7.den - presun budapest

Hungary's flag
Europe » Hungary
August 15th 2020
Published: September 27th 2020

Dnes teda pokracujeme nazad do budapesti, i ked som nabadal juliu nech si spravime daytrip do chorvatska, ked uz sme pri hraniciach.

Opat ideme vlakom a opat listky kupene v automate.

Cesta ubehla rychlo, v budapesti naskakujeme na metro a smer hostel.

Na recepcii opat uplne krasna recepcna, spraveny check in. Tentokrat mi uz nemeraju teplotu a ani sa nezapisujem na zoznam hosti, dokonca ani zalohu za kartu(kluc) odo mna nechceli.

Opat mam iny dorm nez julia, tentoraz vsak i tu hapruje klima a mam tu miesto bab, chlapov.

V lobby dvaja spanieli, prave sa vratili z letiska, bo jedneho nepustili do lietadla. Stratil obcanku, tak neletel.

smer blizky central market.

Tam uz poobede nic otvorene iba supermarket albert.

Julia je prekvapena, kolko v nom maju tovaru, v nemecku je omnoho mensi.

Kupene suroviny na veceru.

Dnes si robime prvy krat vlastnu veceru. Moja uloha je pripravit hriby a cestoviny. Zelenina ma nastarosti julia.

Vraj neni dobra kucharka.

Samozrejme sa jej nepozdava moj dlhy sposob pripravy cestovin, tak to bere do svojich ruk a predvdza svoju 3rocu prax z talianska. I ked nezabuda spominat, ze tam pre nu varili chlapi.

Po jedle klasicka budapestianska prechadzka k spievajucej fontane. Tentokrat ju uz vidim i za tmy. Uplna parada to je. Toto jednoznacne v budapesti odporucam.

K tomu pivecko, uplny raj.

Nazad ideme opat pesibusom, pohyb nam prospeje, sme boli vacsinu casu vo vlaku.

Tot: 0.172s; Tpl: 0.049s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0893s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb