1.den - Alghero

Italy's flag
Europe » Italy » Sardinia » Alghero
November 15th 2014
Published: November 20th 2014

Rano prebehlo rychle balenie do mojho vodneho mini vaku z laosu. Obsah rifle, ponozky,trenky, tricko, kniha. Mamina so sestrou sa prekvapivo zbalili len do jedneho kufra, ktory splna limity ryanairu, takze sa moze zobrat hore na palubu.

Nasadame do auta, feri velky vodic, hadam nas neodveze miesto do ba na letisko sliac.

Cesta prebehla bez problemov. Zastavujeme pred priletovou halou, mami si dava cigaretku, vyprevadzame feriho a mozme ist smer odbavovacia hala.

Pred priletovou halou sa da gratis stat 15.min, ostatne parkoviska dovoluju len 5.min. Pred prichodom na parkovisko sa stlaci gombik, vylezie papierik s ciarovym kodom, otvori sa zavora, zaparkuje sa, vylozia sa cestujuci. Pri odchode sa zasunie papierik, zdvihne sa zavora a fiju smer mesto.

Na letisku sme sa hned prepravili do duty free zony (ceny vysoke).

Bratislavske letisko je zname svojim excelentnym securit systemom. To sa potvrdilo aj teraz. Ludia sa museli vyzuvat, potom nasledovala dokladna telesna masaz. Neviem ci mi chlapik nekukol aj do zadku, tak ma ohmataval a obzeral. Fakt taketo previerky clovek zazije len doma.

Do odletu ostavala hodinka, tak len fotenie a pozeranie v duty free obchodiku, navsteva wc.

Po otvoreni gate sa vacsina ludi nahrnula dnu, zmysel unika, kedze kazdy ma svoje miesto. My sme si pekne pockali, kym zmiznu rady. Miriam na prirucny kufor nalepili nalepku, takze jej batozina pojde nakoniec do podpalubia. Po skontrolovany leteniek sme este namackany staly v malom priestore, po chvili zacali pustat priority ludi a nasledne aj nas.

Pred nastupom na palubu, sestre zobrali kufor a dali ho do podpalubia.

Ja som sedel v zadnej casti lietadla vedla 2 talianov, nasi sedeli v predu. Vedla seba sme nesedeli, pretoze sme robili zvlast check in, ak by sme ho robili naraz, zrejme by sme sedeli vedla seba.

Lietadlo bolo plne, zvacsa taliani a slovaci, obcas neaky cech. Spravil som dobry skutok, starej talianke som vyhodil kufor do ulozneho priestoru nad hlavami.

Dvojhodinovy let, pardon dvojhodinove predavanie tovaru ubehlo rychlo. Po odlepeni sa od zeme, nastupili letusky, najskor predavali jedlo, pijatiku, potom presli na parfemy a vsetko zakoncili predajom vyhernych losov.

Miesta na nohy bolo relativne dost ale zas som sedel v ulicke.

Taliani vedla mna si objednali jedlo, po zhltnuti prveho susta ho vsak vratili, vraj uplny humus.

Pristatie bolo trosku divoke, dost nas to hadzalo. Po opusteny lietajuceho obchodu ma privitala uprsana sardinia s dost silnym vetrom.

Letisko v Algheru je fakt mini. Po cakani batoziny sme sli rychlo kupit listky na bus do mesta, mali sme na to 10.min. Pred automatom (pri vychode z letiska napravo vnutri budovy,velka tabula,neda sa to nenajst) kopa slovakov, vsetci kupovali suburban (prve tlacitko 1,5€), mi to neslo dohlavy, na nete bola cena 1€, zrejme zdrazeli (chyba,treba kupovat urban ticket, druhe tlacitko). Tak kupene tri tieto drahe listky a rychlo smer bus.

Bus zastavka je cca 2.min po opusteny haly smerom hned doprava. Tu uz rad ludi, co si cvakal listky. Nasi nastupili zadnymi dverami, ja som si vystal radu a cvakol listky (cvakac je len jeden pri soferovy). Par ludi si kupovalo listok aj u sofera (drahsie o 0,5€). Cvakac listkov je klasicky oznacovac, len strcit, stroj to oznaci a vypluje.

Podla mapy co som doma pozeral,som vedel,ze netreba ist az na konecnu ale treba vystupis skorej. Trochu som sa dezorientoval (ako orientaciu som mal kruhac na ktorom bola jedna pizzeria,len kto mohol vediet,ze su dve s podobnym menom) a vystupili sme skorej (asi o 1km). To ale vobec nevadilo, dazd uz nebol, vykuklo slnko a bolo prijemne teplo.

Odchytili sme dvoch chalanov. Pozdravil som po taliansky, povedal ulicu a oni hned na nas spustili po taliansky. Tak reku english. Nula bodov. Chceli nas nalozit do mini coopera a odviest k hotelu, to sme odmietli, tak nam aspon rukami ukazali furt rovno.

Mestecko vcelku ciste.

Miriam vyraba prvy problem, foti carabiniersku stanicu (na plote napis military zona). Vybieha carabinier a rozkrikuje sa. Sorry a ide sa dalej.

Prichadzame na spravny kruhac aj so spravnou pizzeriou, odtialto je tu uz len kusok. Hlavnu cestu lemuju palmy, cyklisticke chodniky ale co je najlepsie konecne vidime aj more. Vlny su dost velke, na mori v dialke zuri burka.

Hotel nachadzame bezproblemov, check in taktiez v pohode. Odovzdavam staru obcanku, nasi pasy, tetula nam dava kluc, ponuka nam este ranajky za 5€ na osobu. To odmietame.

V hoteli postupne objavujeme dost ludi z nasho letu.

V izbe je dvojpostel a jedna mensia postel,v kupelke mini sprchovy kut, zachod a bidet. Je tu aj balkon. Vyhlad z prveho poschodia mame do ulici, no vyhlad, hned oproti je barak. Vsetci tam maju pozatahovane vonkajsie rolety.

Po vybaleni, ideme na prieskum stareho mesta. Od hotela je len kusok.

Kochame sa pristavom, opevnenim mesta. Mami sa zohina k moru a kostuje ho. Moc slane.

Postupne sa vkradame do mestecka. Motame sa uzkymi ulickami. Skoro vsetky obchodiky su zavrete (siesta + mimo tur.sezona).

Zastavujeme sa na mini pizzu. Nie klasicka kruhova ale pekacova. Kazdy si davame po jednom kusku. Ja testujem so slaneckami, fakt su dost slane. Nasi si davaju klasiku, syr, klobasa.

Posilneni sa motame dalej ulickami.

Miriam nachadza obchod s vyrobkami z koralok. Dokladne ho fotime.

Dostavame sa k hradbam, fuka silny vietor, vlny su obrovske. Fotime zapad slnka ,zacina hladanie supermarketu.

Opustame stare mesto a behame hore dole ulicami ale supermarket nikde. Restiky su stale pozatvarane, ludi na ulici nikde.

Postupne sa dostavame na hlavnu cestu pri mori. V tabaku si zavyslak kupuje skatulku cigariet. Najskor sme maturovali nad automatom, v tom ale vybieha z trafiky chalan a vola nas dnu. Kupujeme skatulku marlboro gold 10ks za 2,5€.

Pred tabakom zistujeme od miestneho neaku dobru pizzeriu. Odkazuje nas na blizku san giovanni. Vchadzame dnu, ovalil nas smrad z octu, usadzame sa, obsluha nam zdeluje no pizza. Tak nic, zdvihame kotvy a ideme o dum dal. Hned vedla je restika quarte sayl. Tu nas hned po prichode otacaju. Otvaraju az o 19/00, je 18/30.

Sklamany sa poberame na hotel.

Po mini oddychu na izbe schadzame do hotelovej restiky (otvara sa o 19/00). Objednavame si kazdy pizzu a velke flaskove pivo k tomu. Na pivu maju fakt mega prirazku (4,5€ vs obchod 1,2€). Pizza bola fajn, tensia nez nase. Pivo nic moc.

Uctovat nam toto vsetko budu az na konci pobytu.

Najedeny smer izba a spanok.

Este pred spankom zacina prkinkova vojna na zachode. Miriam nevie pochopit,ze prkinko na zachode musi byt vzdy hore.

V noci z nasho chladnickoveho baru mizne voda, ktoru na konci pobytu zabudame nahlasit.

naklady (ceny za 3 osoby)

bus letisko - alghero - 4,5 € (3xlistok suburban, treba ale kupit urban, ten je lacnejsi , druhe tlacitko na automate)
mini pizza - 4,2 € (3 male kusky)
marlboro gold 10ks - 2,5€

Tot: 0.092s; Tpl: 0.01s; cc: 14; qc: 29; dbt: 0.0353s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb