Höfn - Egilsstaðir

Iceland's flag
Europe » Iceland » East » Egilsstadir
September 8th 2015
Published: September 11th 2015

Tak uz kluckujeme nie len pomedzi ovce ale aj cez vychodne fjordy. Sem tam sa este najde nejaky ten strateny vodopad, ale inak je to viac menej o pozerani pobreznych mesteciek a o vyhladoch. Hlavne ten po vyjazde k tunelu nad Eskifjorđur bol uplne famozny. Proste krajina ako stvorena na filmovanie. Idealne sci-fi. Jeden z clenov vypravy (ano, ja..) uz sa stava expert na uniky pred zurivou islandskou zverinou. Za jednu fotku mu skoro natrhli zadnicu dva ovciarske psy a za druhu zase jeden dost teritorialne naladeny baran. Obaja nastastie neuspesne. Najvacsi zazitok bola ale polarna ziara v Eskifjorđure. Aj napriek mestskemu osvetleniu sme mali neuveritelnu show ked sa vlnila a tocila a menila farby z bielej do zelenej az fialovej. Este ze nam stale drzi pocasie a mozme kazdu noc cakat ci sa neobjavi. A objavila sa aj dalsiu, ale az take divadlo nam uz neponukla. Dalsi den sme sa isli pozriet na puffinov aby sme zistili ze odleteli uz v polke augusta a ostali nam na pozorovanie len cajky. Skoda, celkom sme sa na toto Islandske narodne zvieratko tesili ale tak nemozeme mat vsetko. Asi sme si stastie minuli tymi dvoma vecermi s polarnou ziarou. Este sme v ramci nedostatku podvecerneho programu sli skontrolovat miestnu lochnessku, ale ta uz sa neobjavila vobec. Aspon ze bol pri jazere pekny dramaticky obrazok. :-)

A este jeden vyhladA este jeden vyhlad
A este jeden vyhlad

Z tohto nas hnala dvojica celkom rozhnevanych duncov :-)
OvenkyOvenky
Ovenky

Nalavo mimo zaberu je este jeden obzvlast drzy baran :-)

Tot: 0.206s; Tpl: 0.017s; cc: 15; qc: 67; dbt: 0.1687s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb