173.den - noboribetsu

Japan's flag
Asia » Japan » Hokkaido » Noboribetsu
July 20th 2018
Published: July 26th 2018

Ranajky opat velmi bohate.

Ruri mama furt nukala jedlo.

Vcera som spravil mensie faupax.

Do kupelky som isol len v trenkach, tam ruri aj s mamou (kupelka pri kuchyni), tak trapna chvilka. V japonsku sa takto po byte nebeha.

Inak vcera som aj rozmyslal ako sa s ruri zvitam na letisku. Ci len hi, podanie ruky, uklon abo objatie. Nastasti to vyriesila za mna a bolo objatie.

Napraskany nasadame do auta a zacina nasa okruzna jazda po hokkaide.

Dnesny ciel mestecko noboribetsu.

Zastavka v dost velkom obchode s drogeriou kde ruri predtym pracovala.

Kupa repelentu a zvitanie sa s exkoleginami.

Nesmelo chybat klananie pri pozdrave a pri odchode.

Nabiehame na dialnicu, pri vstupe fasujeme dialnicny listok, podla ktoreho sa vypocita celkove mytne pri opusteny dialnice.

Samozrejme tu funguje aj elektornicke myto ale ruri auto ho nema, bo dialnicu nepouziva moc casto.

Na dialnici premavka slaba, auta tu jazdia vlavo a dost pomali. My ideme zhruba 80km/hod obcas nas nieco obehne ale nie moc casto.

Zastavka na odpocivadle a vylezenie na malu vyhliadku. Ta dost zanedbana a vyhlad slabota, bo zamracene.

Pozitivum su free ciste zachody.

Pokracujeme v ceste, v aute obcas spev, rucny tanec.

Prichadzame na miesto cinu. Free parking pred 711 je obsadeny tak koncineme na platenom, skoro az pri vstupe k hlavnej atrakcii Jigokudani (Hell Valley).

Tu mensia sopka ale opat nic extra ak clovek bol v indonezii. Trochu siroveho smradecku par vyparov.

Ideme po fajn cesticke lesikom k jazeru Oyunuma Pond.

Ruri ma panicky strach z akehokolvek hmyzu vratane motylov. Vzdy zastane, ohana sa, uskakuje.

Jazero fajn, na niektorych miestach bubla.

Pri jazere tiez platene parkovne, cena 500j ako vsade tu.

Cestou milion spolocnych fotiek. No nech ma ruri radost, dako to pretrpim.

Od jazera po asfsaltke k prirodnemu onsenu River Oyunuma Natural Footbath. Ako uz nazov napoveda je to len na nohy. Horuca riecka vyviera z podzeme a tecie lesikom.

Fotky pri velkych sochach oni (japonsky demon). Cestou spev a tanec.

V 711 pokus o kupu bus listku do utoro.

Listok sa kupuje cez automat, je tu aj ang verzia.

Problem bol pri zadani mena, dalo sa len v japoncine. Tak ruri volala na infolinku, nakonec tam natukala dake znaky, vytlacila potvredenie.

To som na pokladni zaplatil kartou. Moja prva platba v japonsku.

Z 711 zastavka v dakom obchode kde ruri narazila na svojho exbossa ked tu pracovala. Robila v hoteli. Jej exboss cul robi predavaca.

V mestskom parku pod zemou triskajuca horuca voda.

Z auta bereme vybavu a smer onsen 温泉銭湯 夢元(ゆもと) さぎり湯

Vybava sa sklada z kosika, v nom velky uterak, maly uterak, handra na umyvanie a sprchovy gel.

V onsene v automate kupujem listok, ten odovzdavam na recepcii a smer vrele bazeny.

Onsen je zvlast pre zeny a muzov.

V satne sa vyzliekam do naha, vstupujem do miestnosti s teplimi bazenmi.

Tu na malej stolicke vykonavam ocistu.

Po ociste prvy bazen, dost horuci, neskor smer studensi s bublinkami. Ten bol najlepsi dobra masaz na urcite partie mojho tela.

Takto to obcas furt striedam, po pol hodine vychadzam von, ocista.

V bazenoch som mal na hlave maly uterak tak ako vacsina ludi. Dnu cisto len domaci.

Smer ubytko v blizkej dedine.

Hostel aka to ao otvoreny len mesiac, dnu vsetko z dreva.

Ruri byva v female dorm ja v mix dorme.

Jedlo vo fajn restike blizko ubytka asi 100m po vyjdeny dolava.

Ruri objednala rozne jednohubky (pre japoncov regularne jedlo).

Tak ako ubytko aj jedlo platila ona, vraj jej na to dala prachy mama a babka. Protestoval som marne.

Po jedle zobratie auta a smer fire festival. Tentoraz parkujeme trocha nizsie.

Usadzame sa na zem pred provizornym podiom, za nami mensi amfik. Ludia stale prichadzaju, odhadom asi 1500ks.

Zotmelo sa, zacina ohnova sou.

Najskor po schodoch zbiehaju ludia v maskach oni, cerveny a modry.

Tanec, bubne.

Oni sa vracaju nazad na schody. Uder bubna a ohen. Takto to pokracuje. Kazdy oni ma svoj ohen.

Fajn predstavenie.

Na ubytku piva, ruri staci jedno a uz je v nalade.

Su tu aj 4 cudzinci. Jednych bezproblemov tipujem na spanielov (katalanci)

Dvaja chalani (anglan a holandan) si k nam prisadaju a davaju nam sake.

Nist moc tento alkohol.

Z hokkaida su sklamany, anglan tu cakal plaze.

Staff zatvara dvere o 22.00, dnu ani von sa neda dostat. Holandan vsak otvara bocne dvere, cakame, ze naskoci alarm ale nic sa nedeje tak obaja idu von fajcit.

Vsetci ideme spat okrem ruri, ta si ide este vybavit telefonat s milym.

Bus sapporo - utaru (23.15hod) : 62.78€ (8230j karta)
Onsen : 400j
Piva : 6.56€ (858j karta)

Tot: 0.571s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 48; dbt: 0.2799s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb