Endress+Hauser day 5

Germany's flag
Europe » Germany
October 4th 2006
Published: October 11th 2006

Τετάρτη. Τα γραφεία της E+H είναι 5 λεπτά με τα πόδια από το ξενοδοχείο. Εκεί μας μίλησαν για τα όργανα στάθμης και πίεσης. Αρκετά ενδιαφέρον. Πήραμε μεσημεριανό μέσα στην Ε+Η. Μας έκαναν βόλτα στο εργοστάσιο. Εντυπωσιαστήκαμε από την κατασκευή υποδομής, την οργάνωση εργασίας που έχουν και την ποιότητα κατασκευής. Το απόγευμα μας πήγαν σε ένα υπέροχο μέρος. Black Forest στα Αγγλικά - Μέλανας Δρυμός στα Ελληνικά. Το μέρος «δεν παίζεται». Καταπληκτικό. Ακόμα και οι φωτογραφίες δεν μπορούν να δείξουν το μεγαλείο της τοποθεσίας. Για βραδινό μας πήγαν σε μια φάρμα όπου και εκεί την ώρα του φαγητού υπήρχε σοού με διαγωνισμούς. Συγκεκριμένα εγώ άρμεξα, κάποιοι άλλοι πριόνισαν ξύλα, άλλοι κάρφωσαν καρφιά και κάποιοι «προσπάθησαν να φτιάξουν τούρτα» ντυμένοι γυναικεία. Μα το περισσότερο γέλιο είχαμε στον διαγωνισμό τραγουδιού όπου εκεί βγήκε πρώτος με διαφορά ο Χάρης. Το video τα λέει όλα.!!! Το βράδυ κανονίσαμε και πήραμε ταξί για Βασιλεία στο Ελβετικό μέρος. Μην πείτε ποτέ σε Ελβετό ταξιτζή να σας πάει σε bar ή club. Θα σας πάει σε μπουρδέλο (εκτός εάν θέλετε). Ήπιαμε μια μπύρα σε ένα μαγαζί και ένα ποτό σε ένα άλλο. Το δεύτερο μου άρεσε αρκετά απλά μας ξενέρωσε που έκλεισε στις 2:00 το πρωί.

Tot: 0.039s; Tpl: 0.009s; cc: 6; qc: 24; dbt: 0.0237s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb