Vik - Höfn

Iceland's flag
Europe » Iceland » South » Höfn
September 6th 2015
Published: September 10th 2015

Dalsie dva dni za nami. Pomaly koncime juznu cast a prechadzame na vychodne fjordy. Urobili sme si turu k vyhladu na najvacsi Islandsky ladovec Vatnajökull a k ustiu Jökulsárlón kde sa jedna jeho cast rozpada do mora. Okrem par zabludenych tulenov su tam aj nadherne krystalovo ciste kusky ladu priamo na plazi ktore si clovek moze rovno chytit do ruk. Da sa s nimi zazit celkom velka zabava. Nase nadsenie postrehlo aj par okolitých turistov a nechalo sa inspirovat pozami pri foteni. :-) Okrem toho sa uz len kochame vyhladmi ci uz na more alebo hory a obcas zastavime pri nahodnom bezmennom vodopade, majaku alebo comkolvek zaujímavom. Pocasie nam zatial az neislandsky praje. Jeden den nam sprchlo hned na zaciatku ale odvtedy mame krasne. Nasu Toyotu sme uz prehlasili za off-road kedze okrem hlavnych ciest vsetky ostatne su len prasne. Prvych par razy nam pri tom traseni po kamenoch nebolo vsetko jedno ale uz to pomaly neriesime. Najvacsie prekvapenie je ubytovanie. Netreba sa bat ist po cene, aj tie najlacnejsie guesthousy co sme nasli su krasne ciste a utulne. Naozaj prijemne prekvapenie a velky plusovy bodik pre Island. Hlavne ak ubytovanie nie je v meste ale na odlahlej farme ma to neuveritelne caro.

Tot: 0.096s; Tpl: 0.011s; cc: 14; qc: 60; dbt: 0.0677s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb