2.den - vylet do Fertilia, nocne Alghero

Italy's flag
Europe » Italy » Sardinia » Alghero
November 16th 2014
Published: November 20th 2014

V noci zistene, ze moja postel je trocha mala, ked som sa natiahol tak mi trochu trcali nohy.

Rano odovzdanie klucika na recepciii a smer mestecko Fertilia.

Vcera sme hladali supermakret jak blazni a pritom jeden sme mali hned za rohom hotela.

Nabiehame do Sigmy (roh via g.spano a via asfodelo), kupujeme ranajky a nieco na cestu. Bereme 6ks 0,5l vod (nestle). Sok, su lacnejsie nez u nas, neaky syr, salam,kinder pinguin (taktiez lacnejsi) a este pecivo. Salam nam pekne nakrajali a krasne ulozili. Rozlozili ho na cely papier, dve vrstvy., ktore oddelili dalsim papierom. U nas sa s tym neseru, nakrajaju nakopu a zmotaju. Skoda,ze obsluha nevedela anglicky, sme chceli neaky super salam ale nakoniec i tento bol fajnovy. Miriam plati visa kartou.

Debil som nezobral batoh, tak kupujeme igelitku za 0,50 €. Teraz ju musim niest.

Sadame na lavicku na hlavnej ceste (via g.garibaldi) pri mori a pustame sa do ranajok. Smerom ktorym pojdeme je krasna belasa obloha.

Postupne sa davam do kratkeho rukava, slniecko pekne hreje. Na mori pozorujeme kitebordistov. Pocasie je tu momentalne pre nich idealne, fuka vietor, vacsie vlny.

Cesta je vyludnena, hotely pozatvarane, obchodiky tiez. Plaz je spinava od naplavenin (neni sezona nik necisti), piesok biely.

Dostavame sa k borovicovemu lesu Pineta di Maria pia. Paradny lesik, su v nom drevenne cesticky ,ktore vedu na bielu plaz.

Mensi relax, kochanie sa, naberanie energie, lepenie nalepky a pokracovanie v ceste.

Striedavo ideme cez les a po plazi. Na plazi dost fuka, v lesiku je paradny relax.

Inak plaz paradna, lepsia nez pri meste, je tu cistejsie a aj piesok krajsi, more sa tazko hodnoti kedze je rozburene ale predpokladam super vodu.

Zacina sa mracit, padaju prve kvapky dazdu. Pridavame do kroku , uz sme na hlavnej ceste, tesne pred mesteckom. Je tu aj obrovsky kemping Laguna Blu. V buducnosti ak pojdem na sardiniu, dost zvazim ubytovanie prave v tomto kempe (pocitam,ze cez tur.sezonu nebudu take priaznive ceny hotelov).

Dostavame sa k mostu, problem, pre pesich je zavrety, no nic hups ho na vozovku a rychlim krokom prejdenie na druhu stranu. Z mosta je fajn vyhlad na stary most (obdobie staroveku), ktory konci v strede laguny.

Obed na lavicke. Hned ako sa rokladame spusta sa super dazd. Rychlo hladame ukryt. Koncime pod palmou. Nastastie to bola len prehanka.

Na piazza San Marco si davame dalsi relax. Podriemkavame na lavicke. Skoda,ze je silny vietor, inak by to tu bolo genialne. Nad Algherom sa stahuju mraky, postupne sa presuvaju aj sem. Je tu genialny vyhlad.

Mami uz nevie obsediet, ideme smer centrum. Rozumej jedna ulica, v strede kostol a zastavka na bus.

Na zastavke je akurat bus, zdialky vidime na nom napis smer letisko. Bus odchadza, pozerame na cestovny poriadok. Kurnik, tento siel do alghera, dalsi ide az za hodinu.

Vraciame sa spat na hlavnu ulicu (via Pola), je tu samy bar, restika, vsetko prazdne az na jeden. V nom je asi polovica populacie tohto mini mesta. V trafike chceme kupit listky na bus. Nema, tak miriam kupuje los za 5€. Na lavicke stierame vsetky policka. 3 rovnake symboli nikde ale pre istotu to davame skontrolovat trafikantovy, usmieva sa a oznamuje nam vyhru 5€, bereme hotovost. Ktovie ci sme nevyhrali tych spominanych 100 000€ a trafikant sa cul vysmieva : )

K zastavke prichadza bus, nabieham do nho, bohuzial ide na letisko, tak cakame este pol hodiny.

Uz je dost pod mrakom, nasadame do spravneho busu, platime 1,5€ na osobu (0,5€ poplatok za kupu v buse) a smer alghero.

Ja mam v plane ist na horsku futbalovu ligu, nasi na nakup v supermarkete.

Cestou zacina riadna leja. Vystupujeme uz na spravnej zastavke cca 5min od hotela. Stale leje, rychlo krokom sa presuvame do hotela. Futbal rusim.

o 15/00 nam zacina siesta (talianom o 13/30)

Stale prsi a k tomu aj silny vietor ( podla netu 50km/h)

Na vecer dazd prestava, ide sa do nocnych ulic stareho mesta.

Pouceny vyrazame von az nieco po 18/30. O 19/00 sa zvacsa otvaraju restiky.

Nakup na zajtra, robime v supermarkete conad (via don giovanni minzoni). Moja nova visa karta funguje, uf.

Chodime prakticky totoznymi ulickami ako vcera. Stare mesto je fakt mini.

Mami chyta osial, vsetko chce kupovat. Predavaju tu dost bizuterie z cervenych koralov.

Na natlak kotvime v obchodiku so sladkostami. V sudoch maju rozne sladkosti. Plati sa od vahy (samozrejme,ze je to nevyhodne ale presved maniaka o opaku). Bereme par hadikov, certove hovinka, a este neake kysele jedlo.

Sladkosti mame a cul na pizzu. Miname pizza fast food. Kazdy si kupujeme jeden trojuholnik. Mami si dava pizzu s hranolkami. To som este nevidel.

Oproti vcerajsku je v uliciach o dost viac ludi.

Pri vezi na piaza sulis je jeden podnik uplne preplneny mladimy talianmi.

Zastavujeme sa na dalsie mini pizze z plechu. Pekne cerstve, priamo z pece. Niektory domaci si davaju zabalit aj 6ks.

Pri jedeneni na lavicke sledujeme oproti sediacie deti. Maju so sebou psa, obleceneho do batman obleku.

Mami nas laka do mcdonaldu, odmietame, sak italy, pizza.

Velmi dobre tu maju vymyslene prechody pre chodcov na hlavnych cestach. Prechod je namalovany na spomalovaci, takze auto ci chce alebo nie musi spomalit.

Zamyslenie dna - nechapem preco je tu tolko madarov, maju tu vsade rozvesane vlajky, fakt to nechapem.

naklady (ceny za 3 osoby)

nakup v potravinach SIGMA - 13,10€
bus Fertilia - Alghero - 4,5€ (3x listok kupovany u vodica)
nakup v supermarkete CONAD - 18,18 € *
* coca cola 0,5l - 0,9€
* pivo tuborg plechovka 0,5l - 1,05€
* bageta 120g - 0,49€
* prosuto conad - 2,2€
* voda vera nestle 1,5l - 0,55€
pizza - 4,5€ (3x trojuholniky)
pizza - 2,6€ (2x platky z plechu )
sladkosti - 6,1€

Tot: 0.061s; Tpl: 0.009s; cc: 10; qc: 29; dbt: 0.0293s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb