44.den - presun olomouc (stop valtice, lednice)

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 21st 2020
Published: December 12th 2020

Rano velky problem s vyplatenim ubytka a vinka.

Nikde nikto, telefon nik nezdvihla, ono totiz oba mobily ostali v restike.

Nuz a tu som si bol nuteny zapat telefon a tym padom big slovak brother vie, ze som v cesku. Mobil som si vypol, ked mi na sumave naskocil nemecky signal. Cul si ho tesne pred opusteni ceska vypnem a zapnem opat az v nemecku. T.j na svk budem ilegalne. Ale ktovie ci to sledovanie mobilov aj v reali funguje.

Prichadza auto, no v nom je len telekomunikacny technik, ma cislo na majitela, ten sem ma vsak prist az za pol hodinu.

Nuz cakanie hodinu, kym prisiel majitel.

Vsetko vyplacame, dostavame gratis flasu vinka za dlhu cakacku a uz sa valime smer valtice.

Jedlo sme chceli vyriesit v supermarkete ale opat drble obchadzky, tak sereme na to.

Odstavujeme sa pri zamku a sup ho do arealu.

Zahrada obrovska ale neobchadzame ju celu, iba kusok.

samozejme tu zacina pebiehat rekonstrukcia ale pekne foto sa podarili.

Ranajky vybavujeme v Pekařství Křižák . Tu si davam vazeny salat, julia zasa nieco sladke.

Velmi zaujimava kombinacia, parizsky salat s kapucinom.

V mini jednote kupujeme vodu na cestu a hor sa na dalsiu zastavku, lednice.

Tu maju parkovne vyriesene pausalne na den.

V automate mi to nechcelo zobrat kartu, tak sup ho na druhu stranu parkoviska, kde tiez bez uspechu, tak nakonec hotovost. Ta sa nam stale stensuje, ono sme jej ale ani moc nemali, vsetko co sa da, riesime kartou.

Lednice omnoho krajsie, zahrada uplna bomba, same kvety, jazero, po ktorom sa organizuju lodne vylety.

Zamok tiez krajsi z vonka.

My ho obchadzame, mensia prechadzka po parku, z dialky odfoteny minaret a sup ho do auta a smer sever.

Este sme rozmyslalli, ze kukneme vystavu pieskovych soch ale nakonec som to zavrhol.

Next destionation vrbice.

To odporucane danom z cestujzamenej .

V tejto vinarskej dedinke su vinne sklipky, ktore vyzeraju ako hobitie pribytky.

Male dvere, strecha pokryta travou a cely domcek vykopany v svahu.

Bohuzial vsetky az na jeden-dva zavrete, bo je skoro, je covid a je tyzden.

Okolo dedinky same vinice, obcas bolo pocut vystreli, to plasia vtakov aby nezobali hrozno.

V dedinke stretavame dve velke partie cyklistov. Tento sport tu naozaj dost frci.

Pri kostoliku vojenske delo a fajn vyhlad.

Ak by tu boli otvorene tieto sklipky, tak jednu noc by som si tu vedel niekde predstavit. Sklipky jeden vedla druheho.

Dalsia zastavka podla spominaneho webu je vyhliadka kobyli vrch.

Znacenie nas navadza polnou cestou k prazdnemu parkovisku pri vinohradoch.

Nimi aj ideme az k zaujimavej vyhliadke, z ktorej je pekny vyhlad na okolite vinice.

Zberacom hrozna prave padla a idu na obed do maringotky.

Julia chce slohnut jeden strapec hrozna ale zastavujem ju. Sak keby to spravil kazdy navstevnik, z urody maju prt.

Vinice kam len oko dohliadne.

Bocnymi cestami smerujeme smer dialnica do olomouca.

Na obed zastavujeme v hostinec metropol . Tu maju len obedne menu, julia zas ohrna nos.

Menu bolo dobre, kofolka tiez, obsluha uplne genialna. sa ani neni co cudovat, ze tento podnik bol napraskany ludmi.

V slavkove u brna odstavuju mestsky policajti jeden kamion za druhym a davaju im pokuty za nedovoleny vjazd.

Najskor som nechapal preco tadeto idu, no neskor pochopenie.

Na dialnici smerom do brna havaria, kolona hadam aj 15km. Sa necudujem, ze kamionisti nechceli cakat.

Hehe, neviem ci ma aj vyznam pisat o obmedzeniach na ceste. Opat nieco v olomouci.

Na ubytko apartment olomouc mozme prist len v urcity cas a aj to len v rozmedzi jednej hodiny.

Dost zvlastne ale ani v tomto meste nebolo nic v nasej cenovej relacii.

Prichadzame na okraj mesta do tichej ulicky. Parkujeme pred domom, casu este mame dost, tak sup ho do mesta.

Centrum dost daleko ale mame cas.

Mesto rozkopane, takze hned dole body.

Namestia vsak pekne. Vsade plno ludi a peknych bab. dost slovakov, to je isto kvoli univerzitam co su tu.

Na spiatocnej ceste zastavka na dalsie ceske pivo, holba v hipstersky vyzerajucom bistro my meal .

Pivo fajn.

Prichadzame na ubytko 10min pred check inom.

Zvonim na dvojpodlazny dom, otvara dost neprijemna zenska, co len asi tak chceme.

Vychadza jej manzel, ten zrejme pracoval v anglicku, bo jeho ang je bezchybna, ako rodeny anglan.

Nase ubytko je v podkrovi, samostatny vstup. dostavame informacie, sme poziadany aby sme neparkovali pred domom, bo to vadi susedom.

Ubytko pekne ale majitelia uplne odmerany, ako keby to prenajimali na silu.

Auto presunute o ulicu dalej, na hlavny tah.

Dnesny presun s kopou zastavok nas dost zmohol. Robime si salamovosyrovohroznovu misu,k tomu vinko a pozeranie frozen 2.

V nasom poslednom meste zostavame 3noci.

Tot: 0.133s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 27; dbt: 0.0347s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb