India, Manali

Asia » India » Himachal Pradesh » Manali
August 23rd 2010
Published: August 23rd 2010

LaysLaysLays

Staronove prichute, to co inde nezozeniete a preco sa sem oplati vratit! :-D
Vravi sa, ze nevstupis dvakrat do tej istej rieky. My sme vstupili. Po styroch rokoch sme sa vratili do Indie. Povodne sme si chceli zaplavat presne v tej istej casti rieky kde sme uz boli - Ladakhu, ale priroda nam trosku zmenila plany. Tej vody na plavanie tam uz bolo bohuzial trochu privela. Pre zaplavy a zosuvy pody sme radsej ozeleli nase letenky a miesto toho vyrazili po zemi smer Himachal Pradesh.
Za styri roky clovek vela zabudne, ale India vie rychlo pripominat. Ale tak pekne od zaciatku. Prvy sok bol uz vo Viedni na letisku, ked sme zistili, ze sme sa obaja zmestili s vahou batoziny do 20kg. Igino uplne na gram presne, Kosto mal 19,6. Rozdiel sme pripisali tomu, ze on si nezobral plavky. :-D
Po kludnom lete sme pristali na letisku v Delhi, ktora as vola roztomilo IGI Airport. (Indhira Gandhi International). Od nasej poslednej navstevy tam vybudovali novy terminal, v ktorom sa na rozdiel od toho stareho dalo najst vhodne miesto na spanie a nutne cakanie na bus do Manali. Zatial sme mohli pozorovat dianie na letisku a spominat na to zabudnute. Zamestnancov a rozneho personalu tam bolo viac ako cestujucich a bolo celkom zabavne ako chodi
IGI Airport :-)IGI Airport :-)IGI Airport :-)

Cakanie na rano
snad kazdych pat minut umyt wecka svorka desiatich borcov s mopmi. Ako pochutinu k tejto televiznej zabave sme chrumali pikantne Lays chipsy, ktore nam za tie roky uz seriozne chybali. Rovnako ako typicky milk tea. :-)
Na obed sme sa presunuli do centra hladat miesto odkial nam podvecer odchadza autobus. Naivne sme ocakavali vznesenu administrativnu budovu s nastupistom, ale nasli sme desivu silne neesteticku stavbu po ktorej lozili opice. Nehovoriac o tom, ze sme az do prijazdu autobusu nevedeli zistit kde bude vlastne parkovat a nikto nam to ani nevedel s urcitostou povedat. Vraj bud vpredu, alebo vzadu. Skvele kedze prejst z jednej strany na druhu chvilku trvalo. :-)
Po prepadnuti asi styroch busov sa konecne s oneskorenim 20tich minut zjavil aj ten nas. Ale to by nebola India, keby nam nepovedali, ze nase listky neplatia. Vraj sme ich nezaplatili (platili sme cez net). Skoncilo to tym, ze kym Kosto udatne strazil batozinu, tak Igino zviedol divoky verbalny suboj so soferom a este asi dalsimi styrmi individuami co sa tam zjavili a mali k tomu zarucene co povedat. Nakoniec, ked sme sa uz rozhodli ze to zaplatime este raz, tak povedali ze ok, mozeme ist. Asi ich presvedcilo to ako
Spolocnost..Spolocnost..Spolocnost..

..pri cakani na bus. S jednou sme sa skoro pobili ked sme branili batohy :-D
som maval mobilom a ukazoval SMSku z banky. :-D
Cesta do Manali bola vcelku strastiplna. Z povodnych cca 14tich hodin sa natiahla na 18. Na Indicku dopravu sme sice uplne nezabudli, ale to co sa dialo na ceste predcilo vsetky nase spomienky. Dlho to ale netrvalo, hned za Delhi sa nam totiz pokazili brzdy. Borci to riesili busenim tvrdymi predmetmi do kolesa alebo coho a zarucene fungujucim mavanim rukami. Trvalo to snad hodinu a ani pri tom nevypli motor. Ale to vlastne nerobili nikdy, ani pri tankovani. Mozno strach ze by to uz spatne nenahodili. :-D Nakoniec kdesi v strede cesty vymenili radsej cele koleso. Hned sme sa citili bezpecnejsie. Hlavne nakonci, ked cesta viedla po uzkej ceste vysoko nad rozburenou riekou a vodic to s brzdami moc nesilil. Zvyseny adrenalin sme potlacovali debatami na temu ci by cloveku pri pade do rieky pomohlo ze vie plavat, alebo ci by z tej priepasti nase tela vobec vytahovali. Zaver bol 2x nie..
Nakoniec sme s otlacenymi zadkami docestovali na obed do Manali a nasli celkom slusny a prazdny hotel hned za centrom. Nasledovala sice studena, ale aj tak nezaplatitelna sprcha, kratky spanok a potom vecera. Tam sa ukazalo, ze sme toho o Indii predsa len dost zabudli. Mimo ine, ze jedla sa objednavaju pre stol, nie pre osobu, porcie su ovela vacsie. Takze sme skoncili s dvoma obrovskymi misami ryze a dvoma misami kuraciny, z ktorych by sa nasytilo pol mesta. :-D
Zajtra ideme obehnut mesto a co to pofotit. Dnes trochu prsalo a poobedie sme prespali, takze fotky este nie su. A treba tiez zacat riesit cestu dalej do Kazy a potencialne nejaky vylet. uvidime ake su moznosti. Ked budeme mudrejsi a budu fotky, ozveme sa.. :-)

Cesta do Manali..Cesta do Manali..
Cesta do Manali..

..fotky sponad rieky nemame, z busu sa moc nedalo fotit :-(
Lays..Lays..
Lays..

..co sa s nimi stane ked ich doveziete do inej nadmorskej vysky ako boli balene :-D
Slavne bylinky z Manali..Slavne bylinky z Manali..
Slavne bylinky z Manali..

..alebo co za burinu to mame priamo pod oknom :-P

23rd August 2010

To je sila
No to je sila chalani :o))) Mi sme spolu kedysi komunikovali v 2007 ked ja som isla na 7 mesacnu cestu a zacinala som v Indii :o) Ja som si dnes kupila letenku do Thajska kde budem 5,5 mesiacov - od novembra do maja... Chcela som ist na Palolem, ale tam by som tak dlho nevydrzala :o) Tak sa tesim na vase pribehy ;o) Inga P.S. - ste na facebooku? Ja som Inga Binga (bikini picture)
24th August 2010

Dobre vediet ze tam mate vzruso....inak co sa utopenia tyka podla mna by ste sa zachranili..aj ked asi len Igi kedze Kosto nema plavky- v nich je ta zazracna zachranujuca sila :-D :-D :-D a doneste nam opicku :-D
25th August 2010

Aku opicku :-)))...ako poznam chlapcov, pridu s riadnou opicou.... Opatrujte sa, rodina na vas mysli...teda ja konkretne. Filipko este nezistil kde je India, ukazem na globuse...cmuk! k.

Tot: 0.171s; Tpl: 0.012s; cc: 10; qc: 61; dbt: 0.1406s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb