabb. Azonban a hetvege soran kicsit megvaltozik Vicky latasmodja, Cristina pedig kesobb osszekoltozik Juan Antonioval, es minden jol megy, mig Maria Lena tul nem gyogyszerezi magat, es igy ex-ferje a gondjaiba veszi.

Egy szokasos kapcsolatban valoszinuleg elpakolna onnan az uj baratno, de jelen esetben marad, es pont o lesz az a tenyezo ebben a szerelmi haromszogben, aki osszetartja a festot es a volt feleseget.

Errol a filmrol csak jot tudok mondani 😊 A tortenet is erdekes es szokatlan, megismerhetjuk a szereplok szemelyiseget, fura fordulatok tortennek, jol jatszanak a szineszek, es Barcelona szepsege tovabb emeli a hangulatot. Kulon hangulatos, ahogy a ferj es a volt felesege hol angolul, hol spanyolul veszekednek (szerencsere volt felirat), es Penelope Cruz ismet hozza a formajat 😊

A masik film cime Caché (Hidden - vagyis Elrejtozve/Elrejtve), a foszerepben Juliette Binoche-sal es Daniel Auteuil-lel. Ezt dvd-n neztem (az elozoleg irt filmet moziban), es a hatuljan az ajanlo azt irja, hogy fantasztikusan izgalmas thriller, sokkoloan varatlan cselekmennyel a tortenet vegen.

Nem irom le a vegkifejletet, hatha valaki szeretne megnezni, azt azonban el kell mondjam, hogy azon francia filmek koze sorolnam, amelyeknek igazabol nincs vege 😊 Kinalkozik egyfajta megoldas, de lehet ugy is tekinteni, hogy nincs vege, es mindenki odagondolja a folytatast. Sajnos az a hatas, amit irtak rola, nekem egyaltalan nem jott at 😞 Volt par meredek jelenet, de lehet, hogy en lattam mar tul sok remiszto dolgot, mert nem sok hatassal voltak ram 😊

A tortenet diohejban az, hogy van ez a ferfi es a felesege, akik a fiukkal elnek egy francia varosban, es egyszer csak videokazettak erkeznek hozzajuk, amelyeken az o eletuk van lefilmezve: ahogy bemennek a hazba, ahogy kijonnek, stb. Mar ez is elegge ijeszto, hat meg a rajzok, amikbe a kazettakat csomagoljak! (marmint a szereploknek ijeszto, nem nekem 😊 Kicsit kesobb a ferfinek remalmai lesznek, amikben felremlik valami a gyermekkorabol, es aminek koze lehet ezekhez a fenyegetesekhez. Mivel a rendorseg mindaddig semmit sem tehet, mig valaki meg nem serul, sajat szakallara kezd el nyomozni...

Velemenyem szerint jo a szineszi jatek, van benne par erdekes vagas, de szamomra ez egy muveszfilm, egyaltalan nem thriller. Nem mondok tobbet, nezze meg, aki kivancsi ra 😊

Tot: 0.14s; Tpl: 0.02s; cc: 11; qc: 50; dbt: 0.0595s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb