Brawa dla Hiroshimy!

Japan's flag
Asia » Japan » Hiroshima » Hiroshima
August 27th 2008
Published: August 29th 2008

Jestem pod wielkim wrazeniem Hiroshimy! jest to miasto, ktore sie podnioslo, choc zadany cios byl smiertleny. Udalo im sie odbudowac miasto, udalo im sie powrocic do zycai i cieszyc sie zyciem. Przed atakiem Hiroshima liczyla 300tys ludzi, po ataku 100 tys, dzisiaj ponad milion. Miejsca upamietniajace tragedie calkowice uswiadamiaja skale nieszczescia, uswiadamiaja jak ciezko bylo powrocic do zycia. Nie wiem jak im sie to udalo, ale caly teren upamietniajacy wybuch bomby, jest pelen spokoju, pelen szacunku, ale nie narzuca opini, nie robiia nikomu wyrzutow. to jest miejsce upamietniajace tragedie, ale rowniez miejsc, ktore pokazuje, ze Hiroshima sie nie padala, ze zyc dalej i bedzie walczyc o pokoj! najwieksze wrazenie zrobil na mnie kopiec usypany z ludzkich prochow... nie wiadomo czy sie przezegnac, poklonic czy zaklaskac (w wersji shinto), chcialoby sie zrobic wszystko, a nie mozna zrobic niczego...
Hiroshima nigdy nie zapomni, ale tez nigdy sie nie podda. Pokazuje swoja sile, pokazuje, ze potrafi zyc i chce zyc i zyje! Miasto jest jak to japonskie miasta, bardzo nowoczesne, ale juz w normalny sposob (nie na sile jak Osaka)... pod mostem, ktory byl celem dla USA, uliczni artysci graja, spiewaja, ciesza sie zyciem!
hiroshima pokazuje,jak silne jest to spoleczenstwa i chyba najlepszym komentarzem sa slowa cesarza wypowiedziana po wojnie sino-japonskiej i zaraz po ataku na Hiroshime: "trzeba zaakceptowac, to co nie do zaakceptowania, trzeba przetrwac to, co nie do przetrwania"

29th August 2008

Ten tramwaj w Hiroszimie to zupelnie jak „szostka” peBna stoczniowców w szczycie… zagubionych w czasie. Potwierdzam idenczyczno[/ Sylwek.

Tot: 0.114s; Tpl: 0.015s; cc: 11; qc: 55; dbt: 0.0546s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb