43.den - presun Mikulov (stop hlboka nad moravou, telc)

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 20th 2020
Published: December 12th 2020

Dnesne ranajky som spravil ja, klasicky hemendex.

Zbalenie sa a smer druhy koniec republiky.

V ceskych budejoviciach opat obmedzenie premavky na ceste ale uz som si zvykol, ze ziadna cesta v cesku neni dobra.

kedze nasa cesta do mikolava je riadne dlha, naplanovali sme dve zastavky.

Povodne sme chceli prespat v znojme resp v okoli ale ubytka tragedia, vysoke ceny a kvalita nic moc.

Co si pamatam aj v minulosti ked som tu bol s familiou dost problem a ubytko stalo za hovno.

Nuz prva zastavka v mestecku Hlboka nad Vltavou kde je rovnomerny zamok.

K nemu nas navadzali uz rozne info tabule po ceste.

Tusim kazda dedina tu ma svoju vlastnu info tabulu. Staci, ze je tam neaky domcek unesco alebo nieco vyznamne uzaj je na hlavnych tahoch hneda info tabula.

Samozrejme mestecko je rozkopane, takze obchadzka.

Nakonec parkujeme v golfovom areali, kde je free parking.

Si tych par metrov odslapeme, nech zbytocne platit kacky za celodenne statie, ked tu planujeme byt max. hodinku.

Golfisti velmi slusny, kazdy nas zdravil na parkovisku.

Boli tu vidiet aj rakuske spztky.

Areal dost velky, s roznymi jamkami a prekazkami.

Golf som este nikdy nehral a ani ma to moc nelaka. Hral som akurat minigolf, to sa mi lubi viac.

Slapeme si to do mierneho kopceka az k zamku.

V okoli rozny ludia, od turistov az po silikonove panicky.

Prechadzka podzamockou zahradou, no uz moc kvetov neni.

Zamok vsak zvonka paradny, obchadzame ho v zamockej zahrade. Nakukneme na nadvorie, do galerie, kde je restika.

Porobene fotky a ide sa dalej.

Na namesticku este strhavam masky dvom socham a uz sa pokracuje smer dalsia zastavka, mestecko telc.

Nuz ale opat vydrbane obchadzky, nakonec sme sli po roznych cestach necestach ale fajn jazda po ceskom venkove.

V telci vyplatene parkovneho cez automat a sup ho do historickeho centra.

To opat velmi pekne, macacie haly, uzavrete namestie pekne malovanymi domcekmi.

No ale po pravde, uz nic nove pre nas ale za zastavku isto stoji.

Davame obedove menu ( i ked julie denne menu nechutia) na terase v restike zach . Ono pokial svieti slnko, tak je na terase prijemne ale hned ako zaslo (resp sa posunul tien, bo dnes je krasne pocasie) je obrovska zima.

Prechadzka po namesticku, obhliadka zamku zvonka.

Pred branou cakali zaujemcovia o prehliadku. Dezinfekcia, ruska. Uplne by som sa im na to vyprdol aby som cakal vonku pred zamknutou branou a aj to mohlo ist dnu len par ludi.

Vo fajn skrytej cukrarni haass kupujeme samronky, ktore do seba tlacime pri peknom rybniku.

Prijemna zastavka v tomto mestecku.

Pokracujeme nonstop az do mikulova.

Ale co to, opat vydrbane obchadzky co nasu cestu predlzuju asi o polhodinu.

Byvame uplne mimo mesta, bo ceny v centre sialene.

V penzione zatisi nas vita macedonsky zamestnanec.

Hosti je tu minimum, restika asi ani moc nefunguje i ked vyzera velmi pekne zariadena.

Zhadzujeme veci a hor sa do vinarskeho mestecka.

Uz cestou sem boli vidiet rozne putace na ochutnavky vin ci burciaku. Kvoli debilneho covidu je vsak vsetko obmedzene a to tu malo byt vinobranie, to by bola paradane akcia.

Prasnou cestou sa napajame na hlavny tah.

Sem tam neaky ten sklipek, no my ideme do centra.

MIestny zamok opat obehnuty len zvonka, ten fajn, no zamocka zahrada slabucka avsak velmi pekne vyhlady z nej na okolie, kedze je na vrsku.

Namesticko nas tez moc neocarilo, restik s terasami pomalicko, ani ziadne stanky s vinkom ci burciakom.

Nakonec kotvime v zrejme novootvorenej putike, nevinna kavaren .

Terasa full, tak ideme do priestrannych priestorov.

Casnicka sa este len zaucala, tak moc nestihala.

Vedla nas sedeli intelektulali, profesor z vs a neaka umelkyna z praglu. Obaja uz v rokoch. Popijali si vinko.

My zaciname s kostovkou vin tak ako v egeri. Uz pouceny, davame len po 1dcl. Vinka dobre, no cena za deci dvojnasobna ako v madarsku.

Neskor objednavame syrovoklobasovu misu. K vinku ideal.

Prijemne prostredie vsak opustame, bo hlad nas vola.

Restiky uz skoro pozatvarane, tak davame kebab u macedoncov.

Macedoncov je v tomto meste kopa, ci uz na ubytku, tu v kebabe ci v nedalekej zrmzlinarni.

Macedoncina je velmi podobna slovencine, tak ziadne problemy s recou.

Po kebab boxe presun nocnym mestom az do nasho ubytka.

Tu na terase objednavame este flasu bieleho.

Vyplacat budeme vsetko az zajtra pri odchode.

Flasu nedopijame.

Su tu este jedni hostia, ti tiez pomalicky popijaju.

Zajtra posledne ubytko v olomouci.

Povodne sme chceli ostat v brne, kedze julii ide odial vlak domov, a odtial robit daytripy ale nase excelentne ubytko kde sme boli, uz bolo full a ine nas nezaujali.

Tot: 1.122s; Tpl: 0.019s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.8576s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb