174.den - presun niseko

Japan's flag
Asia » Japan » Hokkaido » Niseko
July 21st 2018
Published: July 27th 2018

Ranajky davame v 711 bo v tejto dedine neni nic otvorene, ono tu prakticky neni vobec nic az na jednu restiku a 711.

Moj sofer ma berie cez hory k jazeru toya.

Cesta je genialna, stupanie, zatacky, vyhlady, tuneli a aj hmla.

Vodic moc skusenosti s takouto tratou nema, co sa prejavuje na jej spotenych rukach. Este, ze mame automat. Za volant ma nechce pustit, bo auto je jej mami. Ona svoje predala bo kazdy chechtak sa hodil ked sla studovat ang do kanady.

Po opusteny genialnych hor sa vynarame v udolicku kde je kopa policok, zvacsa tu pestuju ceresne.

Na jednom odpocivadle kupujem jednu malu misku. Odpocivadlo je velka hala a dnu obchod s ovozelom, dost velky a aj kopa ludi.

Ruky si oznacujeme razitkom.

To je tu velmi popularne, len s tym rozdielom, ze razitka si davaju ludia do zositov a nie na ruky.

Prakticky na kazdom tur.mieste je dake ine razitko. Tak isto tomu je aj na vlakovych staniciach.

Ceresne nic moc, cakal som sladke.

Dostavame sa k plateneme parkovisku pod horou usu.

Ruri veru na turistiku neni, tak kupujeme lanovku.

Dost velka kabina z ktorej je fajn vyhlad na blizke jazero toya, ktoremu v strede dominuje maly ostrov.

Na ostrove nic neni, tak sa tam vraj ani neoplati chodit.

Po vystupeni smerujeme vpravo na vyhliadku, ktora je pod drobnohladom kamery.

Priamy prenos sa vysiela dole pri cakani na lanovku. To vyuzivame a robime rozne opicky. Hou sme medialne hviezdy 😊

Prichadza na rad turistika, ide sa po gumovom asfalte k dalsej vyhliadke, na ktoru vsak vedu schody. Hore ide aj jedna babka na vozicku. Jej rodina ma co robit aby ju dostala hore po schodoch.

Vyhliadka fajn, tak reku ideme nazad, no ruri ma prekvapuje. Voli smer turisticky chodnik k mensiemu krateru sopky (opat na indoneziiu sa to nechyta ale i tak fajn).

Turistika uplny zabijak, hlavne spiatocna cesta, same skurvene schody, udajne dokopy 600ks.

Nuz klesame po schodoch, oproti nam skolkari s prilbami na hlavach. Dost vycerpany bo pre nich riadny stupak pre nas klesak ale nazad budeme na to rovnako k.o.

Konecne sa napajame na prirodny chodnik po hrebeni (okraji krateru), vyhlad fajn na jednu aj na druhu stranu.

Trial vsak nedokoncujeme, ruri je uplne hotova a dotoho aj jej panicky strach z hmyzu.

Rovnaku paniku mala este jedna baba co sla za nami. Tak nevim ci to japonky maju vrodene abo co. Medzi hmyz sa zaraduje aj pekny farebny motyl.

Po pauze cesta nazad.

V domceku kde boli zachody boli nachystane aj prilby, ucel nechapem.

Skurvene schody nas totalne odrovnali.

Pri lanovke skaceme na obed a smer onsen pri jazere toya.

Onsen je v hoteli na najvyssom poschodi (tusim 9).

Opat to dostavam ako darcek.

Onsen oproti vcersjsiemu slaby. Dva mini bazeny dnu, jeden vonku + dve male kade a sauna.

Vyhlad z bazenov vsak paradny. Na dlani resp na niecom inom kedze v onsenoch je clovek nahy som mal cele jazero aj s ostrovcekom.

Nakoniec nabieham do sauny, co bola chyba, bo ta ma uplne odrovnala.

Po vyjdeni a obliati sa studenov vodou na mna padla neskutocna unava.

V lobby cakam ruri a smer nas noclach v mestecku niseko.

Do nho sa dostavame cez fajnove hory, ruri opat ruky spotene, neni zvyknuta na taketo jazdy.

Z vrchov sa dostavame medzi policka a nakonec opat hory a mestecko niseko.

To podla ruri je stat v state, bo po japonsky tu neni pisane prakticky nic. Vsetko vlastnia zahranicny majitelia.

Sranda bola na jednej restike. Oznam - zhaname japonsky hovoriaci staff 😊

Ubytko z vonka dost osuchane ale dnu ok.

Fasujem dvojdorm, poschodova postel ale dnes to bude prakticky singel, bo tu nemaju ludi. Ruri je na tom tak isto.

Dnes budeme mat na veceru jedlo z 711.

Restiky zvacsa zavrete resp mega drahe.

V lete tu neni sezona kedze niseko je lyziarske stredisko.

V lobby jedlo, piva.

Robim dalsie fauxpau. Na stole boli servitky, tak som si zobral. Ruri kuka na mna, a vravi, to su zrejme ujka vedla mna. Ups. Ale nakonec to boli hostelove tak pohoda.

Su tu 4 hostia, vsetko robotnici co pracuju na vystavbe blizkych hotelov.

Vraj 5 rokov dozadu tu nebolo skoro nic, cul sama chatka a hotel.

Furt som daky chory.

Dnes ideme spat rekordne skoro, uz o 22.00.

Mna znicila sauna, ruri zas turistika.

Ceresne : 450j
Spiatocna Lanovka mt. Usu : 1600j
Jedlo : 1000j
Nakup : 7.89€ (1025j karta)
Nakup : 11.6€ (1508j karta)
Nakup : 2.74€ (356j karta)
Oowashi village, 2dorm, share sprcha : 23.07€ (3000j karta)

Tot: 0.066s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 34; dbt: 0.0409s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb