Φαουντ Φακτ. Τουτουρουτου τουτουρου

July 9th 2014
Published: July 11th 2014

Στο τουτουρουτουΣτο τουτουρουτουΣτο τουτουρουτου

Φαουντ. Τον Ιντι.
Τουτουρουτου τουτουρουτουτου. Και όσοι έχουν αγαπήσει Ιντιανα Τζόουνς, μπορεί και να μηνμε περάσουν για τρελλή.
Βρεθηκαμε στο ορμητητηριο ενος απο τα επτά θαύματα του μεσαίωνα. Η Σιεμ Ριπ μας υποδέχτηκε με ανεβασμένες θερμοκρασίες αμυγδαλιτιδας, σουβενίρ μας απο την πρωτεύουσα. Σε ρολο αδερφής και νοσοκόμας ο δόλιος, φρόντισε να ξεκουραστω μια μέρα πρώτου ξεκινήσουμε για το πλατό της Λάρα Κροφτ και του Ιντιάνα Τζόουνς. Τρεις ώρες ύπνο, το όνειρο μου, το ποδηλατο μου και καβάλα για το χάραμα στο Άνγκορ.
Άνγκορ. Η πρωτεύουσα της αυτοκρατοριας των Χμερ. Μια ολόκληρη πόλη θαμμένη και καλά κρυμμενη επι τεσσερεις αιώνες μέσα στη ζούγκλα. Και συγκλονιστηκαμε. Δεν χωρούσαν τα μυαλά μας την τόση ομορφιά. Το απόλυτο πρασινο, τόσο πυκνό που να μην αφήνει δροσοσταλιδα να εξατμιστεί, πέτρινοι ναοί διάσπαρτοι σε μια έκταση 20 χιλιομέτρων, απολιθωμένα δέντρα με ρίζες σαν κροκοδείλους να καταπίνουν πέτρες, πύλες σε παιχνίδια ισχύος με τη φύση,μοναχοι στα πορτοκαλί να διασχίζουν τη ζούγκλα, ελέφαντες να ξεφορτωνουν ταξιδιώτες, φαντασία στο οργιο, ζωή στο φουλ.

Και εγινε το συγκλονιστκο ωραιο. Όχι δεν ηταν ωραίο, ηταν συγκλονιστικό. Ηταν η καρδιά που δεν άντεχε τόσο ανεβασμενους παλμούς για τόση ωρα, και το μυαλό το βάφτιζε με ευκολια, ωραίο.

Κλείσαμε δώδεκα ώρες στην ορθοπεταλια όταν πήραμε
Στο Ta ProhmΣτο Ta ProhmΣτο Ta Prohm

Φαουντ. Τη βροχή.
τον δρόμο της επιστροφής. Την επόμενη θα ξεκινουσαμε για κάτι πιο γήινο. Έτσι έπρεπε. Να ξεκουραστεί και η καρδια λιγάκι.

M

Στο Angkor Wat

Φαουντ. Την κυριαρχία.
Στο δάσοςΣτο δάσος
Στο δάσος

Φαουντ. Fifty shades of green.
Στην πύληΣτην πύλη
Στην πύλη

Φαουντ. Το μυστήριο.
Στον κορμοΣτον κορμο
Στον κορμο

Φαουντ. Την ανατριχιλα.
Στο και καλά.Στο και καλά.
Στο και καλά.

Στην ανάρρωση

Φαουντ. Fish therapy.

12th July 2014

Ζήλια κακιά....
"Η ζήλια είναι κακό πράγμα αλλά τι να κάνω που δεν μπορώ να μην τη νιώθω.....???" ταδε έφη Πόπη....."Ακόμα να χαθείτε..???" τάδε εφη Κώστας....
12th July 2014

xaxxaxaxaxaxaxxaxxaxaxaxa. ekpempoume SOS
Kapou apo ton indiko....Se lives meres pame sth zougkla tha einai h eukairia sas. Take or leave it!!!eortazousa eisai , rixthn thn eyxh Kai as pesei xamo.Na ta ekatosthseis!!!!

Tot: 0.116s; Tpl: 0.016s; cc: 9; qc: 51; dbt: 0.0453s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb