Irkutsk & Bajkal

August 14th 2004
Published: March 18th 2007

14.8.2004

Bok!

Pa zacnimo pri Homeri. Tisti ki mi celo odgovarjate, bi vas prosil, da pisete brez sumnikov, ker potem dobim pisma v grabljicah. Zdaj pa naprej.
Naslednji dan v Irkutsku je bil prav zanimiv. Najprej sva imela probleme z registracijo, ker se moras tukaj vsakic, ko si dlje kot tri dni na enem mestu, registrirat. Midva se v Moskvi nisva. Potem pa se stiri dni vlaka. Prisla je inspektorica in po pol dneva tuhtanja so naju oprostil 1000 rubljev (7000sit) kazni. Upam, da ne bo na meji prevelika jeba. Prisel je tudi prvi veliki nateg.
Gregor, Steve (alias Kiwi iz NZ) ter jaz gremo restavracijo. Narocimo piscanca za 55r, pivo in krompir. Hrana kul, potem pa pride racun. Moral bi biti okoli 220 za enega, je pa prislo 400 na enega! ??? Poklicemo kelnarco in nam pove, da je 55r za 100g piscanca, mi smo pa dobili polovico pisceta, tako da pride krepko vec. Nismo hoteli placat, recemo da bomo dali max 100 in da nas bi morala opozorit. Baba nekaj muti, poklice se druge kelnerje, pravi da bo morala ona placat, ampak se ne damo. Smo pogruntali, da je to ena lepa fora kako nategnit folk. Pa se pof... glasbenika smo moral financirat, ki je samo bledo brenkal po kitari na muziko iz ozadja. Vsi razfukani zapustimo gostilno. Za namecek smo zvecer dobili 57 let starega Italijana v sobo. Tako je smrcal, da sva se z Gregorjem eno uro smejala in skoraj poscala, nato sva ob dveh ponoci zamenjala sobo, ker ni bilo za zdrzati. Cez pol ure sta sledila se Skot in ZDA-jevka. Naslednji dan je sledila 6 urna voznja na en otok na Bajkalu. Nastanili smo se pri bakici, ki nam je za 260r na noc dala prenocisce, zajtrk in vecerjo. Tam smo res uzivali. Otok je cudovit, kar toplo vreme-za kratke rokave, ampak je ful pihalo. Bajkal pa je premrzel za kopanje. Ko smo sli na plazo, so se Rusi (robati kmetavzi-pojma nimam kako se lahko kaksna v njih zagleda) in Rusinje (ki jim BTW prav nic ne manjka) soncili v kopalkah, mene je pa tako prepihalo, da sem se celo noc tresel. Aja, Bajkalsko jezero je najstarejse in najgloblje (1700) na svetu), 2/3 zivali in rastlin tukaj je endemicnih, borovi gozdicki, lepe pescene plaze, pa klifi, ter en kup svinjarije, ker se tem Rusom jebe za zeleni planet in so piksne pira povsod. Mogoce nisem omenil da so Rusi totalni kroniki, pijejo od jutra, pivo in vodka vsepovsod. Ni nic cudnega, ce vidis mamico s sinckom ter pirom ob 10 zjutraj. Imam pa s sabo slovenski brinjevec in za njega velja naslednje reklamno sporocilo. Brinjevec - ko Rusi obmolknejo. Poleg tega pa so totalno melanholicni in leni. Ce bi tole vasico, v kateri smo bili, posteno zrihtal, bi zasluzil en kup denarja. Ampak lenoba je pac boljsa. Smo ponudili enemu mladcu, da pelje Kiwija in Skota v vas 8km stran za 200r(1400sit) pa je rekel ne. 15min dela za 1500sit! Po moje nobeden student v Sloveniji ne bi zavrnil tega.
Posebno poglavje pa zasluzi nasa odisejada z bicikli. Smo jih najeli za 10$ in sli na drugo stran otoka. 57 km, 7 od tega prepesacenih, ker so bili bajki tako v pizdi, pa se ful je bilo strmo. Meni niso delale zavore (samomorilski spust v dolino), od 21 prestav jih je funkcioniralo najtezjih 6, potem pa je bil tukaj se sedez. Pocutil sem se, kot da sem prezivel eno leto v zaporu. Pri ostalih treh je bilo podobno, samo da je bilo kak drugega v okvari. Skupni imenovalec pa je bil na koncu rit, ki je od vsakega zgledala kot japonska zastava. Pot nazaj je bilo romanje svoje vrste. Na trajekt smo cakali 4 ure, ker se je pokvaril, potem pa itak nismo prisli na prvega, ker se je folk skoraj stepel, cigav avto bo sel gor. Je bila dobra predstava, skoda ker je v drugo prisel policaj, pa so mogli izvesti za Ruse totalno nepoznano zadevo - vrsto. Jutri gremo v Mongolijo. Drzite pesti, da bo vse OK na meji. Smo ze slisali vseh sort zgodbic! Pozitivno misljenje!

Jaz uzivam. Upam da vi tudi!
LP Gogi

Tot: 0.066s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 49; dbt: 0.0364s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb