13.den - Uzhorod

Ukraine's flag
Europe » Ukraine » Zakarpatsky
September 8th 2017
Published: September 28th 2017

Rano zistene,ze vo vedlajsej izbe spi jedna casnicka. Asi robi za jedlo a strechu nad hlavou.

Konecne po dlhom case slnecny, teply den.

Ono prakticky uz tu ani nemam co kukat, tak idem teda aspon odlovit vzdialenu kesku.

Mam stasite pri Transcarpathian Regional Adminstration sa konaju ukazky sportovych cinnosti zakladnych skol.

Deti tu sermuju, jazdia na bicykloch, hraju futbal, basketbal, predvadzaju ukazky juda. Je tu dokonca nachystany aj boxersky ring.

Fajn spestrenie pobytu.

Pomedzi domy a mini bytovky odlovujem ubohu kesku, ale aspon som vysiel z turistickeho centra.

V miestom obchodiku kupujem vodu, ktoru platim v jednej pokladni, 2 tvarohove kolace, ktore musim zaplatit zas v inej pokladni.

Vonku na terase to do seba tlacim, kuknem na vedlajsi stol a tam si kolaciky ujko zapija vodkou 😊

Zastavka na stadione Avanhard, kde bolo vratnikovy cudne naco sa tam trepem.

Po lavke prechod do parku Bozdos'kyi, ten na mape vyzeral obrovsky aj cs zo vcera mi ho odporucila. No sklamanie, neupraveny park, na lavicke ma 3x nieco postipalo, hned mi to navrelo tak parada.

Je tu aj mini kostolik, samozrejme kolotoce nesmu chybat a ani tarzan draha. Ale navstevu neodporucam, fakt slabota, vsetko zarastene, neupravene i ked tu neaky majstri kosili ale i tak.

Po nabrezi rieky Uh smer centrum ale tentoraz nove centrum.

Clovek si chce dat salmu ale nie, nemaju, tak koncim na hotdogu.

Spat na nabrezie a uz len relax na lavicke, pri vode, sledovanie labuti, dievocok, jedenie zmrzliny.

Obed a vecera vybavena v restike Crazy rocky, jedlo fajn, obsluha tiez, pivo uslo. Muselo ved to bolo ekopivo 😊

Na noc sadam do nasho baru, objednavam jedno pivo, druhe pivo potom dochadzaju spolubyvajuci, volaju ma k sebe za stol, inak bar natriskany, pijem teda s nimi este dve piva a nuteny presun na izbu. Bo bar zatvarali uz o 23/00, sobotu. Nepochopim.

V bare mala rozlucku so slobodou nevesta, druzicky na hlave veniec z kvetov, dobre to vyzeralo.

Na izbe jebla ceska co nezvladla pit este chcela ist volade von, tak sa zobrala a sama isla na volaku party.

Sranda bola, ked dosla na izbu casnicka, kedze jeden cech spal s nu na izbe a ona o tom nevedela. Tak dojde si na svoju izbu a zamkne sa. On vyvali oci, co cul kde budem spat. Nakonec ho ale pustila 😊

Samozrejme tomu predchadzali rozne vtipky ako ju tam ohne atd 😊

Volakedy nad ranom buchala na dvere ceska jak jebnuta, dosla aj s volakym fetovanym ukrajincom, teho ale jej kumpany poslali kade lahsi. Ona tez volake tie drogi v sebe. Proste uplna fetacka troska.

naklady (1€ = 30,9 UAH)

kapucino + zakusok - 46UAH (21+25)
nakup 1,5lvoda, 2 tvarohove kolace - 18UAH
tocena zmrzlina - 31,5UAH
spageti + pivo - 75UAH (55+20)
saslik, hranolky, pivo - 110UAH (70, 20, 20)
voda 1,5l - 12UAH

Uzhorod

Tot: 0.133s; Tpl: 0.013s; cc: 10; qc: 28; dbt: 0.0921s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb