46.den - olomouc

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 23rd 2020
Published: December 20th 2020

Dnes ma byt pekne az do poobedia, takze ostavame v olomouci a dame si grafity tour.

Tych ich tu ma byt dost a dost velke.

Peisbusom cez rozkopanu krizovatku sa dostavame na horni namesti.

Ludi dost. Na ranajky zapadame do fancy kaviarnicky cafe la fee.

Ta ma skrytu zahradu. Kapucinko a sladke potesenie nesmie chybat.

Po ranajkach smerujeme do lomenej galerie. To je taky podchod a v nom par grafitov, no ako to v podchode byva, nechybaju smeti ci pach mocu.

Hned oproti je obrovske grafity krala a kralovnej s mobilom.

Ono toto sme uz videli v prvy den navstevy tohto mesta ale opakovanie matka mudrosti.

Zastavka v modelarskom obchode kde pre kakavo kupujem narodeninovy darcek, stavebnicu lietadla ale bez lepidla. Predavac velmi ochotny.

Kakavo sa narodil v rovnaky den ako julia, teda dnes.

V uliciach studenti co si pochoduju do skol.

My pokracujeme na dolni namesti.

Odtial smer bezrucovy sady. Fajn parcik, ktorym preteka mini potok.

Sady su hned pod hradbami, ani tu nechyba mensie grafity.

V parku sa blaznia skolkary a prechadzaju sa tu pekne studentky.

Nasledujeme studentske pozadie cez free malu botanicku zahradu az k internatom.

Tu opat dalsie velke pekne grafity. Ozaj krasa.

Pri intrakoch kopa free bicyklov (treba appku)

Prostredie velmi pekne.

Dalsie grafity podla googlenia by mali byt v parku smetanovy sady.

A aj su, niektore pekne, niektore onicom.

V parku posedavaju ludia na lavickach a chytaju bronz. Nechyba tu ani jazierko s chobotnicou ci inou havedou.

Okolo pobehuju pavi a po hlavnej triede utekaju o dusu skolaci, co maju hodinu telocviku.

Obcas tadeto prejde aj policajne auto.

Cas obeda sa blizi, parkujeme na terase pivovaru moritz . Ta k prasknutiu.

Julia sklamana, ze maju len obedove menu avsak chutovo uplne super,tak ako aj ich pivko. mnam

Nevyhoda, ze kartou sa dalo platit iba dnu, tak clovek musel prekonat cestu a zostupit do pivnice kde sa vsetko vyplatilo.

Pri tomto pivovare je dalsie obrie krasne grafity (v google mapach treba hladat mural a najde to grafity).

Odtialto si to pochodujeme po hlavnom tahu velkomoravskej ulici, kde je cela kopa grafitov na jednom plote. No ale zas az take wow to neni aby sa sem clovek drbkal pesi a dychal splodiny z aut.

Jo este v parku nas zastavil jeden nemecky (asi rakusan) hovoriaci cyklista. Ono vo svojej google mape mal ceske mesta po nemecky, no ked kukal na cyklo mapu v parku, tam vsetko po cesky. Bol dost dezorientovany, tak som mu to prelozil z nemciny do cestiny, nech sa moze zorientovat. Fakt toto je totalna debilita google map, ked preklada nazvy miest. este nelatinske nazvy pochopim ale takto, fakt uplna blbost, co cloveka riadne zmatie.

Z hlavnej velkomoravskej cesty pokracujeme sidliskami k fakultnej nemocnici.

Sidliska vyzerali fajn, dalo by sa tu byvat.

Ani tu nechybalo grafity, no obrie je az v nemocnici, kde je velky batman.

Arealom nemocnine pokracujeme smerom k nasmu ubytku.

Nemocnica ozaj obria, niektore casti su moderne ine pamataju este gotwalda.

Inak ludia ruska nenosili v areali.

Zastavka na sidliskovej bille. Tu julia nakupuje sladke darceky domov.

Ono je dost tazke najst nieco co sa neda kupit aj v nemecku. Nakonec sa kupuju znacky orion a opavia.

Po oddychu smerujeme na veceru do azijskej restiky, CODO - Vietnamese deli & sushi bar .

Bohuzial maju len ceske menu ale s vietnamskymi nazvami, tak sa v tom julia trochu orientovala.

Predjedlo zavitky a hlavny chod nudle, to zaliate zateckym pivkom.

Restika vyzera na azijske pomery luxusne, kam ten svet speje, vietnamske restiky aby sa vyrovnavali nasim. Vyzorovo i cenovo.

Dnu maju obrie akvarium s mojimi africkymi cichlidami. Uplne genialne to vyzera, mat tak vlastny obydlie spravim si rovnake, takto mam len malicke 200l v prechodnom domove.

Ha ako sme dojdeli zacalo prsat.

Masku som nemal, tak jazda elektrickou ci taxi nepripadala v uvahu.

Tak sme si dali narodeninovy dazdovy pochod az domov.

Zajtra posledny den s juliou, no iba na par dni, potom pokracujeme v nasom eurotripe. Zacneme v bremach a smer vychod, polsko.

Tot: 0.137s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 27; dbt: 0.0333s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb