Taj

Asia » India » Uttar Pradesh » Agra
March 4th 2008
Published: March 4th 2008

Stizemo u Agru veoma, veoma rano. 3 je sata ujutru. Ali to nije slucajno, Taj se mora overiti uz izlazak sunaca. To je sve sto ocekujemo od Agre, a i neocekujemo mnogo, iako smo svesni da ce nas ovaj izlet kostati vise nego bilo sta u Indiji, ali to je pak novo svetsko cudo. Po mrklom mraku prelazimo desetak kilometara sami sa rancima i sa tek ponekim najupornijim riksa vozacem koji bi opet izvisio. Nismo nista ni jeli, jadno spavali stizemo pred ulaznu kapiju, kad tamo ekipa.., cuvari i Izraelac etuzijasta. Ubismo sa njim taj sat sto smo dosli ranije, kad otvaraju se vrata. Au.., sjajno. Izmaglica i u njoj poluprovidan, nestvaran dvorac koji kao da lebdi malo iznad tla. Vredelo je, prevazislo ocekivanja. Jedna gradjevina i bezbroj turista, blicevi. Sada je vec dan i resili smo da mu pridjemo i svakim korakom pomalo gubi svoju car i postaje sve realniji. Kao i kod bilo kog drugog mesta koji nas odusevi, nalazimo odlicno mesto za par minuta capoeire. Posle cetri sata provedena u kompleksu, kao iz sna, iz totalnog mira, vracamo se u realnost, buka, dza-bu...
Sta nam se desava. Mislili smo da vremenom se navikavamo na sve, ucimo, ali nasuprot sve teze izlazim na kraj sa prljavstinom, dosadnim indijcima i sto mi najvise smeta, bukom. Da li je to samo Agra, odvratan industrijski grad, ili kontrast posle fenomenalnog Poskara i Udaipura, ali jedva cekam Himalaje. Napravili smo jednu grasku, sve smo trebali kontra marsutu, pa da zavrsimo na Goi i opustimo se od ludnice velikih gradova.

4th March 2008

VRH
Pozdrav Dule, nemam reci, stvarno ovaj blog izgelda kao profi putopis o Indiji. Necu da duzim, samo da vas pozdravim, i vidi za brata jednu tu cigaricu sacuvaj. POZDRAV!!!
4th March 2008

POzdrav
dajte malo vise slika, sta skrtarite ;p
5th March 2008

Samo da vas pozdravim, sutra cu da procitam dozivljaje pa cu ih prokomentarisati =)
6th March 2008

ma frka je sa ovdashnjim vezama, upload traje sto godina... bice vishe kad se vratimo:-)
6th March 2008

pozdrav i tebi, shta ima novo u shkoli?

Super fotka!
A sta radi ona zena u cosku?! Pozz
9th March 2008

jebiga, i cinilo mi se da ce provobitni entuzijazam glede 'ljubaznih' indijaca vremenom opasti. valjda ce biti bolje kad se dokopate tih himalaja :D

Tot: 0.092s; Tpl: 0.01s; cc: 7; qc: 45; dbt: 0.0425s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb