Caye Caulker

Published: November 29th 2008

Jesus Christ Superstar, uz je to tady, Kristova leta, oh my God! I kdyz lepsi misto pro oslavu narozenin si uz tezko muze clovek doprat. Klienti prekvapuji lahvi skvele tequili, slunecny den na Caye Caulkeru se muze vesele zacit. Na programu je snorchlovani s kamaradem Carlosem a jeho brachou Salvadorem. Vyrazime na pul dne na koralovy utes. Nejdrive pozorujeme rybky, koraly a zelvy, pote zazivame uchvatny rej rejnoku. Carlos je krmi rybkama a mensi kousky rozhazuje po dne more, kde hloubka je asi tam metr a pul, takze mate co delat, abyste na nejakeho rejnoka nestoupli. Rejnoci jsou neskutecne krasna stvoreni, zaroven hodne mila. Kdyz je krmite a pristupujete k nim s respektem a pomalu, nemuze se vam s nimi nikdy nic stat, rika Carlos na otazku zda-li by do nas take mohli zapichnout osten jako to udelali Stevovi Irvinovi kdyz s nimi natacel jeden z jeho dobroruznych dokumentu pro Animal Planet. Rejnoci maji obrovske naoranzovele oci a srandovni pusu, ktera je schovana na spodni strane jejich tela. Kdyz se to podari, muzete se s rejnokem i obejmout. Salvador mi pritahuje jednoho kouska, ktery pry ma objimani rad, tak se chvilku mazlime, je to super pocit uaaaaa.
Pote jeste na hodinku prejizdime na volne snorchlovani na dalsi casti utesu, kde pozorujeme srandovni ryby, co maji vyraz jako lidi. docela dlouho jsme si s nimi hrali a rybam se to asi taky libilo.
lehce prismazeni karibskym sluncem se po ovocnem obcerstveni na lodi vracime zpet na ostrov a odpocivame v hotylku. Vecer nas cekaji dalsi kreolske hody v restauraci a nasledne tequilova akce na molu. Dalsi den uz musime odjet, ale vsichni jsou zasadne proti...itinerar je nemilosrdny.
Rano pro nas prijizdi water taxi primo na nase hotelove molo, kde se v rannim slunci koupe domoroda zena ve fosforeskujicich plavkach, vsichni na ni zavistive koukaji a v duchu si predstavuji jake by to asi bylo tady jeste nejaky cas zustat, namisto toho nas ceka hopsani na belizkych, ale hlavne pak gvatemalskych silnicich. Presouvame se rychloclunem do pristavu v Belize City a nasledne vyrazime gvatemalskym spojem do Flores.
Na hranicich opet narazime na korupci, ale tentokrat to slo nejak slovne ujednat a neplatime nic. Gvatemalci se vycajchnovali a zbudovali novou celnici. Vzapeti ale narazime na tu stejnou prasnou cestu, ktera nas vsechny malem zadusi, zvlaste pak, kdyz se dva ridice stengruji a nas se necha predjet obrim nakladakem, ktery nas zasypava takovou davkou prachu, ze si musi cestujici v nasem autobuse davat satek pros nos a usta a bryle na oci.
V odpolednich hodinach prijizdime do Flores, ubytovavame se v nasem milem hotelu a jdeme smit prach do jezera Peten Itza. Bienvenidos en Guatemala - Vitejte v Guatemale!

Pan pruvodce v praci.Pan pruvodce v praci.
Pan pruvodce v praci.

Zaslouzena chvile odpocinku po tlumoceni pri snorchlovani, kdy jsem nevedel co driv, jestli si vyndavat trubicku nebo prekladat nebo koukat pod vodu nebo davat pokyny kam se maji lide premistit nebo polykat slanou vodu...je to drina...

Tot: 0.126s; Tpl: 0.013s; cc: 7; qc: 45; dbt: 0.0844s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb