40.den - presun Cesky Krumlov

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 17th 2020
Published: December 7th 2020

Vcerajsie krasne slnecne pocasie vystriedalo uprsane rano.

Ranajky vybavene samromkami v kaviarnopekaren dekacko . To je zaroven aj cisto len predajna, tak obrovsky paradox. Pri pultiku kde predavali tovar so sebou bolo treba mat rusku ale o pol metra kde uz bola kaviaren nie. Vsetko v jednej miestnosti. Debilizmus proste.

Cesky krumlov je velmi blizko a check in az po 14/00.

Kukam do mapy a robime zachadzku do uplne mini dedinky (asi 10domov) krnin.

V mape to bolo oznacene ako vesnicka pamatkova zona. No zona je len jeden stary sedliacky dom, velka brana a cely biely. Nic preco by sem mal clovek chodit.

Dom sme odfotili len z auta, stiahnut okienko, vytrcit mobil a bolo.

Z konca sveta smer zlata koruna.

Tu je klastor cisterciakov. Pravdu povediac o takomto rade som este nepocul.

Dolu pod dedinou je platene parkovisko ale my si to valime do kopca a parkujeme pred domom kultury, i ked je tam zakaz vjazdu. Ale sak kto by to v dazdi kontroloval a hlavne v takejto zaprdenej dedine.

Idem smer klastor. Do miestnej skolky prave priviezli jedlo.

To zacitila mala macka a zacala sa okolo nas motat, na juliu dokonca vyskocila, mali sme co robit aby sme sa jej zbavili.

V klastore vyvese vstupne 50kc, tak ideme. Ha len zrada, to vstupne bolo len do neakych malych katakomb, tak calujeme 3nasobok. este, ze sa dalo platit kartou.

Ono keby je slnecno, tak sa otocime a ideme dalej ale takto to prislo vhod.

Na nadvori cakame na skupinku. Tu tvoria 3 rodinky, nastastie bez spratkov.

Nasadzujeme rusky a prehliadka sa moze zacat.

Tetula nas zasypava roznymi informaciami o tomto mnisskom rade, v jeden casti sa nesmie fotit ale inde hej.

Prechadzame postupne rozne miestnosti s dobovymi predmetmi, mniskymi izbami, kostolom.

Od buduceho roka bude prehliadka vacsia, bo tu stale nieco buduju. Takze buduci rok sa navstevnici mozu tesit na zachody, kde vykonavali obyvatelia svoje potreby.

Po zaujimavej prehliadke uz pokracujeme do nasho ciela, krumlov house .

Ten sa nachadza velmi kusok od historickeho centra co znamena opat problem s parkovanim.

Odstavujeme to na chvilku pred pneuservis.

Dnu nas vita domaci a s autom nas posiela o ulicu dalej, kde maju zadny vchod a je tam jedno parkovacie miesto. este,ze tak, bo parkovne v krumlove stoji tez dost penez.

Neni problem spravit skorsi check in.

Majitel mlady chalan co to tu cele vybudoval a praktiky tu aj so zenou byva.

Sme ubytovany na prizemi, na stene mala freska panny marie z cias minulych, skromna kupelka ale velmi utulne.

Po vybaleni smer centrum a nieco pod zub.

Vonku uz neprsi ale je zatiahnuta obloha.

Co ma tesi, prakticky ziadny turisti. Ulice prazdne, uplna bomba.

Centrum velmi utulne, uzke ulicky, pekne domy a samy penzion s restikami a suvenir shopmi.

Na odporucanie domacich parkujeme v prijemnej restike hospoda na louzi .

Itnerier velmi pekny, no malicke ale utulne. Jedlo a pivo vynikajuce vratane obsluhy. Nevyhoda vsak, nedalo sa platit kartou a my ziadny kes.

Nuz vybieham do atm, cesku sporitelnu ignorujem, tam chceli za vyber okolo 150kc, raifeisen banka to isti.

Ceske atm su kurvy, bud chcu poplatok alebo ponukaju nevyhodnu konverziu kurzu. To treba ignorovat.

Tulanie sa ulickami, prechod mostom nad vltavou a hor sa na hrad.

Ten prekvapil, som cakal, ze vstup sa bude platit aj na nadvorie, no to free. Plati sa len za prehliadku.

Prechadzame jednou branou za druhou. Nasleduje famozny plastovy most a uz sme nad celym mestom.

Vyhlad paradny, no skoda tmavej oblohy.

Pokracujeme az do velkej zamockej zahrady.

Prave sa tu fotila svatba a chystal sa tu neaky festival.

Zahradu sme nepresli celu ale i to malo stacilo.

Nazad klesanie do mesta, tulanie sa ulickami az sme sa dostali k vltave. Popri nej az k pivovaru.

Vltava je znama tym, ze sa splavuje, neake tie odpocivadla sme videli i tu.

To je moj dalsi ciel v zivote, splavit vltavu. Cesi to maju uplne premakane, odpocivadla, stanove mestecka, bufety.

Jedno pivko sme dali v krcme v satlavskej. Pivo budvar kvalitne ale obsluha strasna, vobec ludi na terase neobsluhovali, dnu taktiez.

Veceru sme vybavili u sikmacov, dal som si vietnamske pho a k tomu ceske pivo.

Obsluha fajn, jedlo tiez.

Azijskych restik tu bolo tiez dost, ono to potesi, bo furt do seba pchat cesku kuchynu co je prakticky skoro to iste neni nic moc.

Na jednom z mostov som zahliadol nalepku chlapcov zo sale, ktora bola napoli prelepena, nuz tak cudzia nalepka prelepena a cul sme so south boys zas blizsie.

Z mesta mam zmiesane pocity, kazdy to vychvaloval ake wow ale u mna ziadny taky efekt, mozno keby bolo lepsie pocasie. No julia bola unesena.

Zajtra presun na sumavu a konecne zas neaka turistika.

Tot: 0.067s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0395s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb