1.den - presun do Berlina

Germany's flag
Europe » Germany » Berlin » Berlin
January 24th 2018
Published: January 29th 2018

Rano ma cakala jedna neprijmnost, navsteva zubara. Zub sa mi ozval uz v sobotu ale potom prestal boliet, tak som to ignoroval co bola chyba.

Pred zubarom som stepoval uz od 7.40. Otvara o 8.00. Sesticka ma pustila dnu. Zubar dosol o 10.min. Do kresla sadam 8.30. Mal som velke stastie, ze objednany ludia meskali, inak by som si dobre pockal.

Jeden zub mi preblomboval, druhy dostal liecivu plombu s tym, ze v pondelok mi ho vytrhne. Keby bolo viac tak by mi predlzil jeho zivotnost ale cas neni. V pondelok opustam europum.

Doma este hranie sa s kakavakom, dobitie kreditu na slovakrail nasledna kupa listku na vlak cez tt.

Povodne som mal mat stretko v ba s japoncom cez cs ale kvoli zubarovy som to zrusil.

Na seredsku stanicu ma vyvaza miriam.

Prestup v tt bez problemov.

Na stanici v ba po vystupeni z vlaku kvalitna zapcha na schodoch.

Pesi busom som si to nasmeroval na mileticku kde kupujem v hudysporte tur.topanky

Kedze letm ryaneirom davam si zabalit topanky do igelitky, bo zacali robit novu politiku ohladne batoziny.

Na trnavskom myte potesil automat na listky, ktory podla oznacenia prijima slovenske koruny.

Na security na letisku zas demencia ludi. Ne aby si uz vsetko nachystali ked stoja v rade ale nee oni si vsetko musia davat dole az pri pase.

No nist tak som sa predbehol.

Na nohy nasadzujem nove topanky a hned idem ku gate.

Jebnuta pica mi chce zebrat mini batoh do podpalubia, bo v ruke mam este igelitku s topankami.

Na palubu sa moze ist po novom len s jednu mini batozinu.

Ale zas bola ferova a vraj ked to natlacim do batohu nebude problem.

To sa mi podarilo i ked som musel do rukava natlacit napolitanky.

Ako som to sledoval, tak asi takych 75 percent ludom brali batozinu, kufor, batoch, ziadny rozdiel. Dokonca aj mini batohy.

Let v pohode, dokonca sme dosli o 10.min skorej.

Akurat co bolo zle bolo pristatie. Po posadeni stroju zacal pilot prudko brzdit. Co malo za nasledok, ze vsetky neuchytene predmety zacali padat.

Rychlo presun na vlakovu stanicu, v podzemy kupeny abc listok, nastup do vlaku a smer ost berlin.

Listok som si oznacil na nastupisti a dobre som spravil, bo tu chodil sprievodca.

Na jednej zastavke menim vlak za sbahn.

Po vystupeni idem automaticky podla pamate, co bola chyba, no trosku som zabludil, nadchadzka cca 15.min

Okolie velmi kludne.

Yumiko ma uz ocakavala. Chystala veceru.

Tak zatial mini pokec s jej japonskou spolubyvajucou. Ta ale vedela len japonsky a nemecky.

Studuje tu umenie.

S koreiskou spolubyvajucou som sa nestretol.

Japonske curry bolo super, to sme zaliali vinom.

Dezert bola zmrzlina pri ktorej sme si spolocne zaspievali happy birthday, kedze obaja sme januarovy.

Co ma prekvapilo, tak k zmrzline nachystala aj caj. Vraj aby sa eliminovala sladka chut.

Jeden jej kamos ma zaujimavu pracu v japonsku, kontroluje porno filmy ci su spravne zakockovane.

Okolo 22/00 vyrazame na pivo.

Zapadame v lokalnom senku Pub Old Laundry , tu len dvaja ludia. Co ma prekvapilo tak sa tu mohlo fajcit.

Podnik vkusne zariadeny len skoda toho fajcenia.

Pivo ok (veltins), skusil som dve znacky. Moj naprotivok si dal nieco s colou a potom klasiku gintonic.

Cestou na byt mi domaca predvadzala rozne japonske tance a pesnicky.

Na byte este neake youtube a spanok, zem, karimatka, spacak.

Naklady

vlak sered - ba : 2,8€ (zlava 0,5€ cez slovakrail)

bus c.61 na letisko 30.min : 0,9€

mhd listok v berline abc : 3,4€

2xpivo + 2xmaly alkohol : 10,4€

berlin

Tot: 0.497s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 43; dbt: 0.2569s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb