1.den - presun budapest

Hungary's flag
Europe » Hungary » Central Hungary » Budapest
August 9th 2020
Published: September 27th 2020

Moc casu na balenie vcera nebolo, tak dnes skoro rano rychlo hadzem par veci do batohu a ide sa.

Na vlakovu stanicu v seredi mam vybaveny odvoz.

Tu stretavam ima, ktory sa ide kupat na senecke jazera. Po galantu mam aspon spolocnost.

Galantska stanica no coment, vsade samy votrelec ako poznamenal imo.

Fakt tejto stanici sa oblukom vyhnut.

Pripoj do nz prichadza nacas.

V nz meskanie medzinarodneho rychlika okolo 20min, tak to potesi.

Esteze vonku svieti slnko.

Ruska ma vo vlaku skoro kazdy aj na madarskej strane.

Cesky vagon ma prekvapil vyhradenym oddielom pre zeny. Samozrejme som si tam sadol.

Po prekroceny hranice zapinam gps a to zacina opat blbnut. Nie a nie chytit signal.

Ten sa nedari chytit ani po opusteny vlaku.

Tu ma vonku caka julia a mozme zacat pesi presun na flow hostel .

Check in az od 1400, cul nieco okolo 1200. Nechani batuzek v skrinke a sup ho spoznavat budapest, uz neviem ani po kolky krat.

Miesto obeda padame na cappuccino so zakuskom.

Bezdomovcov je v meste pozehnane, ziadny problem spat pred vykladmi obchodov.

Ludia tu moc rusky nenosia, ani v obchodoch.

Sem tam neake pekne art street na budovach.

Padame do peknej restiky, vonku teplo na skapanie tak iba lahky obed vo forme salatu.

Pokracujeme mestom roznymi ulickami az na ostrov margitsziged.

Hlavny ciel je obria fontana, ktora sa kazdu hodinu meni na spievajucu fontanu, v noci aj so svetelnymi efektmi.

Posedenie, vypocutie si madarskych detskych vypalovakov a nazad na ubytko.

Nemam rovnaky dorm s juliou ale to nevadi, bo v jej izbe nejde klima a kupelku ma na izbe.

V mojej izbe (8dorm) zatial len dve babi.

Hostel je obrovsky s velkou kuchynou, spolocenskou miestnostou.

Po odpocinku nazad do mesta a len tak sa prechadzame.

Kedze je vikend, cesta pre auta pri dunaji na pestianskej strane pod parlamentom je uzavreta.

Kopa cyklistov a par bezcov vyuziva tuto bezautovu chvilku.

Julia si nevie vybrat restiku, tak vyberam ja, kebab. Moc nadsena nebola ale co uz.

V jednom z malych obchodikov kupujeme vino, fasujeme papierove pohare a sup ho pred parlament popijat.

Toto praktizuje dost ludi. Alkohol na verejnosti je v madarsku povoleny resp mozno tolerovany.

Po dunaji sa plavi par party lodi, par ich len tak kotvi.

Ludia sa zgrupuju na nabrezi, popijaju, bavia sa.

Ziadna corona veru.

Uz za tmy prichadzame na hostel, sprcha a spanok.

Tot: 0.067s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 22; dbt: 0.0382s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb