Moskva

Russia's flag
Europe » Russia » Northwest » Moscow
August 4th 2004
Published: March 18th 2007

Bok!

Evo! Prvo oglasanje iz Moskve! Po mirnem letu (res je bil zelo miren let, samo malo je vcasih treslo, pa so bili trije Dolenjci za mano tako prestraseni, ker so prvic leteli, da so me sprasevali, ce je to normalno in ce res ne bomo dol padli😊 ) in dobrem obroku - surov losos, sva iskala najinega ze narocenega taksista, ki naju je za 35$ pripeljal do najinega stanovanja. Ker ga na zacetku ni bilo, sva se ze skoraj zmenila z enim drugim, ki naju je hotel nategnit za 60$, ampak hvala bogu se je kar od nikoder prikazal pravi. Najina gostiteljica Vika naju je lepo sprejela, stanovanje je pa tako, da ne bi v njem zivel pri nas niti najbolj reven student. Imava svojo sobo in naslednji dan sva osvojila ruscino, ruske avtobuse in metro. Prva destinacija: Kremelj. Sla noter, pogledala pa cerkev, zvon Ivana Groznega in sla ven. Bilo je lepo. Potem pa se malo na Rdeci trg, pa znamenita cerkev Vasilija Bilzenega in se po ulicah. Moskva je razdeljena na zelo bogate in revne. Zraven Rdecega Trga lahko kupis plasc iz krzna za milijon in pol tolarjev (227000R), hkrati pa izves, da imajo upokojenci mesecno penzije od 1000-2000R, kar pride 7000-14000 sit. Ni cudno da so strajkali na cesti s starimi rdecimi zastavami. Posebno poglavje zasluzi pivo. Imajo ga na milijone in midva sva ob popoldanski vrocini vzela vsak svojo flaso in bila potem kar malo omoticna. Zvecer je Vika povedala, da je bil najverjetneje zmesan z vodko. Tudi te je tukaj na litre. Vika ima dve v hladilniku poleg najinega brinjevca in snopsa. Tako, za sproti. Vceraj zvecer se je pridruzila se ena njena kolegica in njena 6-letna hcerka iz Kazahstana, ki je ravno prisla iz Turcije. Tako smo ga spet pili do dveh zjutraj. Drugace so Rusi prijazni, ampak zelo zaprti vase. Ves cas so tiho, ampak vsaj ne tezijo. Kaksnih birokratskih problemov se nisva imela. Moskva je ogromna, zelo razpotegnjena in ko sva se peljala po obvoznici sem dobil obcutek, da je kar zelena. Vsaj v predmestjih. Drugace pa rastejo stolpnice in shoping centri na veliko. Trenutno sva na faxu, kjer piseva, potem pa piciva na en stolp, pa se naprej po mestu. Jutri na vlak do Irkutska, tako da naslednjic pisem okoli 10. , po moje z veliko prigodami.

Tot: 0.141s; Tpl: 0.013s; cc: 12; qc: 51; dbt: 0.092s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb