39.den - presun ceske budejovice (stop plzen)

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 16th 2020
Published: December 7th 2020

Rano zbalenie, kluce nechane v specialnej skrinke a hor sa na juh.

Povodne sme sa chceli zastavit niekde v okoli v lesoch na hriby (aj ked pozname len dva druhy), no zavrhli sme to. Taktiez sme vypustili hrad loket a kostol sv.jiriho (su tam sochy duchov), ten bol totiz dnes zavrety.

Naskakujeme na obchvat a uz sa rutime peknou lesnou krajinou, doprava minimalna a ziadne obmedzenie.

Tie prichadzaju az pred plznov.

Parkujeme pred mcdonaldom a smer pesi do centra.

Po moste prekracujeme rieku mze. Za nou je velky parkovaci dom, parkovne vychadza lacnejsie ako pri mcdonalde, teda ak sa clovek zdrzi viac ako dve hodiny. Ja som daval tomuto mestu max hodinu. No nakoniec sme sa tu zdrzali dlhsie.

Klasicke velke namestie obklopene peknymi starymi farebnymi budovami. V strede namestia je velky kostol a pri nom, na nase prekvapenie, bo covid hysteria, remeselny trh.

Predavaju trebars prutene kosiky, reku kupime na hriby, jedlo a dokonca je tu jeden stanok co predava diary a velke nastenne kalendare. No neviem ci mu tento biznis ide ale zrejme hej, ked je tu roztiahnuty.

Okolo pekneho divadla sa dostavame mimo velkeho namestia a zapadame na kolacik s kapucinom do kafe u pomnika .

Velmi fajn kaviarnicka. Ponukaju tu i ranajkove menu, samozrejme cena fancy.

Co ma prekvapilo je to samoobsluha, clovek si objedna, zoberie svoju objednavku a aj odnesie pouzity riad.

Okolo zapadoceskeho muzea sa napajame na safarikove sady.

Pred muzeom sa fotila mladez v obleceny z 30tich rokov. To tu neako toto obdobie fici, vid nasa zastavka v tepliciach.

V sadoch robime fotky s famoznym spejblom a hurvinkom.

Plzen zatial prekvapuje, je tu dost restik, pekne prostredie pri rieke a uplne zatial top baby z celeho ceska.

No bohuzial je tu i dost bezdakov a inych pochybnych existencii, hlavne v okoli kina beseda.

Obchadzame svetoznamy plzensky pivovar. Pred nim je dobovy koc, na ktorom sa da previest.

Mestska policia si v tomto meste plny ulohu buzeracie soferov az az.

Na namesti jedna hliadka riadi nakladanie auta, co zle zaparkovalo, na odtahovacku, o ulicu dalej zastavuje neakeho mimo plzenaka co vkrocil do zakazanej zony.

V plzni by som nabuduce isto pobudol jednu noc, no mi ideme dalej na juh, do dalsieho pivovarnickeho mesta, ceske budejovice.

Problem s platbou parkovneho, debilny automat je az v podzemi nakupneho strediska co je pri mcdonalde. Tj clovek musi prejst asi 7min, bez neakeho dobreho znacenia k pokladni.

Tych 7 min ma stalo dalsiu hodinu co som musel zaplatit navyse, i ked ju uz nevyuzijem. Fakt drble znacenie a len jeden automat uplne v prdeli.

Napajame sa na nehybajucu sa kolonu aut. Cez stred plzne sme sli dobrych 15min slimacim tempom.

V ceskych budejoviciach budeme byvat v strede mesta v old town bed & breakfast ceske budejovice .

Lokalita super ale problem s parkovnym. Ubytkove parkovne drahe (15€ den) a v okoli tiez nic moc ceny.

Macacimi hlavami sa dostavame pred ubytko, no neda sa tu zaparkovat, tak ideme obdalec k juhoceskemu muzeu. Tu platim pol hodinku, s tym, ze sa ubytujeme a rozmyslim co s parkovnym.

Ubytko je nakoniec spojene s grand hotelom zvon, de facto je to to iste.

Vchadzame zadnym vchodom, na recepcii popleteny starsi par.

Recepcna moc prijemna nebola, no izba uplne super. Fakticky ako keby som byval v neakom super cool hoteli za ok cenu.

Po zlozeni veci nazad k autu, nakoniec platim v automate 18hodin, je to lacnejsie ako v ubytku a mimo centra sa mi s autom ist nechce. Automat vsak parkovaci listok nedava, iba blocek. Do automatu bolo treba natukat spztku, vsetko sa tu kontroluje kamerovym systemom resp policajti len pipaju spztky.

Neskory obed vybaveny v restike Original pivnice budvarka malý pivovar .

Restiku klasicky vybrala julia, no dnu nas nalakala aj tabula pred vchodom, restika s terasou. No ta uplne na smiech, ziadna zahradna terasa ale len taka kutica.

Dnu restika vsak vyzeral fajn, lenze opat stret s juliou. Hned po vchode dnu mi vravi, ze to neni lacna restika.

Tak do pice naco tam teda ideme. Otocka a hladanie inej restiky, no vsetky mali rovnake ceny a zas take drahe to nebolo, klasicke ceny na centrum, rovnake ako na svk.

Tak ideme nazad. Obsluha uplne nahovno, pica nicomu nerozumela co sme si objednali, vsetko sme jej museli ukazovat na menu. ked uz niekto nerozumi slovo radler tak fakt nechapem naco robi casnika, pritom to tam mali v menu jasne napisane. Jedlo tez nechapala.

Jedlo tez zadna slava, akurat pivo to zachranilo ale i to objednane s problemami. Klasicky som vypytal jedno pivo, no neskor zistene, ze v menu mali na vyber asi 4 capaky, ne aby sa ma pica opytala ake chcem.

Jednoznacne tuto restiku neodporucam.

Tringelt nedostala mimochodom zadny, este bola aj nasrana.

Namestie klasicke ceske, uzavrety stvorec, v strede fontana, okolo, ktorej parkovisko.

No i tak velmi pekne mesto.

Lavkou sa dostavame na maly ostrovcek, sokolsky ostrov.

Ten uplne super, capovane pivko do vratnych poharov, posedenie pri rieke vltava, po ktorej ramene sa premavala mala vyletna lod, teda skor clnok, dali sa tu pozicat slapadla a clnky.

Uplne super miesto.

Pri druhej runde mi uz nechceli nacapovat do rovnakeho vratneho pohara, bo hygiena, tak pohar vrateny, zaloha tiez. A dany mi novy pohar, no cul uz nevratny. Neviem co teda saskovali s vratnym poharom, si mozna mysleli, turista, ten si ho necha na pamiatku.

Z ostrovceka nazad do stareho mesta a tulanie sa peknymi ulickami.

Pred juhoceskym divadlom vonku ziva country hudba. Ludia tancovali, spievali. samozrejme vsetko dochodci.

V jednej z mnohych cukrarni julia objavuje samronky. Hned ich kupujeme, vraj velka ruska pochutina, ktoru uz dlho nemala. Neskor kupujeme dalsie v inej cukrarni.

Terasy praskaju vo svikoch.

Parkujeme na platana v uplne malej prevadzke pri fer caffe (nazov neviem ale capuju tam platan)

Dnu resp von, bo dnu len jeden mini stol nas nalakala ziva hudba.

Stangasti sa tu stretavaju a hraju na svojich nastrojoch. Uplne genialne, skoda, ze tu nemali jedlo, to by sme tu pobudli viac ako dve kola.

Na jedlo zapadame oproti do pivovaru solnice .

Terasa totalne narvana.

Prisadame si k cyklistom, tych je tu pozehnane a davame rebierka a dalsie super pivko.

Uspesne zakoncenie dna a smer ubytko.

Vonku sa vecer dost schladilo, jesen je tu.

Zajtra opat presun, keby viem ake je toto mesto fajn, ostal by som tu aj dve noci.

Jo a po plzni sa opat zvysuje latka peknych bab, toto je zatial jednotka v cesku a to sa tyka i priatelkosti ludi. Zatial su tu uplny pohadaci. Toto mesto teda topka.

Tot: 0.071s; Tpl: 0.015s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0309s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb