Bagan?

Asia
January 21st 2010
Published: February 7th 2010

21.01.2010 (urcite nie )

(branq entry)

Do stareho Baganu sme dorazili nap rave poludnie, co znamena ze nam rozhdone nebola zima, no Yo dostal chut kupit si suknu tak sme sa s nasim betelzujucim pohonicom zastavili v suvernirovom shope kde sa viac ale riesili vekslacke biznisi. Zamenili sme teda dolace za zopar desiatok tisic kaytov, zbavili sa krasnej barmcanky ktorej zial aj tak neslo o nic ine nez predaj nepotrebnych rozmernych suvernirov. Takto vsetky zenusky tuna, aj ona mala velku davku trpezlivosti a prenasledovala nas zaprah aspon 15min. Tento cas sme vyuzili na zlepsenie nasich fotografickych fotografickych schopnosti a neustale ju cvakali. S pohonicom bola nulova zabava, tak sme sa radsej sustredili nech neriesi lacne scamy a neodvezie nas do obchodikov a restik kde su predrazene zbytocnosti a luxus typu obrusy na stoloch. Chramy a pagody do ktorych nas doviedol boli tak ako sme cakali, velmi pekne, casto na moje prekvapenie aj originalne a fotogenicke.(Angkor ale vyhrava.j.) Osobne ma zaujal pyramidovy sloh jednej z nich.(nazvy su tu opat raz nezapamatatelne) ktoramala steny oblozene 465 obrazmi Buddhu. V tomto chramiku si Yo konecne kupil uz tolko ocakavanu barmsku suknu a ako bonus k nej dostal aj kvalitny make-up. Video z tejto akcie je tak vydarene ze pri vecernej ochutnavke druhej flase domacej whisky a dvoch neslapavych bilinkovych cigarkach sme davali najtucnejsie smiechoty-az nas brucha boleli pri ich opatovnom zhliadnut na fotaku.
Ja som si suknu radsej teda nekupil, zato som sa nechal zlomit umelcom vyrabajucim pieskove vyjavy na platne, a kupil som si uz druhy takyto kusok umenia. Zostavajuce prehliadky chramov prebiehali v lahkom Indy style s tym, ze po chvily k nam vzdy pribehli tradicne krasne miestne devy, castujuce nas pravdivimy komplimentami o nasej nekonecnej krase, odvahe a chrabrosti. Tento cas sme zvycajne vyuzili na kompoziciu a realizaciu dobre vyzerajucich spolocnych fotiek, pripadne videi. Nanestastie sa tieto uprimne myslene gesta a vyhodne snahy byt nasimi sprievodkynami po tmavych chramoch a pagodach vzdy premenili na tvrdy biznis. Po urcitej dobe, zvycajne pred odchodom, alebo este s vacsim predstihom nas zacali lamat nech si ideme pozriet ich shop, co bol vzdy na zemi rozloeny velky pocet suvernirov a rozlicnych uzitkovych predmetov. Po zopar takychto pokusoch sme si aj na tento styl samozrejme vytvorili imunitu(branko nakupoval o 106😊 a tieto situacie vyuzivali k nasmu uzitku. Mne to vsak nebranilo aby sa moje podvedomie zacalo same od seba () vydavat na cestu hladania tej pravej zenusky v tychto koncinach. Tento prvotny kamen bol upevneny neskorym obedom vo vegetarianskej restike v centre stareho Baganu. Velmi originalny obed v rodinnej restike bol sice ovela dlhsi nez sme cakali, no na druhej strane bol sprevadzany informacne hodnotnym rozhovorom o miestnej culture, zvykoch, sposobe zivota a tradiciach s prekrasnou 21rocnou pannou, no co je dolezitejsie velmi slusnou, inteligentnou a pre mna nezabudnutelnou. Aj preto ma potesili nasledne spolocne fotecky a jej emailova adresa v mojom vrecku, heh..
Dalsi dovod sa sem vratit.

Tot: 0.299s; Tpl: 0.01s; cc: 6; qc: 50; dbt: 0.0757s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb