Barbadays_4

Published: November 8th 2013

Dzis w ramach szukania atrakcji dla małejEm byliśmy w wildlife reserve, która od ogrodu naszego B. różni się w sumie głównie tym, że trzeba kupić bilet wstępu i oprócz małp można oglądać pawie i jelonki. Żółwie, małpy, pawie i jelonki. Dziwne zbiegowisko. A! I bileter, co wygląda kropka w kropkę jak Snoop Dog vel Lion. Te żółwie, w przeciwieństwie do małpek, tal bardzo przestraszyły małąEm, że nabiła sobie guza.

Zaprzyjaźnilismy się z panią, która ogarnia bar na plaży. To znaczy, tak naprawdę zaprzyjaznila sie małaEm, a my tylko kupujmey od niej Rum Punch. Dziś pani przyniosła nam do spróbowania barbadoskie złote jabłka (spondias dulcis) - coś pomiędzy mango, gruszką no i może jabłkiem. Macza się je obrane w słonej wodzie i wtedy zjada. Mam taką teorię jednak, że jak jakiś owoc nie przywędrował do Europy, to musiały być jakieś tego powody - np. że wcale nie jest smaczny - i tym razem też się sprawdziła. Pani opowiadała mi też, jak tu sie obchodziło święta - każdy piekł szynki i kurczaki, i począwszy od pierwszego dnia świat sąsiedzi odwiedzali się i jedli nawzajem swoje specjały. A przedtem, w okolicy święta niepodległości, czyli pod koniec listopada, wszyscy zdejmowali zasłony w oknach, poszewki z poduch i czekali z założeniem nowych do gwiazdki. Wtedy też trzeba się było super ekstra wystroić i po porannej mszy i lunchu wyjść do parku Queen's pokazać swoją ekstrawagancką kreację. A dzieci zbierały najbielszy piasek z plaży i rozsypywały przed domem, żeby udawał śnieg.

Rozmawialiśmy też z właścicielem naszej ulubionej knajpy Sea Cat, który na pace swojego pick-ups miał deskę surfingową. W przyszłym tygodniu na wschodnim wybrzeżu są zawody i bedzie startował jego syn, który ma 11 lat i pięciu sponsorów. Niestety, nie będziemy mogli tam być, ale tu jest kilka ładnych zdjęć:

Tot: 0.08s; Tpl: 0.015s; cc: 10; qc: 27; dbt: 0.0438s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1.1mb