Suhrn - Zhodnotenie, naklady, linky (sedmohradsko)

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Galanta
May 10th 2015
Published: May 17th 2015

ZHODNOTENIE

Rumunsko ma prekvapilo akurat sofermi co pustali ludi cez prechod este ked ani neboli na nom, fakt uplne nieco nenormalne, niekedy to az prehanali.

Vylet hodnotim velmi pozitivne, ziadne zle skusenosti, ludia v pohode, pocasie vyslo, jedlo dobre, preprava bez problemov, ubytka na slusnej urovni.

V buducnosti by som sem ale siel uz len do hor, mesta prakticky totozne s nasimi, mimo historicke centra to vyzeralo ako u nas pred 15.rokmi.

Na dedinach ziju este starym sposobom zivota, kone,koce, cigani...

Co mi ale nejde do hlavy boli kurzy v banke, jeden den je kurz 4,35, druhy 4,43, totozna banka, platba kartou.

Este pri "bezplatnom" vybere fio banky chapem,ze dali horsi kurz aby neako dobehli poplatok ale pri bezhotovostnych platbach tomu ozaj nerozumiem.

Targu Mures - boli sme prakticky len na predmesti, nic specialne sme nevideli (az na malovane schody), dobre miesto na transfer v pripade neskoreho priletu,inak by som tu neostaval. Jedlo tu bolo najlacnejsie

Brasov - historicke centrum prejdene do hodinky, dalsia hodinka ak clovek chce kuknut bielu/ ciernu vezu, lanovku na Tampu odporucam len lenivcom, v pripade fajn pocasia by som to dal na pesaka resp len sa vyviest hore a nazad pesi. Mimo centra plati to iste ako v predchodozom meste,nic tu neni, len komunisticka zastavba

Bran - top turisticke miesto, cez vikend navstevu neodporucam, cez tyzden tu nebolo az tak vela ludi. Hrad podobny ake mame na slovensku, nic specialne. Jedla nalezite predrazene, vylet na pol dna

Rasnov - ak bude zrekonstruovane namesticko bude to tu pekne, skoda,ze boli zrusene/zavrete schody na pevnost. Inak tu neni nic zaujimave. Mozno by stalo zostat tu na noc po vylete z Brana,nech clovek zas nemusi kukat tie iste miesta v Brasove.

Sighisoara - pre mna top mestecko, hovorim o starom meste, v novom nic zaujimave neni. Cez vikend sa mu ale treba vyhnut, hordy turistov. Da sa to tu zvladnut za pol dna ale ma to tu fajn atmosferu, v juli je tu mega stredoveky festival. Jedlo za turisticke ceny ale s porovnanim s nasim je to stale trosku lacnejsie ale hlavne porcie su vacsie. negativom su zobraci

Budapest - vecerna budapest sa mi moc pacila aj ked sme boli prakticky len v turistickom ghette. Niekedy sem opat skocim na vikend resp mozno ak zas niekde poletim z budapeti isto tu bude zastavka na jednu noc. Na hotel tonight mam kredit 20 euro ,tak to treba vyuzit 😊

NAKLADY (2 osoby)

Rumunsko + madarsko (letenka budapest-targu mures a spat 15,05€ + 19,94€ , 2x vlak sered-budapest-nr 29,20€ ) - 6 dni

ubytovanie - 79.79€ + 100lei + 7 200forintov
jedlo - 2,41€ + 2 630forintov + 273,40lei
doprava - 2 120 forintov + 202lei
vstupy - 13,79€ + 32lei (lanovka)
ostatne - 1,5€ + 130forintov + 17lei (suveniry,zachod,muzikant,poplatok banke)
spolu - 64,19€ (letenky + doprava do budapesti) + 127,49€ (ubytko) + 73,71€ (jedlo) + 53,29€ (doprava) + 21,07€ (vstupy) + 5,82€ (ostatne) = cca 345,57 €

LINKY

mikrobusy/busy z targu mures do brasova, su tu odchody aj s cenami
vlaky v rumunsku, pri kupe online listka zlava 5%!<(MISSING)/a>
vlaky na slovensku, pri kupe online listka zlava 5%!<(MISSING)/a>
"drakulov" hrad

Tot: 0.061s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 29; dbt: 0.0231s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1.1mb